Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

tak tak, jeste je moc teplo na prezouvani. myslim ,ze to tak mesic jeste vydrzi.
No ako kde. Ja sa rano prebudzam do .... zimy -3C a som stastny ak to cez den vyskoci nad 10C. A to sa na nedelu vyhrazaju snezenim....

hm jasny v UL je rano kolem 4-7° prez den 10-15 na slunicku., :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V sobotu som prezuval pneumatiky na zimne daval som uz kupene pneu MATADOR MP59 NORDICA.Najazdil som s nimi zo par km cca 200km.Ale spotreba na tychto pneu mi isla o 0.5 l menej ako na letnych co by malo byt opacne.Tie zimne su 185/55R15 pre mna s toho vypliva ze pneu DUNLOP 195/55R15 sa na to auto vobec nehodia a aj ich predam na jar si kupim nove s tymto rozmerom 185/55R15.Ked na zimnych isla spotreba dole o 0,5 l co na letnych. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu som prezuval pneumatiky na zimne daval som uz kupene pneu MATADOR MP59 NORDICA.Najazdil som s nimi zo par km cca 200km.Ale spotreba na tychto pneu mi isla o 0.5 l menej ako na letnych co by malo byt opacne.Tie zimne su 185/55R15 pre mna s toho vypliva ze pneu DUNLOP 195/55R15 sa na to auto vobec nehodia a aj ich predam na jar si kupim nove s tymto rozmerom 185/55R15.Ked na zimnych isla spotreba dole o 0,5 l co na letnych. :palec2:

mnoo , ale ot je preci jasny. 185 maj mensi stykoovu plochu, takze i mensi valivy odpor. Na druhou stranu to auto zase lehcejs v zatacce utrhnes. Zalezi jak jezdis.

No a taky ta mensi spotreba muze byt tim ,ze jsi jel jinak, nez pretim. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu som prezuval pneumatiky na zimne daval som uz kupene pneu MATADOR MP59 NORDICA.Najazdil som s nimi zo par km cca 200km.Ale spotreba na tychto pneu mi isla o 0.5 l menej ako na letnych co by malo byt opacne.Tie zimne su 185/55R15 pre mna s toho vypliva ze pneu DUNLOP 195/55R15 sa na to auto vobec nehodia a aj ich predam na jar si kupim nove s tymto rozmerom 185/55R15.Ked na zimnych isla spotreba dole o 0,5 l co na letnych. :palec2:

mnoo , ale ot je preci jasny. 185 maj mensi stykoovu plochu, takze i mensi valivy odpor. Na druhou stranu to auto zase lehcejs v zatacce utrhnes. Zalezi jak jezdis.

No a taky ta mensi spotreba muze byt tim ,ze jsi jel jinak, nez pretim. :)

Prave ze nesiel islei som pravidelnu trat ako jazdievam.Stara Tura Trencin a Myjava a to chodim do tyzdna aj 3 x preto to poznam aj vykon auta siel nahor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozem potvrdit. Tiez som v nedelu obul pneu MATADOR MP59 ten isty rozmer a dovtedy som mal spotrebu 7.7, teraz mam 7.1. :) Takze nieco na tej sirke bude. ;)

Len ma hneva ze je vonku 13 stupnov. :)

takze si fakt cakal len na BA zraz aby si sa este ukazal v peknom, co? :D

no s tou stycnou plochou je presne tak, mne po 225-kach na 195-ky isla spotreba o vyse litra dole :p ...ale zase nevymenil by som tie 225 za nic! sedia neporovnatelne lepsie na ceste, auto je krajsie, ... UZ ABY TU BOLA JAR! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Zdravím všechny, nevím jakou zkušenost máte Vy, ale já mám obuty od novoty výše uvedené pneu a mám najeto 8000 km a přední gumy jsou sjeté z 75%. Nikde zbytečně nehrabu, jezdím rychle, ale toto se mi ještě nestalo. A to pracuji ve firmě, která je hlavní service provider v oblasti dopravy právě pro koncern Conti....

P.S. při první kontrole stavu huštění jsem z hrůzou zjistil, že všechny kola byly nafoukány na 3,5 atmosfér...

problem s vasimi sjetymi koly bude asi trosku v necem jinem, schvalne se podivejte na oznaceni na pneumatice...pokud tam mate trebas 85W ? nebo V tak je to mekci smes na vyssi rychlosti tudis se hodne rychle opotrebi ale zase sedi :) pneumatiky s oznacenim H vydrzi nejdele..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Zdravím všechny, nevím jakou zkušenost máte Vy, ale já mám obuty od novoty výše uvedené pneu a mám najeto 8000 km a přední gumy jsou sjeté z 75%. Nikde zbytečně nehrabu, jezdím rychle, ale toto se mi ještě nestalo. A to pracuji ve firmě, která je hlavní service provider v oblasti dopravy právě pro koncern Conti....

P.S. při první kontrole stavu huštění jsem z hrůzou zjistil, že všechny kola byly nafoukány na 3,5 atmosfér...

Minulý týnden jsem koupil FII combi a to samé Conti nafoukané na 3,5 atmosféry.Zprvu jsem myslel, že se mi nejak záhadně pokazil manometr.Po přečtení tohoto příspěvku je to jasné.Otázkou zůstává proč je hustí na 3,5 atmosfér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
:palec2: Mám též FII a nezdá se mi, že by se nějak drasticky sjížděli. Mám najeto 9500Km. Zjistil jsem, že tam původně asi byly jiný podle tečky na boku pneumatiky. Auto mám červené a tečky modré. Kamoš má taky FII a barva auta mu souhlasí s barvou teček na pneumatikách. Tak se mrkněte. :):specool::skoda:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...