Přejít na obsah

Akumulátor


Jojo.b

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Přátelé, tak jsem byl dnes na roční prohlídce. Proběhla celkem k mé spokojenosti,

jen když jsem chtěl zkontrolovat a případně doplnit elektrolit destilkou, bylo mi řečeno, že tento akumulátor se po celou dobu svoji životnosti nedolívá. Co vy na to ? Je to pravda ? Já jsem u předchozích vozů vždy alespoň jednou ročně musel

elektrolit doplnit. Mám Fabku m.r. 2006, to znamená, že už tam nemám kastlík,

ale takovou tu klec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, tak jsem byl dnes na roční prohlídce. Proběhla celkem k mé spokojenosti,

jen když jsem chtěl zkontrolovat a případně doplnit elektrolit destilkou, bylo mi řečeno, že tento akumulátor se po celou dobu svoji životnosti nedolívá. Co vy na to ? Je to pravda ? Já jsem u předchozích vozů vždy alespoň jednou ročně musel

elektrolit doplnit. Mám Fabku m.r. 2006, to znamená, že už tam nemám kastlík,

ale takovou tu klec.

Pokud ti tohle řekli, pak asi svojí práci moc nerozumí. Pokud přejedeš po nálepce prstem a budou prosvítat zátky s typickým křížkem, jde jasně o baterku dolívací. Mi po roce klesla hladina pod horní hranu desek a to už je pro životnost baterky dost špatné. Osobně baterku otvírám a dobíjím dvakrát do roka, takto mi stačí dolévat jen jednou ročně.

Přelepení zátek je údajně důležité pro funkci baterky, osobně proto přelepuji po každém otevření - kvalitní průhlednou izolepou. Fakt je, že během provozu kolem zátek a oka se to někdy trošku nafoukne, jindy zase splaskne, takže nějaký význam to má. Samo že před přelepením to důkladně očistím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím, mám takovej přiblblej dotaz. Dostala se mi do ruky nabídka akumulátorů za dobrou cenu, ale pro moji kapacitu je tam označení: 12V 74Ah pravý. Mám 1,9 SDI ale nevím, co myslí tím pravý. Bude to označení polarity, ale teď nevím, jestli mi to bude pasovat, prostě jak se to bere, z jakýho směru. Rozumíte mi :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fanynko okřídleného šípu,

pokud se nepletu tak jde o to, kde je umístěn plus pól na baterii. Na všech Fabiích je plus pól v levo! Ty potřebuješ takovou autobaterii, že, když se na ni podíváš, jak je umístěna ve vozidle, tak ten plus pól musí být umístěn, říkám obrazně vlevém

horním rohu té baterie. Proto autobaterii s označením pravý nekupuj.

Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Ti brát iluze, ale Fabie má baterky s plusovým pólem napravo! Říkaš sice správně, že když se na ní koukám v autě, tak je plus v levém horním rohu, ale nesmíš zapomínat na to, že je kontaktama od tebe. Viz předchozí příspěvek. Tudíž baterka ve Fabii je pravá a nikoliv levá, jak píšeš!

post-16481-1254313404_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kubenec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...