Přejít na obsah

dodělaní neorigo centrálu+DO Rakso


rakso.cz

Doporučené příspěvky

tak další příhoda s vystřelovákem od raksa

jak je to chromované očko na kterém klíč drží na kroužku s klíči tak mi prasklo vevnitř takže nedrží spodní strana celá protože přimo v něm jsou i ty dva spodní šroubky

celý se to rozpadlo a to jsem měl na kliči od auta jen jeden přivěšek s znakem škoda a jeden maly kliček takže žadna vaha tam nebyla ...

a druhá věc - jedna z těch dvou dalkáčů mi přestala otevírat auto, druha jede ale jedna ne, prostě to tlačitko odešlo do věčných lovišť

když jsem ho rozdělal, tak sem skusil nahřát kontakty kdyby tam něbyl studenak nebo neco a nic nepomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim Všechny na škoda foru:

reším zda nákup dálkového ovládání má nebo nemá smysl? jelikož mám u svého vozu pouze jeden klíč a nemám v aute dálku vyjde to cca na stejnou bud klíč si nechat udelat cena mezi 1200 - 1500 nebo koupit dálku od raksa nebo na http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova-ov...axicar-686.html kde ji maji levnější.

Zajímalo by mě jak je to s praskáním klíčů a podobnými závadami?

Neznáte člověka, který by mi v okolí Pardubic prodal IMO čip a spároval s autem?

Šikovného klíčníka, který vyřeže za dobrý peníz klíče?

Díky všem kteří zašlou typy a poradí! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Všechny na škoda foru:

reším zda nákup dálkového ovládání má nebo nemá smysl? jelikož mám u svého vozu pouze jeden klíč a nemám v aute dálku vyjde to cca na stejnou bud klíč si nechat udelat cena mezi 1200 - 1500 nebo koupit dálku od raksa nebo na http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova-ov...axicar-686.html kde ji maji levnější.

Zajímalo by mě jak je to s praskáním klíčů a podobnými závadami?

Neznáte člověka, který by mi v okolí Pardubic prodal IMO čip a spároval s autem?

Šikovného klíčníka, který vyřeže za dobrý peníz klíče?

Díky všem kteří zašlou typy a poradí! :palec2:

KUP SI ORIGINÁL , ORIGINÁL, 1000 X ORIGINÁL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je zase rada. jasny ze original je original, jenomze orio new klic stoji docela ranec. muzes ho tady koupit i se zamkama, ale ne kazdej ty zamky chce menit a kdyz nemas v aute komfortku, tak je ti to stejne nanic... podle me je dobrej napad dat raxo a az se ten klic zlomi tak sehnat origo pouzitej klic a dat ten vnitrek do nej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byly tady probírány všechny možnosti a situace, je zbytečné to vše komentovat znova. Sám nyní reklamuji ř.j., KUP si ORIGINAL a máš vyřešeno vše, žádné další reklamace, výměny, dohadování, nešetři a kup ORIGINAL.

Jo to rikas dobře jenže ORIGINAL vyjde na nehorazny prachy a kdyz mam auto RV 2002 tak si myslim ze to nema až zas tak cenu tam davat ORIGINAL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl by mi prosim nekdo poradit, kde se napojujou dverni kontakty. Nikde jsem se to tady nedocetl. Jedna moznost je, napojit se v kazdych dverich a rozdelit je diodana. I kdyz nevim, jestli jsou diody bezprostredne nutne. Ale ja bych chtel vedet, jestli neni jednodussi varianta. Na komfortce jsem nic nenameril. Mam OI 03. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl by mi prosim nekdo poradit, kde se napojujou dverni kontakty. Nikde jsem se to tady nedocetl. Jedna moznost je, napojit se v kazdych dverich a rozdelit je diodana. I kdyz nevim, jestli jsou diody bezprostredne nutne. Ale ja bych chtel vedet, jestli neni jednodussi varianta. Na komfortce jsem nic nenameril. Mam OI 03. Dekuji

