Přejít na obsah

Světlo ve dveřích


Rahan

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtělm bych se zeptat na výstražné světlo ve dveřích řidiče a spolujezdce, co se rozvěcuje při otevření dveří. Na straně řidiče mi nefunguje. V servisu mi oznámili, že je vadný mikrospinač a oprava že by mě stála 5000,- Kč. Pochopitelně jsem to odmítl. Rád bych se zeptal, jestli s tímto problémem máte nějaké zkušenosti, popřípadě rady jak to odstranit. Vůbec bych rád věděl, jak je to tam zapojené.

Podobné je to i se zvukovým signálem, pokud zapomenu vypnout světla a otevřu dveře. Co s tím, pokud to nefunguje. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Mám taky stímto problém,když otevřu přední dveře,jak u řidiče tak spolujezdce nerozsvítí se stropní lampička a nesvítí ty světýlka ve dveřích,občas se taky rozsvítí kontrolka otevřených dveří ikdyž jsou zavřený.(třeba jen problikne.)Prosíííím o radu co stím.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já to měl horší, mě to chytlo nepěknou zelenou barvu. Ona oxidace kabelů je sviňa, navíc v místě, kde by to člověk nečekal. Kabelová svorka + motorek stahování okna. Toto všechno zapříčinilo falešné poplachy na alarmu, nefunkčnost centrálu a spoustu dalšího bince. Samozřejmě výměna a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nejde mi okruh osvětlení ve dveřích řidiče. spinač dveřní OK, lampička OK, osvětlení v kabině dělá co má. V okamžiku kdy má lampička svítit nemá kostru. Kam vede přesně ten vodič - kostra od této lampičky, chci ho prozvonit, jestli není přerušený. mýlím se, když si myslím že do ŘJ ? který je to pin na tom velkém konektoru (pokud tam vede.) Nebo chyba jiná ? dobré by bylo schema kde bude okolí té lampy..

O1 combi Tdi m.r.2001 elegance,vše v elektrice, dálk. centrál,..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi okruh osvětlení ve dveřích řidiče. spinač dveřní OK, lampička OK, osvětlení v kabině dělá co má. V okamžiku kdy má lampička svítit nemá kostru. Kam vede přesně ten vodič - kostra od této lampičky, chci ho prozvonit, jestli není přerušený. mýlím se, když si myslím že do ŘJ ? který je to pin na tom velkém konektoru (pokud tam vede.) Nebo chyba jiná ? dobré by bylo schema kde bude okolí té lampy..

O1 combi Tdi m.r.2001 elegance,vše v elektrice, dálk. centrál,..

kostra je přes dveřní mikrospínač

plus je z komfortky stejný jak na stropní světlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiju domění, že dveřní spinač je OK, protože spolehlivě ovládá osvětlení v kabině. Ovšem osvětlení v kabině se spíná za podmínky, že dveřní lampičku vypojím z konektoru. pokud je ta dveřní lampa nasazená v konektoru, nerozsvěcujese ani to osvětlení v kabině při otevření řidič.dveří. vyřešíme asi dřím kody Enigmy než tolhle !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřešeno - přechodový odpor v dveřním spinači. Způsoboval nižší napětí v okruhu pro dveřní spinač, při samotné zátěži až na 0V. Opravil jsem to tak, jak jsem to zde na fóru ještě nečetl, tak předkládám své řešení:

