Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Jeff

Doporučené příspěvky

Najlepsie pozriet ADAC Reifentest.

pre rok 2012 maju testy pre 205/55 R16V:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

pre rok 2010 m aju testy pre 185/65 R15H:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId=29770&SourcePageId=31821

Osobne som kupil pneu s najnizsim opotrebovanim kedze peniaze na zvys nie su.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak nakonec jsem si koupil tyto federal http://www.pro-pneu.cz/7899-federal-ss-595-205-45-r-16-83-v-tl-letni.html bohuzel mi jedna sada pneu haze s volantem(asi nekde dlouho lezeli na sklade a bylo na nich hodne zavazi).Jinak prilnaovost celkem dobra ,ale i po teto horsi zkusenosti s temito pneu me laka priste zkusit tyto federal 595-rsr ( http://www.toppneu.cz/federal-595-rsr-semi-slick-205-45-r16-83 ) ,ktery by meli byt semislicky....mate nekdo praktickou zkusenost pripadne zkusenost s jinyma semislickama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim manikov na fore. Dnes som pozeral vzorku na mojej Fabuli a buducu sezonu uz bude potrebovat nove papucky. Ake mate skusenosti s pneu? Ktore odporucate? Ide mi o uzitkove vlastnosti. Nehladim velm na znacku, Mam dost velky kilometrovy najazd tak zas nech niesu velmi drahe. Vdaka za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Na fábii jsem toho vystřídal docela dost, na to mé  ježdění, jsou Barumky v pohodě.

 

Teď budu měnit na nové a měl jsem je od DOT15/09 a zbytková výška dezénu 2-3mm a najeto 60tis.km pro mne spokojenost.

 

Měním je z důvodu stáří a malinkatých trhlin po obvodu v drážkách dezénu.

 

A teď do mě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

205/45 R16 bych vzal s klidným svědomím barumky, možná guma trochu horší, zas je o dva cm širší než 185... Jinak mám 185 michelin energy saver, za moc nestojí bych řek, ale co se jim nedá upřít, to je životnost, teď mají 5mm a najeto 65tkm, těch 100tkm asi udělají :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když je guma širší, tak může bejt horší jo? Zajímavá teorie. 205 je o 2cm širší než 185, ale pořád stejně široká jako lepší 205. Dostal jsem nabídku na nexen. Co jsem zjistil, tak je škodovka obouvá v prvovýrobě. Dle referencí rychleji ubejvá, ale špatná neni. Cena kolem 1500/ks. To by šlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak barumky bych si rozhodně nekoupil. To co mě drží na silnici jsou gumy, tak na nich přece nebudu šetřit. O jejich kvalitě napsal jeden člověk na heurece, že jsou lepší než protektory ... To mě pobavilo a celkem to jejich kvalitu vystihuje. Stačí si koupit letní gumy na podzim a máte je za cenu, kterou nedostanete ani v akci na jaře. A pak není třeba na jaře šetřit a kupovat barumky

 

http://www.testpneumatik.eu/letni-205-55-R16

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešim co obout na léto, už potřebuju nový. Nějaký reference na 205/45 R16? Nerad bych ty nejdražší Continentaly apod., ale zároveň ještě přijatelnou kvalitu. 

 

Koukal jsem jak jdou ceny v tomhle rozměru... celkem drahota. Pokud nepůjdeš do barumek, kumho nebo matadorů, jseš tam za víc než 2000 na kole. 

V tom případě bych šel do Goodyear Eagle F1 Asymetric 2. I s dopravou za 9000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite je goodyear alebo michelin lepší ako barum ale až tak by som ten barum nezatracoval. Dosť sa na nich naháňam a držia slušne, v silnom daždi po diaľnici 160km/h a stíhali odčerpávať vodu. Rozmer mám 195/45 r16 bravuris 3

Pre človeka ktorý jazdí normálne tak verím, že vydržia aspoň 50tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nejde tak ani o výdrž pneu jako spíš právě o chování na tý vodě. Na suchu je k limitu těžko přivedeš, když neblbneš. Těch 160 v silným dešti... nevím, nevím. To bych se bál na jakýchkoliv. Chytil jsem silnej slejvák v rakousku a 120 byla pro mě rychlost za kterou jsem jít nechtěl. I tak někteří řidiči stáli pod mosty a čekali až se to přežene. Takže i mojich 120 byl pro ně asi hazard. 

Já mám na starý Oll Continental Sportcontact 2 205/55 R16 91 W. Řekl bych dobrá guma do mokra. 3 velký žlábky na odvod vody. Vlítnul jsem kdysi nečekaně ve 140 do větší louže až jsem se lekl, ale projel jsem jí jak nůž máslem. Takže je chválím a mám je už podruhý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...