Přejít na obsah

Proplacení následků dopravní nehody


Torro

Doporučené příspěvky

Zdravim. V pondělí kolem třetí hodiny stojim na parkovišti a jeden blbeček předemnou začal couvat a nabořil mi mojí Fabču. Poldové označili za viníka jeho, dostal pokutu a celou věc sem nahlásil na pojišťovnu. Už se byl na auto podívat likvidátor z pojišťovny a řek mi že nedostanu plnou částku ale pouze něco protože vozidlo podléhá amortizaci. Navíc mě ten blb napálil tak že mi teď nejde posilovač. V servisu už na to koukali a prej se to bude muset vyměnit a celou opravu škody včetně novýho nárazníku kterej je teď na trsátka, novejch světel a serva počítaj tak na 30 tis. Kč. Jak já k tomu ale přijdu když mi někdo poničí auto svojí nedbalostí a já za to budu ještě platit. Nechce mě ten likvidátor nějak ošidit ? Vim totiž že čim levnějš on tu škodu vyřeší tim víc z toho bude mít on v odměnách.

Dík za rady a odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. V pondělí kolem třetí hodiny stojim na parkovišti a jeden blbeček předemnou začal couvat a nabořil mi mojí Fabču. Poldové označili za viníka jeho, dostal pokutu a celou věc sem nahlásil na pojišťovnu. Už se byl na auto podívat likvidátor z pojišťovny a řek mi že nedostanu plnou částku ale pouze něco protože vozidlo podléhá amortizaci. Navíc mě ten blb napálil tak že mi teď nejde posilovač. V servisu už na to koukali a prej se to bude muset vyměnit a celou opravu škody včetně novýho nárazníku kterej je teď na trsátka, novejch světel a serva počítaj tak na 30 tis. Kč. Jak já k tomu ale přijdu když mi někdo poničí auto svojí nedbalostí a já za to budu ještě platit. Nechce mě ten likvidátor nějak ošidit ? Vim totiž že čim levnějš on tu škodu vyřeší tim víc z toho bude mít on v odměnách.

Dík za rady a odpovědi

Torro, čekají tě zdá se špatné zprávy..

Už se tu řešilo, jak a podle čeho se vypočítává ona amortizace, podívej se do panelu "hledání"..

Nicméně podle právního rozboru nemůže dojít ke dvěma současným plnění: pojišťovna a škůdce. Je to jednoduché: škůdce si platí Povinné ručení, ze kterého mají zaplatit poškozenému škodu. Jenže takto by pojišťovny v Česku nemohly existovat, respektive by nemohly být v zisku, takže tu platí "pokroucená" právní úprava o té amortizaci. Pojišťovny tvrdí, že poskytnutím celého plnění by ti zhodnotily vůz, jenže každý řidič ví, že je tomu přesně naopak: BOURANÉ AUTO TRATÍ NA SVÉ CENĚ (!). Můžeme nadávat, může se nám to nelíbit, to je ale tak všechno :(

Bohužel, nic s tím neuděláme. Jediná možnost je zkusit podat na škůdce občansko-právní žalobu na doplatek škody (rozdíl mezi krytím pojišťovny a skutečnou cenou oprav), ale ta nemá moc šancí na úspěch..

ŽIJEME BOHUŽEL DÍKY POLITIKŮM V BANÁNOVÉ REPUBLICE ČESKO :aggressive::aggressive: kde můžete cokoliv, aniž byste byl potrestán. Jedním z těchto ukazatelů pokleslého právního řádu v ČR je i častá odpověď podvodníků "pojďte se klidně soudit"..

:aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. V pondělí kolem třetí hodiny stojim na parkovišti a jeden blbeček předemnou začal couvat a nabořil mi mojí Fabču. Poldové označili za viníka jeho, dostal pokutu a celou věc sem nahlásil na pojišťovnu. Už se byl na auto podívat likvidátor z pojišťovny a řek mi že nedostanu plnou částku ale pouze něco protože vozidlo podléhá amortizaci. Navíc mě ten blb napálil tak že mi teď nejde posilovač. V servisu už na to koukali a prej se to bude muset vyměnit a celou opravu škody včetně novýho nárazníku kterej je teď na trsátka, novejch světel a serva počítaj tak na 30 tis. Kč. Jak já k tomu ale přijdu když mi někdo poničí auto svojí nedbalostí a já za to budu ještě platit. Nechce mě ten likvidátor nějak ošidit ? Vim totiž že čim levnějš on tu škodu vyřeší tim víc z toho bude mít on v odměnách.

