Přejít na obsah

Dekodér kódov výbav z dátového štítka


Igor

Doporučené příspěvky

Tak jsem si taky projel ty kódy a zjistil jsem zásadní věc že mám mít v autě vyhřívané zrcátka a nevím o nich? Jak se pozná že tam je to vyhřívání? a popřípadě jak se zapíná? Jinak vše perfektně sedí

jestli mas el. zrcatka, tak je mas i vyhrivana ;)

elektrický zrcátka mám, ale jsem nějak v zimě nepozoroval že jsou vyhřívaný :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou elektricky ovládáná, tak jsou i vyhřívaná. Vyhřívání se zapína přesunutím joysticku na střední polohu (mezi L a R). Buď je tam symbol vyhřívání nebo "0". U starších Octavií byl trochu jiný ovladač a muselo být k tomu zapnuté i vyhřívání zadního okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou elektricky ovládáná, tak jsou i vyhřívaná. Vyhřívání se zapína přesunutím joysticku na střední polohu (mezi L a R). Buď je tam symbol vyhřívání nebo "0". U starších Octavií byl trochu jiný ovladač a muselo být k tomu zapnuté i vyhřívání zadního okna.

Díky, škoda že není zima hned bych to šel testnout :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš i teď. Budou trochu teplé. A dá se to použít i když prší, ale než se všechny kapky odpaří, tak si tak 10-15 minut počkáš.

tak jsem to teda skusil a u spolujezdce hřeje jako blázen, ale u řidiče ho mám trochu prasklý tak nehřeje :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekodér sa ujal, čo ma teší, pretože moja práca nebola zbytočná.

Ale štvú ma ľudia, ktorí napriek tomu, že tam majú napísaný návod, píšu do okna zlé kódy (veľmi často VIN kód, kódy prepíšu z knižky do písmena ale bez oddelovača, našiel sa dokonca expert, ktorý tam vložil naskenovaný obrázok štítka) - a potom reklamujú, že dekodér nefunguje :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekodér sa ujal, čo ma teší, pretože moja práca nebola zbytočná.

Ale štvú ma ľudia, ktorí napriek tomu, že tam majú napísaný návod, píšu do okna zlé kódy (veľmi často VIN kód, kódy prepíšu z knižky do písmena ale bez oddelovača, našiel sa dokonca expert, ktorý tam vložil naskenovaný obrázok štítka) - a potom reklamujú, že dekodér nefunguje :blink:

:smich:

no hele, ale je pravda, že jsi to teda mohl udělat už rovnou tak, že bych tam vložil jen fotku auta zapředu, zezadu a zevnitř + motoru a ten dekodér by mi tu výbavu vypsal podle fotek :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele, ale je pravda, že jsi to teda mohl udělat už rovnou tak, že bych tam vložil jen fotku auta zapředu, zezadu a zevnitř + motoru a ten dekodér by mi tu výbavu vypsal podle fotek :D;)

Jasne, to bude v ďaľšej verzii ::'

Inak výbava sa dá dekódovať aj cez VIN kód a ETKU, ale majú k tomu prístup len servisy v rámci Škoda siete. Dokonca to vráti totálne kompletný popis auta, ktorý obsahuje až takmer 200 kódov. Nie všetky kódy sú totiž uvedené v serviske :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak jsem si zkousel dekodovat podle stitku v mem aute vybavu. Vsechno to sedi, az na jednu vec :D Na stitku mam tento kod a dekoder mi vypsal, ze jde o: "G1A = 6-stup?ová automatická pøevodovka

"

:smich: Tak by me zajimalo, kde soudruzi z MB udelali u meho auta chybu?? :smich:

G1A? Divné, odfoť štítok, vyretušuj číslo karosérie a motora a pošli mi to. Je možné, že ho máš zle vytlačený, už som sa s tým stretol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si zkousel dekodovat podle stitku v mem aute vybavu. Vsechno to sedi, az na jednu vec :D Na stitku mam tento kod a dekoder mi vypsal, ze jde o: "G1A = 6-stup?ová automatická pøevodovka

"

:smich: Tak by me zajimalo, kde soudruzi z MB udelali u meho auta chybu?? :smich:

Ale prosimtě, vsadil bych se žes to číslo v datovém štítku vyčetl v 5 řádku a třetím sloupci, že jo? Jestli ano, tak chybu neudělali soudruzi, ale tys to špatně přečetl, protože tam nemáš to tvoje G1A ale Q1A, a to označuje typ předních sedadel.

:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dííííky, do teď jsem nevěděl jestli mám předpínače bezp.pásů a kabely se mi hledat nechtělo a ejhle ? : "3QT = 3-bodový samonavíjecí bezpečnostní pás vpředu, při nehodě napínaný, výškově seříditelný" ;) Někdo mi dokonce říkal, že to už jsou všechny pásy když má auto airbag, ale nevím. Já už mám jasno. Fakt super soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1pe1sk> Nechci ti kazit iluze, ale jestli je výrazem "...při nehodě napínaný..." myšleno, že jsou pásy při nehodě nápínány odpálením pyropatron, tak se raději přesvěč, protože já mám v knížce také jeden z kódů 3QT a po fyzické kontrole elektriky jsem zjistil, že k mechanizmu napínání pásů nevedou žádné vodiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...