Diody jsou nutné v případě maxidotu, kde by se zobrazovalo při otevření jedněch dveří všechny, aby nesvítily všechny lampy v tapecech dveří naráz, pokud jsou instalovány a taky proto, aby nebyl pomatený komfort - info o otevřených dveřích, naměřené hodnoty při hledání závad apod. Nikde nic netahej, vše připoj na komfortce, použij dvě diody, jednu připoj na hnědočerný tenký - kufr a druhou připoj na hnědomodrý nebo šedomodrý - podle modelu a roku, to je výstup na stropní lampu. Vše je mínusem, takže diody budou proužkem od komfortu. Ještě nějaké přání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je supr. Dekuji. Zpocatku jsem to na stropni lampu pripojit chtel, ale pak jsem si nebyl jist funkcnosti. Kdyz pripojis dverni kontakt na osvetleni interieru, tak to nebude fungovat spravne. Prece kdyz odemknes, tak se ti lampa rozne. To bude pro alarm znamenat, ze jsi otevrel dvere. I pres to, ze jsem je neotevrel. Takze kdyz omylem odemknu auto, uz se samo nezamkne. No a pak pri zamykani to nebude delat neplechu? To je otazka casu. Kdyz auto uzamknes dalkou, centrala se zaktivuje rychleji nez vypne int. svetlo. Nebo to tak neni?

Editováno: , autor: jabusko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Všechny na škoda foru:

reším zda nákup dálkového ovládání má nebo nemá smysl? jelikož mám u svého vozu pouze jeden klíč a nemám v aute dálku vyjde to cca na stejnou bud klíč si nechat udelat cena mezi 1200 - 1500 nebo koupit dálku od raksa nebo na http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova-ov...axicar-686.html kde ji maji levnější.

Zajímalo by mě jak je to s praskáním klíčů a podobnými závadami?

Neznáte člověka, který by mi v okolí Pardubic prodal IMO čip a spároval s autem?

Šikovného klíčníka, který vyřeže za dobrý peníz klíče?

Díky všem kteří zašlou typy a poradí! :palec2:

Jeden čip Immo bych měl, spárování ovladače problém není, ale přizpůsobení IMMO ještě neumim, ani nevim jestli to KKL kabel dokáže, protože PIN svých budíků neznám, tak jsem to nezkoušel, proto mám ještě jednu tyčku IMMO, ale v servise při nejhorším 500,- ... snad by se ale někdo našel ... Máš komfortku, jaký máš klíč? Jen netušim, k čemu Ti bude immo tyčka, když potřebuješ další klíč, předpokládám nový a ten dostaneš s Immo tyčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je supr. Dekuji. Zpocatku jsem to na stropni lampu pripojit chtel, ale pak jsem si nebyl jist funkcnosti. Kdyz pripojis dverni kontakt na osvetleni interieru, tak to nebude fungovat spravne. Prece kdyz odemknes, tak se ti lampa rozne. To bude pro alarm znamenat, ze jsi otevrel dvere. I pres to, ze jsem je neotevrel. Takze kdyz omylem odemknu auto, uz se samo nezamkne. No a pak pri zamykani to nebude delat neplechu? To je otazka casu. Kdyz auto uzamknes dalkou, centrala se zaktivuje rychleji nez vypne int. svetlo. Nebo to tak neni?

