Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Jeff

Doporučené příspěvky

2don carlos: je to diskuze, tak se nediv že se ozývám ;) Kolik myslíš že lidí tady jezdí slalomy, nebo jiné odvětví, kde uznávám že ty pneu Infiniti asi strácejí význam....ale jak píšeš ty, na "nákupy" běžný ježdění a sem tam si zablbnutí opravdu stačí - kupodivu nechci a ani nemám na to abych co sezónu přezouval za nějakých 12t gumy. Jak jsem psal, tak pod rukou mi prošlo taky "pár" značek pneumatik, nějaké lepší...nějaké horší a jako BĚŽNÝ uživatel řadím ty Infiniti do lepších gum - prostě mě nijak nezradily a problémy s nimy nebyly, tak si přeci nebudu vymýšlet a hatit je, že koupí zrujnuju celosvětovou ekonomiku a český trh - až mi nabýdnou Barumku za stejnou cenu co odvede stejnej díl práce, tak nebudu váhat.....nebo ty si snad kupuješ všechno made in ČR? Sorry ale i blbý triko si kupuju, podle toh jak se mi líbý a jakou má za svoji cenu užitnou hodnotu - je to pořád jen obchod ;) PS: uznávám žee na VÍCE než běžné ježdění bych si pořídil gumy v jiné cenové kategorii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný. nemám rád názory, že to jsou šmejdy když to ani nevyzkoušej! není pravidlem, že značková guma bude vždy lepší. Chce to vyzkoušet a pak hodnotit. Ne jen nadávat kvůli výrobci

Čau.

V servisu jsem chtěl koupit letní pneu Barum ,ale mechanik mně od koupi odradil, že barumky jsou moc měkké a v zatáčce uskakují,doporučil mi Čínské Sunny 165x14 jsem spokojen,nehučí a vzatáčkách drží.Nejezdím samozdřejmě dvoustovkou.Není pravda že značkové jsou nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brácha má tyhle infinity na octě 1.9 TDI a nejsou vůbec špatný. Před tim tam měl obytý Bridgestone a seděj ůplně stejně jako ty Infinity. Nebál bych se. Dneska je stejně jedna fabrika, má tam dvě linky . Na jedný jedou Michelinky a na druhy třeba nějaky Kormorány lol

jj, a o tom to je.. jde jen o to, zjistit, zda tomu tak opravduu je.. pokud ano a to člověk zjistí až když vyzkouší oboje, pak už není důvod platit z značku.. :p

jinak to srovnání s jogurtem bylo trefné :palec2::palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně by se to vyzkoušet mělo, protože když někdo přijde na to, že rozdíl mezi takovýma pneu je akorát tak v ceně.. závodit člověk nepotřebuje, jen od nich chce "dobré" základní vlastnosti.. (aby v prvé řadě byly bezpečné, držely stopu, nekouzaly na mokru, kvalitně přenášely zrychlení a brždění na vozovku a pokud možno se nesjížděly moc rychle) - to je základ který naprosto stačí.., málokdo z nás asi potřebuje vlastnosti závodních pneu...

jen to vyzkoušet.., takže závěrem: nakupujte infinity, zkoušejte a testujte a pak piště zkušenosti... (já se podle toho potom rozhodnu) :smich::smich::smich:

-teď na nový disky koupím dunlop sp sport maxx..., příště třeba infinity...

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím všechny.

Jsem "normální" pilot fábie nakroutící ročně asi 20.000km a čeká mě koupě dalších letních pneu. Nevím kterou značku mám vybrat.!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fanoušci "barumek" prosím přeskočte tuto téma !!!!!!!!!!!!! S tutima šlupkama nechci mít už nikdy nic společného. Jinak jezdím převážně s rodinou a nebo cestuju do práce se spolupracovníkama, takže fráze tipu : "Ty sedí i ve dvoustovce" a nebo "v zatáčkách sedí jako přibitý" mě nezajímají, pač rallye nejezdím. Jak jsem napsal, jsem normální pilot a chci gumy na věčnost za dobrý peníz.... ;) Jo,a všechny peníze nevražím do auta ale do rodiny, takže prosím nějaký gumy v přijatelný cenový kategorii ( kolem 1100 Kč/ks ). Díky za rady. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne, tomuhle moc nerozumim.

Chapu, ze je dobry vrazet penize do rodiny a ne do auta, ale ta rodina tim autem taky jezdi. A proto alespon do nekolika veci je dobre investovat.