Dveřní spinač jsem nedemontoval, abych se vyhl problémům se zpětnou montáží a funkčností. Do spinače - do spáry mezi horním a dolním dílem jsem vyvrtal dírku pr. asi 2mm. Pomocí trubičky tam nastříkal Kontox, nechal vyschnout. Od toho okamžiku funkční na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dírku jsem samozřejmě zamázl silikonem, lehce by šlo zopakovat prostříknutí, pokud by se zopakovalo to zaprasení. Pak bych to samozřejmě nafotil pro ostatní zvědavé, ale tím zopakováním by se potvrdilo, že bude docházet k opakování závady. Z mé strany jsem téměř rozhodnut prostříknutí opakovat asi jen jednou, pak bych nechal dveřní lampičku odpojenou od konektoru, atˇsi spolehlivě svítí to co potřebuju- osvětlení kabiny při otevření. Určitě nemám odvahu mikrospinač měnít, prtože se jedná o nerozebiratelný spoj (zatavení do zámku). Vím, že šikovnější to dělají, mám dokonce doporučovaný mikrospinač z TME, ale nevím,nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj lidičky, mám dotaz ohledně dveřních světélek a světla v kufru (Octavia I, r.v.03). Jde mi o to, jestli existuje nějaký způsob, jak docílit toho, aby se světélka ve dveřích a v kufru po nějaké době sama zhasla i při otevřených dveřích. Zkoušel jsem to a nezhasla se ani po několika hodinách. Jen vysvětlím, že mnohokrát nechám auto otevřené na chalupě, tak by se mi hodilo to pořešit. Děkuju za rady... Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Nefunguje-li něco napoprvé, přečti si návod."

Citace z manuálu:

U vozidel s centrálním zamykáním se vnitřní osvětlení rozsvítí asi na 20 s po odemknutí

vozidla, po otevření dveří nebo vytažení klíče ze zapalování (pokud je spínač

příslušného vnitřního světla v poloze spínání dveřním kontaktem).

Zůstanou-li dveře otevřené, vnitřní světlo do 60 minut zhasne, aby se nevybíjel

akumulátor.

Takže buď nemáš centrál nebo je něco špatně.

Mně to takhle funguje.

Tj. co se týče vnitřního světla.

Ke kufru píšou tohle:

Osvětlení zavazadlového prostoru*

Osvětlení je umístěno v levé horní (pravé - Combi) části zavazadlového prostoru.

Osvětlení se automaticky zapne, když otevřete víko zavazadlového prostoru. Zůstaneli

víko otevřeno déle než 30 minut, osvětlení zavazadlového prostoru se automaticky

vypne.

Opět mohu říct, že mají pravdu.

Akorát u toho kombíku se sekli, páč já mám dva. Na každé straně jedno.

EDIT:

Čtu to ještě jednou a koukám, že se ptáš na ty varovné světla ve dveřích, že?

Tak tu mám nepříjemný pocit, že ty NEzhasnou NIKDY.

Varovné světlo je jedním koncem zapojené na stálé +12V a druhým koncem je při otevření dveří ukostřen mikrospínačem v zámku "natvrdo".

post-57881-0-03270800-1311225365_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za výtah z manuálu. A ano, ptal jsem se na ty poziční světélka dole ve dveřích. A jěště bych měl jiný dotaz, to se dá někde sehnat takhle podrobný manuál k autu? Znám jen tu edici "Jak na to", pokud to teda není z tohoto...

Jinak kufr by mi stačil, kdyby se osvětlení zhaslo, ale jsem si naprosto jistý,že se nezhasne ani po pár hodinách. Osobně odzkoušeno :kol-142: A ty dveře z části chápu, že to dělají tak, aby se nezhasnuly, přece jen to jsou varovná světla otevřených dveří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jěště bych měl jiný dotaz, to se dá někde sehnat takhle podrobný manuál k autu?

Jmenuje se to "Dílenská příručka".

Sice to není úplně košér, ale odkaz je zde na fóru, takže ho mohu klidně zopakovat

Možná budeš mít problémy s odkazem hned v prvním příspěvku, ale ten odkaz v šestém funguje. Teď jsem ho zkoušel a dostal se až k samotnému stahování.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě máš možnost si na otevřených dveřích šroubovákem (nebo vpodstatě čímkoliv) zavřít zámek a zhasne Ti všecko (auto si bude myslet, že máš zavřeno a pozhasíná), akorát si pak před zavřením dveří ten zámek nezapomeň zas otevřít (zatáhnout zevnitř za kličku, nebo na kufru tou malou páčkou u zámku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...