Dík za rady a odpovědi

Máš prostě smůlu na amortizaci není zákonný nárok, a není ji po kom vymáhat !!!!!!!! Je jen jedinná možnost, domluv si v servisu ještě jinou práci a ať ti to napíšou na tu fakturu zbořeniny !!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A netušíte kolik budu přibližně doplácet? Cena opravy včetně práce má bejt 30 litrů (v servisu dělá známej a cenu mi řek prej s přesností na litr). Kolik mi dá tak pojišťovna? Kdybych doplácej třeba 2 litry tak mlčim ale doufám že to nebude víc. A nebo jak tu zazněl ten nápad tak si nechám napsat fakturu na víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dulezitym faktorem - ne-li nejdulezitejsim - je, jakou pojistovnu ma ten vinik... Viz. muj pripad: UPLNE STEJNE JAKO TEBE mi naboural auto chlapek, co mel pojisteni u CPP, mam Audi A4, rok 2004. Dily na vymenu stoji 20.000 Kc, lak cca 13.000 Kc, prace netusim, ale je tam vymena predni steny, narazniku, demontaz montaz blatniku, tak si to spocitej - no a proplatili mi 15.950,- Kc s tim, ze pocitaji amortizaci 50%. Tak jsem se hlasite zasmal a zrovna dneska (resim to uz dva mesice!!!) jsem je tak zjebal do telefonu, ze jsem dostal prislib, ze do dvou dnu se neco bude dit, kdyz ne, davam stiznost na likvidatora - jsem odhodlanej jit az k soudu a najmout si soudniho znalce na posouzeni toho, jestli to auto je z pulky (50%) opouzivany... Kazdopadne - jak rikam, STRASNE moc zalezi na pojistovne, pokud ma mrdku typu CPP, Triglav a podobne, tak se priprav. Naopak v CP, Allianz, KOOP se da jednat - hlavne jednas s nekym konkretnim, treba u CPP se proste k likvidatorovi nedostanes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešením by ještě bylo nechat si rozdíl vyplatit z vlastní havarijky, tedy pokud ji máš (rozdíl mezi částkou za opravu a částkou vyplacenou pojišťovnou viníka z jeho pov.ručení). Tento způsob by měl mít hladký průběh a pokud máš havarijku u nějaké slušnější pojišťovny typu Čp, kooperativa, Alianz, tak bys neměl platit ani žádnou spoluúčast a ani přijít o bonusy :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, jak to, že doplácíš ty, to by přece měla zaplatit pojišťovna viníka v plné výši, kterého označily benga, ty bys měl být stratný pouze v případě že si to nabouráš sám

Mě před dvěma nebo třema roky naboural jeden a pojišťovna nic neřešila a všechno zacvakala do korunky a jemu sebrali bounusy

Kolega v práci kdysi nabral dědka, který přecházel přez cestu ikdyž pod ní byl podchod, platil toz vlastní kapsy a vlastní havárky, pojišťovna mu akorát nezaplatila spoluůčast 5000,- Ale částku uznali bez nějaké amortizace

Těch 5000 ale pak vymáhal přez DASku po tom dědkovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se dneska dozděděl konečnej verdikt od likvidátora a ten zní, že 30% z ceny všech dílů si budu doplácet já kvůli amortizaci. Práci bude proplácet ve 100% výši jelikož tý se amortizace netýká. Dobrý co? Tak nějakej debil mi udělá škodu 30 litrů a já teď dám 10 tis. ze svýho :-D Fakt žijem v banánový republice :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se dneska dozděděl konečnej verdikt od likvidátora a ten zní, že 30% z ceny všech dílů si budu doplácet já kvůli amortizaci. Práci bude proplácet ve 100% výši jelikož tý se amortizace netýká. Dobrý co? Tak nějakej debil mi udělá škodu 30 litrů a já teď dám 10 tis. ze svýho :-D Fakt žijem v banánový republice :-D

Nebudeš platit 10litrů ale dostaneš o 30% míň z ceny dílů, což není 30tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se dneska dozděděl konečnej verdikt od likvidátora a ten zní, že 30% z ceny všech dílů si budu doplácet já kvůli amortizaci. Práci bude proplácet ve 100% výši jelikož tý se amortizace netýká. Dobrý co? Tak nějakej debil mi udělá škodu 30 litrů a já teď dám 10 tis. ze svýho :-D Fakt žijem v banánový republice :-D

chod do servisu ku nejakemu ZNAMEMU a dohodni sa s nim co a ako. Mne likvidator napisal skodu ze nesmie presiahnut cenu 12000sk a v servise mi to spravili za 8000sk, servis ti vopred vystavi fakturku a pojdes do poistovni. Alebo si das vyplatit sumu na ucet ale uz to nebude ta cena ktora bude na papiery ale mensia.A das si to spravit z lacnejsich dielov ktore zozenies napr. na nete.

maj sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku si přidám ;(

Mně na parkovišti nabořil nějaký umělec ( http://img515.imageshack.us/my.php?image=01auto170108ox2.jpg http://img165.imageshack.us/my.php?image=05auto170108kg2.jpg )a ujel. Mám SPZ i majitele. Ale ten to zatlouk, benga se k tomu postavila zády... takže jsem vysypal spoluúčast a bonus je v háji. Přitom jsem mu nabízel, že mu zaplatím na ruku bonus, o který by přišel z povinného ručení...

Moje pojišťovna havarijní pojistku vyřídila hned (Uniqa), jeho (ČPP) se se mnou skoro nebavila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...