Ano, samozamykání v tomto případě nefuguje, ale jinak při zamčení žádný problém, protože lampa zhasne zároveň s povelem pro zamčení. Ale tahat to do každých dveří kvůli samozamykání se ti chce? Jiná varianta totiž není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a neda se to nekde pripojit nekde za panel pristroju? Kdyz nechas otevrene dvere vice nez 5 min int. svetlo ti zhasne. Pak to bude pro alarm znamenat, ze mas dvere zavrene. No mozna , ze uz resim malichernosti. Nevim jestli mas zkusenost s alarmem od Raksa (vystrelovaci klic) , ale ja osobne s timhle provedenim alarmu spokojeny nejsem. Jo hold co by clovek v dnesni dobe chtel za tisicovku. Spatne je to, ze kdyz odemknes a nenastartujes, po 15s ti sirena 3x pipne, ze jsi nezamknul a po 25s by se melo uzamknout (coz v nasem pripade je to passe). Tato funkce nejde zrusit. Pak upozornovaci ton sireny pri zamykani a odemykani vypnout taky nejde. Kdybych prijel v noci domu a zamykal auto, vzbudim pulku vesnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a neda se to nekde pripojit nekde za panel pristroju? Kdyz nechas otevrene dvere vice nez 5 min int. svetlo ti zhasne. Pak to bude pro alarm znamenat, ze mas dvere zavrene. No mozna , ze uz resim malichernosti. Nevim jestli mas zkusenost s alarmem od Raksa (vystrelovaci klic) , ale ja osobne s timhle provedenim alarmu spokojeny nejsem. Jo hold co by clovek v dnesni dobe chtel za tisicovku. Spatne je to, ze kdyz odemknes a nenastartujes, po 15s ti sirena 3x pipne, ze jsi nezamknul a po 25s by se melo uzamknout (coz v nasem pripade je to passe). Tato funkce nejde zrusit. Pak upozornovaci ton sireny pri zamykani a odemykani vypnout taky nejde. Kdybych prijel v noci domu a zamykal auto, vzbudim pulku vesnice.

No musel bys jít přímo na ledku signalizující otevřené dveře a převézt tušim -2,8V na -12V a to ještě to oddělit, aby nevznikly problémy. Nebyl by to problém, pokud máš nějaké zkušenosti s elektronikou. Úplně jednoduše by to šlo s optočlenem, který bys mohl připojit paralelně na ledku a jeho výstup přímo spojit s alarmem. Řešení za 8,-, ale fakt mě to připadne nereálné, že budeš kvůli samozamykání podnikat takové úpravy. Do přístrojů to jde po CAN BUS komfortu. Jinak po 5ti minutách se nevypne signalizace otevřených dveří, ale odpojí se napájení všech interiérových lamp. Fakt nemáš jinou možnost. Zkušenost s tvým alarmem nemám, pouze s dálkou. Od těchto laciných zařízení nemůžeš čekat nějaké zázraky, jedině, sirénu odpojit relátkem, které připojíš na 12V po zapnutí zapalování, takže bys neměl to kvákání po 15s. A zamčení, odemčení, měl by tam být drát, na kterém se oběví nebo zmizí 12V po zaalarmování, tak ten nějak využít. Dej schema alarmu a já to vymyslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musel bys jít přímo na ledku signalizující otevřené dveře a převézt tušim -2,8V na -12V a to ještě to oddělit, aby nevznikly problémy. Nebyl by to problém, pokud máš nějaké zkušenosti s elektronikou. Úplně jednoduše by to šlo s optočlenem, který bys mohl připojit paralelně na ledku a jeho výstup přímo spojit s alarmem. Řešení za 8,-, ale fakt mě to připadne nereálné, že budeš kvůli samozamykání podnikat takové úpravy. Do přístrojů to jde po CAN BUS komfortu. Jinak po 5ti minutách se nevypne signalizace otevřených dveří, ale odpojí se napájení všech interiérových lamp. Fakt nemáš jinou možnost. Zkušenost s tvým alarmem nemám, pouze s dálkou. Od těchto laciných zařízení nemůžeš čekat nějaké zázraky, jedině, sirénu odpojit relátkem, které připojíš na 12V po zapnutí zapalování, takže bys neměl to kvákání po 15s. A zamčení, odemčení, měl by tam být drát, na kterém se oběví nebo zmizí 12V po zaalarmování, tak ten nějak využít. Dej schema alarmu a já to vymyslím.

