Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 63 kW


biliv

Doporučené příspěvky

Tak se nejednalo o new soft do ŘJ, ani nic v motoru, vzhledem ke kamarádovi o tom mluvit nesmím, něco napovím, v okolí motoru to je, nejmenovaný káblík se dotýkal čehosi železnýho a to prej nesmí být, fotku jsem viděl, výměna se provádí automaticky jakmile zákazník navštíví servis. V 17h si proto jedu, 3 letá servisní prohlídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nejednalo o new soft do ŘJ, ani nic v motoru, vzhledem ke kamarádovi o tom mluvit nesmím, něco napovím, v okolí motoru to je, nejmenovaný káblík se dotýkal čehosi železnýho a to prej nesmí být, fotku jsem viděl, výměna se provádí automaticky jakmile zákazník navštíví servis. V 17h si proto jedu, 3 letá servisní prohlídka.

Ale jdi ty brepto, děláš jakoby šlo o státní tajemství a přitom je to běžná servisní akce. A ono se už o tom nejspíš píše ZDE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to prosím někdo popište nejlépe  i s foto, to se jeví, že se to dá upravit i doma. Zatím mi ani není jasné, jestli se to bude týkat i předface pokud to neuvidím. Např. přichytit nějaký kablík co se někde opírá o něco o co nemá, nemůže být přeci problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dick, myslím si, že to je záležitost jen některých aut po Face, protože já byl minulý týden na servise a žádnou takovou akci nedělali ani o žádné akci pro mé auto nevěděli, ptal jsem se..  Před Face budou už myslím si na takové závady vychytané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom tedy příště ani nepiš Pitrsmane. Poudačky báby Futeř nemá smysl řešit ve specializovanám vlákně. To jo hodno tak sekce Hospoda. Na běžných servisních akcích není nic tajného, ba dokonce se vyznačují i v servisní knížce (některé určitě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by spíš zajímalo, proč bych si to měl opravovat doma sám, když pokud je to auto, ve kterém je to špatně navedeno, zaizolováno a pod.. je na to servisní akce a opraví to servis zdarma  :kol-32: .. Kdyby se to v servise platilo, neřeknu ani slovo, ale takto..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to myslel trochu jinak, aby byli donuceni ti, kteří do autorizáku jinak nejezdí, tam přijet, a nemohli si to nechat opravit "doma" jinde nebo v jiném servise :D

A jak tam dojedou, tak si je tam už je trošku zmasírujou, nabídnou jiné služby a tak :D

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem to hledal a našel jsem myslím nějaké doporučení 150 000 km/5 let.

 

Jinak na jednom autě jsem měnil ve 135 000 km a 9 letech a mechanik říkal, že jak viděl, co z toho vyteklo, že už to bylo dobré vyměnit.

 

Fabia má najeto 80 000 km a je stará 6 let, tam mám olej ještě původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nad tím přemejšlím, že bych nechal vyměnit náplň - Drobek má sice "na hrbu" jen asi 55-56 tisíc, ale protože už překročil hranic 6 let, má podle výrobců olejů jeho náplň v převodovce "nárok na výměnu". I když - ve favoritech, kde se českej motorista poprvé setkal s "celoživotní" náplní převodovky to 95% majitelů vzalo doslova a tak jsou mezi nima jsou i kusy starý víc než 20 let a s nájezdem v okolí 250 000km - a s původní neměněnou náplní převodovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měnil na Fabii s najetejma 120tkm za 8 let a olej byl POHLEDOVĚ v pěkným stavu, skoro jak novej..samozřejmě jeho složení už asi tak dobrý nebylo..jinak na favoritech a feliciích byla předepsaná výměna po 4letech/60tkm co si tak vzpomínám

 

Osobně budu taky měnit tak při nájezdu 100tkm, jestli to auto ještě budu mít..bohužel většina lidí na to opravdu ani nesáhne, to samý chladící kapalina..neznám snad nikoho, kdo by to měnil, protože je prý doživotní..to sice výrobce tvrdit může, ale já jí po 5ti letech vyměním taky i když je teď po 3 letech provozu pořád krásně čistá (to ostatně u přítelkyně auta z roku 2007 taky, ale chystám se jí udělat...teda aspoň to co půjde vypustit)

Editováno: , autor: pjdefort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím

 

Možno dotaz trošku mimo ale...Máme novú FII 1,4 16v, najazdené cca 500km....Aký benzín do toho je najlepšie tankovať? Prvú nádrž som zobral natural 95 - to je uvedené aj na viečku nádrže. S autom jazdí len manželka kratšie trasy a nie každý deň. Bude lepšie tankovať napríklad natural 98? A môžem už v zábehu? Návod k vozidlu to umožňuje ale úplne jasne to tam popísané nie je prečo áno alebo nie....

 

ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...