Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Tak to čerpadlo je fakt a si jen jeden typ. Nainstaloval jsem etku a pro všechny ročníky mi to háže furt to samý TRW. Jen to jinak značí VW, jinak Škoda, jinak VAG, jinak TRW a proto je v tom takovej guláš. Nicméně by mělo být jen jedno, akorát od jistýho roku se tam nedával ten protihlukovej obal. A taky se to nechalo koupit buď včetně toho držáku (což bylo pod jiným číslem) a nebo bez něj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte,

 

mam servo KOYO, na typu nezalezi, ikdyz pro uplnost to moje je 6Q0 423 155L. Bylo zalite, klasika netesnost, prozrane tesneni a voda uvnitr. Eletroniku jsem si uz opravil dokonce byl i zboreny software coz neni bezne (20 let praxe v oboru elektroniky obcas prinasi vysledky:-) servo se zas toci, ale problem je ten, ze mam zadrene lozisko rotoru. Huci to jak cert. Nemate nekdo na prodej nejake vadne KOYO, kde by byla loziska dobra??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem při klidně jízdě chtěl zatočit, ozval se kovový zvuk a auto zatáčet přestalo. Prý se mi utrhlo řízení od nápravnice kde je přidělaný. Jak je to možné když mi komplet řízení měnili zhruba před měsícem v servisu ? 

tak to bude mať dotyčný pekný prúser  :kol-29:  .... ešte šťastie,že sa nič horšie nestalo  :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam dotaz, na palubce mi 3 roky sem tam obcas blikla zluta
kontrolka serva (volantik). Svazek pred 3 lety kontrolovan, hladina
servo oleje taky, stejne bliklo. Cekal sem az servo "vypne" a koupim
novy snimac uhlu. Stalo se koupil sem novy snimac uhlu na TRW. Bohuzel
volantik blika dal. Nova kontrola svazku, vse ok. Hladina servo oleje
ok. Pred vymenou vag hlasil snimac, po tom co to vypadlo hlasil proud na
30 (stale plus) po vymene a smazani chyb a poradnem dotazeni baterky
nehlasi zadne chyby, jen obcas blikne... ;)(F1, 2000, sdi)

Editováno: , autor: eMBecko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SpeederBB ma pravdu, snad nejcastejsi vada, ze do elektroniky serva natece bud pres konektor, nebo je podezrane tesneni okolo konektoru. Kdyz ti to padne uplne tak napis pomuzu, uz jsem jich nekolik opravil, delam elektroniku uz pres 20 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod tou destičkou s konektorama to neni dobře utěsněný. Nacucá se to vodou. Mě to začlo taky sporadickým blikáním a teď už to svítí furt a mam to v nouzáku. Píše to chybu snímače, ale snímač to neni. Juniore, dá se ta elektrika v čerpadle nějak otevřít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod tou destičkou s konektorama to neni dobře utěsněný. Nacucá se to vodou. Mě to začlo taky sporadickým blikáním a teď už to svítí furt a mam to v nouzáku. Píše to chybu snímače, ale snímač to neni. Juniore, dá se ta elektrika v čerpadle nějak otevřít?

No jasne ze da, ale je to masakr, jestli si troufnes tak schuti do toho. Musis odrezat silikon toho hlinikoveho kbeliku co chrani rotor. pak odpajet par spoju na desce a rozpojit nabodovane kontakty pripojovacich konektoru. Ale davej pozor, zadne nasili. Kdyby jsi mel Koyo, tam tam je to lepsi ikdyz pokud jsou zahnile srouby tak je to taky chutovka:-) Anebo to posli a dam to do poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem tu psal, že se mi utrhlo řízení tak v servise mi sami řekli, že použili starý šrouby šikulové :D Teď mám ale jinej problém. Po opravě auto zatáčí na jednu stranu hůř než na druhou a když třeba projíždim táhlou zatáčku, kdy je volant "ztuhlej" tak po chvilce naopak změkne. Je to docela nepříjemný hlavně ve vyšších rychlostech ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar borci, tak ako som pisal v teme s kablovym zvazkom aj mne blbne servo. Blikanie pristrojovky prestalo po tom co sme preletovali takmer vsetky kable zo zvazku, no servo nadalej zopina a vypina. V servise mi povedali ze je to na beton servo. Za nove chcu s pracou 400€. Pytal som sa ich na cidlo natocenia kolies ale povedali ze to nemoze byt, ze je to urcite servo. Viete mi poradit ako by som si sam vedel zdiagnostikovat to cidlo? Mam pocit ze v servise chcu len zarobit tak hned hadzu tu nakladnejsiu opravu. Kupili by ste nove servo alebo to mozem risknut s repasom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduchý, napiš co ti to háže za chybu na vagu a já ti řeknu co to asi bude. Servo kupovat až jako poslední variantu. 

 

No a přímo snímač si vyzkoušíš měřením hodnot. Připojíš se na servořízení - 44, dáš blok naměřených hodnot, kanál 002 a tam je v prvním poli úhlová rychlost na snímači. Otáčíš volantem a koukáš jestli to háže čísla. 

Editováno: , autor: SpeederBB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a rozsvicuje se ti někdy kontrolka řízení? Jestli ne, možná to nebude vyhazovat žádnou chybu. Začínalo mi to taky tim, že se to objevovalo sporadicky a vždycky po dalším nastartování to bylo OK, ale teď už to mám trvalý. Ta naměřená hodnota by ti tam prostě měla nějaká skákat. Kdyby senzor nefungoval, bude tam pořád 0. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka sa obcas rozvieti ale ked zastanem vypnem motor a znova nastartujem tak ide ok. Niekedy ide servo v pohode niekolko km inokedy staci ze chcem prejst par stoviek metrov a blbne celu cestu...az kym ho nevyrazi...potom stvrdne volant a ostava svietit kontrolka riadenia...mal to kamarat, povedal ze precistil kontakty na tom konektore a poriadne ho zatlacil a pre istotu aj stiahol paskou aby drzal, no po tyzdni to zacalo robit zase...

Je tezke to dat merat na VAG kedze to neblbne stale rovnako...:-( ale skusim to zajtra ku veceru a uvidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...