Z tech beznych veci myslim bezpecnostni dily, napr. brzdove komponenty a taky pneumatiky, ktere mohou zasadne ovlivnit chovani auta.

Nemusis jezdit rally, ale 100km/h asi bezne jezdis a kdyz pak potrebujes zastavit, muze se ti par metru rozdilu v brzdne draze mezi kvalitni pneu a nejakou levnejsi sakra vyplatit. Nehlede na to, ze dneska koupis velmi kvalitni pneu pro Fabii v rozmerech do 195/50 R15 spolehlive do 1500,- kc/ks.

Pouze pro 16" kola (pneu 205/45 R16) jsou uz drazsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne, tomuhle moc nerozumim.

Chapu, ze je dobry vrazet penize do rodiny a ne do auta, ale ta rodina tim autem taky jezdi. A proto alespon do nekolika veci je dobre investovat.

Z tech beznych veci myslim bezpecnostni dily, napr. brzdove komponenty a taky pneumatiky, ktere mohou zasadne ovlivnit chovani auta.

Nemusis jezdit rally, ale 100km/h asi bezne jezdis a kdyz pak potrebujes zastavit, muze se ti par metru rozdilu v brzdne draze mezi kvalitni pneu a nejakou levnejsi sakra vyplatit. Nehlede na to, ze dneska koupis velmi kvalitni pneu pro Fabii v rozmerech do 195/50 R15 spolehlive do 1500,- kc/ks.

Pouze pro 16" kola (pneu 205/45 R16) jsou uz drazsi.

Zdravim.

Jasný,že si tam nedám šlupky od vietnamců :) , ale zase nechci nějaký kdoví jaký závodní speciály.Jestli mi rozumíte. Měl jsem Barum (asi bravuris) a po dvou sezonách šli do sběrnýho dvora. Sjetý vnitřky, ačkoliv geometrie a silentbloky a vše ostatní bylo v pořádku. Dal jsem zimní Debici a v pohodě. Tuo se opakovalo každý přezutí. Jinak rozměry jsou z výroby : 165/70 R14. Díky za názory a pište dál. Díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na FI máš rozměr 195/55?? to je tak na FII a RO :) u mne:

letní

R14" 185/60

Barum Bravurys - za sucha celkem solidní, ale celkem měkký gumy - brzy si v zatáčkách písknou...za mokra nic moc

Matador MP?? - katastrofa...za sucha ještě jakštakš, ale za mokra vážně strašný..na auto nikdy víc !!

R15" 196/50

Dunlop SP O1 - supr pneu, tichý, drží a pěknej nájezd

R16"205/45

Toyo proxis - hlasitý a nepohodlný - nesedly mi

Infinity INF 050 - china, ale max spokojenost...tichý, držely a cena v tom rozměru paráda (podobná jako Dunlop SP 01)

Goodryde SP 05 - china, lehce horší jak ty infinity...za mokra nebyly tak jistý

Bridgestoune Turanza ER 300 - perfektně drží, výborný na mokro...lehce hlučnější a jak padl vzorek na 4mm, tak raketově zmizel

R17" 205/40

Nexen N3000 - china, maximální spokojenost...drží nehlučí neubívaj

to jsou moje názory na pneu...ať si každej hatí pneu z Chiny, tak já jsem na nich najezdil celkem dost, srovnávat mám taky s čím a né vždy znamená "značka" kvalitu odpovídající ceně.....s posledníma Nexenama jsem moc spokojenej, jináč osobně jsem byl v menším rozměrech moc spokojenej s Dunlop SP 01 Sport (v rozměru R14" kolem 1200,-Kč)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako majitel Barum Bravuris teda toto tema přeskakuju,ale za málo peněz dobrá muzika,ješte mám osobní zkušenost s Debicama a ty jsou tak srovnatelné s Barum Brilantis.

Dovolil bych si částečně nesouhlasit.Ještě na Felicii jsem měl letní Debici.Prvomontáž z fabriky. Na suchu v pohodě,tiché a ani se moc neopotřebují,ale jakmile zapršelo tak jsem se cítil jak na kluzišti. :feve: No nicméně jsem na nich najel 60 000 km a pak je vyměnil za Barum Brilantis a proti nim nemám námitky.Nicméně na Fabii mám Continental Premium Contact I (185/60 R14) a ty můžu jenom doporučit. :palec2: Jsou tiché,řekl bych,že dobře sedí a při běžné jízdě mají minimální opotřebení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...