Tak tohle byla vycerpavajici odpoved. Vidis s optoclenem me to nenapadlo. Dekuji za nabidku, ale silno a slaboproud me zivi, takze to bych si zmastil i sam. Ale abych byl uprimny, zase tak moc se mi s tim hrat nechce. Vidim to tak, ze tenhle alarm vyhodim a koupim original- a po dupe. Dalkac v klici mam, takze koupim jen alarmovy modul. U Fabie jdou dver. kont. tak lehce, proc ne i u oc.

Diky ti moc za ochotu a snahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím...

V předchozích příspěvcích (které z důvodu svého stáří již nelze číst) se zde psalo o postupu instalace od Octávky. Koupil jsem tento centrál: http://www.rakso.cz/detail/dalkove-ovladan...lovaci-klice-1/

Má někdo z Vás praktické zkušenosti s instalací? Věřím, že je instalace jednoduchá, ale nemám kde zjistit, který drát kam připojit. (Tím slovem "kam" nemám na mysli, že to mám připojit k zámku......... Ale kdyby někdo znal barvy kabelů, případně to měl nafoceno...... To by byla značka ideál.)

Mám Octavku I 1.9 TDi komplet v elektrice.

Předem díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=33857

Tady to nas s popisem i s fotkama.

S Vaší pomocí se mi vše podařilo nainstalovat. Tedy vše, až na blinkry. Hnědé dráty z ŘJ jsem připojil na popsané svorky, ale ani jeden blinkr nereaguje.

Rolbař v návodu píše o připojení dvou diod na fialový drát v případě univerzálního modelu (což je můj případ). Nicméně z ŘJ žádný fialový drát nevede... Setkal se někdo z Vás se stejným problémem, resp. zná někdo jeho řešení.

Tisíceré díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Vaší pomocí se mi vše podařilo nainstalovat. Tedy vše, až na blinkry. Hnědé dráty z ŘJ jsem připojil na popsané svorky, ale ani jeden blinkr nereaguje.

Rolbař v návodu píše o připojení dvou diod na fialový drát v případě univerzálního modelu (což je můj případ). Nicméně z ŘJ žádný fialový drát nevede... Setkal se někdo z Vás se stejným problémem, resp. zná někdo jeho řešení.

Tisíceré díky.

No jo zalezi co za jednotku nas. Kazdopadne musis mit dva vystupy (dva draty) na blinkry. Pokud tohle nemas, mas pouze jeden vystup, musis ho rozdelit diodama. Nezalezi na barvach. Nevim jestli to maji vsechny oct. stejne, ale ja jsem se pripojoval na komfortku. Viz. priloha.

post-24048-1235815215_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Origo je origo, ale ti co mají předface model, je toto řešení od Raksa asi nejjednodušší. Já mám vystřelovací klíče od Raksa od srpna loňského roku a zatím bezproblému vše funguje (i žádný klíč nepraskl!!!), takže já můžu DO od Raksa jen pochválit... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem si od rakso.cz koupil vystrelovaky na oktavku a musim rict, ze me chapani "podrobneho" navodu zapojeni je diametralne odlisne od pojeti prodejce. V balicku dosel A4 papir s jakymsi schematem, ale pod pojmem podrobny navod jsem si spise predstavoval, ze se prodejce, ktery tvrdi, ze je vyhradnim dodavatelem daneho DO zameri na fotoschema. Tedy ocenil bych navod, kde jsou krok po kroku detailne vyfoceny dratky podle barvy a misto jejich zapojeni v pajslu pod volantem...samozrejme vse zohledneno na dany typ vozu(OI,OII etc.). Par lidi si dalo praci s ruznymi vseobecnymi navody, ale to cloveku bez zkusenosti s autodraterinou nepomuze. A prodejce by rozhodne nemel na svych strankach u DO zbozi uvadet "Jednoduchá instalace, montáž bez problémů".

Takhle me nezbyva nic jineho nez se zeptat, jestli je tady na foru nekdo z Brna nebo blizkeho okoli, kdo ma s montazi tohoto DO zkusenosti a byl by ochoten to za uplatu namontovat do OI r.v.99. Idealne osoba s nejakou tou referenci od zdejsich useru. Pripadne nabidky prosim do PM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...