Přejít na obsah

Sklopná anténa


John

Doporučené příspěvky

Přátelé uvědomte si,že antena je laděná záležitost.Orig je namotaná ve spirále páskem jak alobal asi 0,5mm širokým s přesně daným stoupáním a dýlkou.Příjem ovlivnuje i kapacita vůči střeše atd.Jakékoliv zkrácení je na markantní zhoršení příjmu.Odkaz na ploutev o 3 příspěvky z5 je nutno přelouskat celé-je to jen navig a gsm o am-fm tam není ani zmínka.Z vlastní skušenosti mám zjištěno,že nejlépe poslouchá antena od fi.calearo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar chlapi, připojuji se k debatě o sklopné anténě.

Taky jsem nebyl spokojený, hlavně v myčce, tak jsem hledal a napadla mě jednoduchá varianta.

Zakoupil jsem tuhle anténu, přesněji prut a jsem s ním naprosto spokojenej. :kol-142:

Koupeno u autokelly.cz, kat.č.: DO 03175

post-66805-0-80688400-1330891687_thumb.j

Krásné a jednoduché řešení za 63,- kč. Vypadá stejně jak na nové octávii....

Škodovkám zdar!!

Editováno: , autor: stanleystanley
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Čus kuci, já bych rád vyměnil tu mojí anténu celou, i s patkou. Dal jsem tam kdysi jiný, menší, neoriginální prut, protože původní prut jsem měl zlomený. Fakt je, že kvalita příjmu se malinko zhoršila. Navíc ten závit pěkně zkorodoval, tak i ten závit v té patce. Teď jakou tu anténu koupit? Potřebuji, aby to vlezlo do montážního otvoru na střeše, mám Octavii I, liftback, 2003. Taky nevím, jak je to se zapojením. Dá se ta anténa rozpojit u střechy? Je v originální patce zesilovač? Pak budu muset koupit anténu se zesilovačem... nevím, nevím jak na to... :-(

Máte někdo zkušenosti, nebo tip na anténu?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tu v manuálech i návod jak na to, sice u OII, ale čerpat se z něj určitě dá. :)

Zesilovač tam je, musíš koupit se zesilovačem (tedy nemusíš, ale měl bys), nejjednodušší řešení bude, když zajdeš do Škody, řekneš svůj VIN a oni ti prodají anténu, kterou jsi měl z výroby (ale novou :) ). Pak nebudeš mít problémy s konektorem, s otvorem a s příjmem... A měla by se dát rozpojit u střechy, proto potřebuješ s krátkým kabelem (to platí u OII, snad u OI také).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já anténu koupil nakonec na odkazu níže, chtěl jsem ve Škodě, ale tam mi chtěli prodat jen tu, která tam byla z výroby (s GSM částí), ale mě by stačila jen FM, to se tvářili že vlastně skoro nejde a že bude stát asi 1400 Kč, tak jsem se díval na netu a našel jsem tu samou za 900 Kč, ale nebyla skladem, tak jsem se vydal koupit tu neoriginální, že to zkusím a funguje výborně. :)

http://www.autoradiahifi.cz/antena-prutova-stresni-p-1608.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opakuji, že se jedná o Octavii II, takže to může být jinak. Nejdřív jsem tam psal e-mail, že bych potřeboval se zesilovačem, napsali ať se zastavím, dali mi se zesilovačem s tím, že když nebude fungovat, tak jim ji vrátím. Ale funuje, pasovala úplně stejně jak originální, konektory také (GSM jsem nechal volný). Odendat tapec střechy, povolit matku, rozpojit, dát novou, napojit, utáhnout matku a vrátit čalounění zpátky. Tady to máš i s obrázky: . Zjisti co máš za konektor a pak podle toho kup anténu se zesilovačem a se stejným konektorem, myslím že nemáš RAKU2...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar chlapi, připojuji se k debatě o sklopné anténě.

Taky jsem nebyl spokojený, hlavně v myčce, tak jsem hledal a napadla mě jednoduchá varianta.

Zakoupil jsem tuhle anténu, přesněji prut a jsem s ním naprosto spokojenej. :kol-142:

Koupeno u autokelly.cz, kat.č.: DO 03175

post-66805-0-80688400-1330891687_thumb.j

Krásné a jednoduché řešení za 63,- kč. Vypadá stejně jak na nové octávii....

Škodovkám zdar!!

Tak tuhle jsem měl taky ale musel jsem ji udělat delší šroubek a pak si ji někdo za týden vypůjčil :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím chalani, omlouvám se že oživuju tohle téma, ale dneska v noci mi nějaký šikula zřejmě chtěl čorknout sklopnou anten, jenze mu to asi nešlo tak ji aspon zlomil... no demontoval sem ji (sla krasne mirnou silou napoprve..) a jel do mototechny s tím že koupím nový prut... ale ejhle chybička... on se nedá koupit na sklopnou antenu :D a prej ze musim koupit celou antenu za nejakych 800,- tak se ptám dá se někde koupit prut ke sklopné anténě ? nejlepe orig. na delce mi nezaleži pokud nebude delší než origo.. mám fabuli předface 2004

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Taky jsem narazil na problém s prutem antény na Fabii. Zprvu jsem tahal, ale moc to nešlo, tak jsem závit prostříkal přípravkem na kontakty (kontox) a chvíli jsem nechal působit. Pak jsem anténu položil na střechu a lehkým zapáčením pomocí špičatých kleští jsem prut vytáhl. Pod anténu jsem si dal hadr, abych případně nepodřel střechu. Nasadit prut zpátky už nebyl problém.

20170520_162055.jpg

20170520_162140.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé, nevím jak která myčka, ale u Shell se určitě kartáče točí i proti směru sklopené antény, takže si docela dobře dokážu představit, že anténu utrhnou. Jednou jsem zkusil nechat santénu jen sklopenou a vypadalo to, že rozmlátí zadní sklo. Navíc po výjezdu z myčky byl prut antény zlomený do pravého úhlu a vklíněný do spáry mezi sklem a střechou.

Takže doporučuju anténu sundavat. Stačí chytit a zapřít palcem o střechu a ona povolí. Jde ven poměrně snadno. Pak už jen stačí konec závitu malinko obrousit, aby šla vyndavat naprosto běžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...