Přejít na obsah

AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

Tak jsem dal Swinga z Octavia 2010 do Scouta 2010, kde byl Amundsen.

Poznatky:

Swing pro Octavii jde bez jakýchkoliv problémů a funguje vše - multif. volant, Maxidot, bluetooth, sezna, ztlumení atd.

Rámeček kryjící klimu a okolo radia s palubkou musí být jiný, jelikož Amundsem je menší než Swing.

Swing z Fabie či Roomstera nepasuje do Octavie.

Zbyla tam ještě jedna anténní přípojka od GPS - modrá, tak bude ležet ladem. Jen mě udivuje, jak si někdo dá Amundsena místo Swinga a nechybí mu tam anténní přípojka na GPS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před nedávnem jsme si pořídili Superb Combi (r.v. 2011), ve kterém je RNS 310. Když jsem se s přístrojem seznamoval, nechápal jsem, proč funguje tlačítko PHONE pouze pro vypnutí zvuku a nevidím nic, co se týká telefonu. Pak jsem zkusil aktualizovat firmware, ale ani to nepomohlo. Nakonec jsem pochopil, že chybí handsfree modul s bluetooth.

 

Můžete mi prosím poradit, co je třeba pořídit (s cca cenou), aby Amundsen komunikoval s telefonem a nabídka mobilu přibyla i v maxidotu.

 

Můžete mi poradit, jaké jednotky bluetooth je možno použít v Superb 2 - koukal jsem na inzeráty na internetu a nemám v tom stále jasno. Která varianta je nejlevnější?

Editováno: , autor: Martin F.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na začátku července se chystám s rodinou na dovolenou autem na jih Itálie. V nedávno zakoupeném autě (r.v. 2011) máme Amundsen, do kterého se mi podařilo na internetu sehnat mapy V4 (2012) + aktualizoval jsem firmware. Má nějaký větší význam zakoupit za cca 4 tisíce mapy verze 6 (2014)? Co mohou nové mapy obsahovat navíc oproti starším kromě změn silniční sítě, případně POI? Existuje nějaká databáze, kde by byly vypsány změny např. V4 => V5, V5=>V6?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty prachy bych za to nedal. Hlavně ty mapy maj oproti jiným navi jednu špatnou vlastnost (například v porovnání s Nokia mapama) a to tu, že je tam tak trochu budoucnost (tedy úsek, kterej bude otevřenej někdy za dva roky) a nebo naopak hodně zastaralý, protože tam není trasa, kde se jezdí už dva roky.

Jako v rámci ČR jsou dostatečný klidně starý mapy. No a pro cesty po Evropě zbytečná investice s nejistým výsledkem. To už je lepší si tu část mapy stáhnout z googlu (v případě Android telefonu) nebo si koupit nějakou offline navigaci do mobilu, která stojí 1500. No a myslím, že v dnešní době má dotykáč hodně lidí, tak by to neměl být problém. Případně je stále levnější koupit si za 3200 Nokii s Windows Phone nebo "Androidem", kde je Nokia Here..stále aktuální mapy a navíc záložní telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit, stáhl jsem si navigační data z "www.navigation.com/skoda-cz" stáhl, rozbalil na kartu SDHC a navigace píše že data nejsou k dispozici.

Na kartě byla data německé navigace odkud jsem si vozidlo přivezl a vše fungovalo. Můžete mi poradit zda máte někdo stejnou zkušenost je to konkrétně Golf variant VI z roku 2011 děkuji předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

 

nejprve Vás zde chci všechny pozdravit! Musím říct, že se tady nejde spousta užitečných informací. Chtěl bych se Vás zeptat na dva menší problémy, které se mi nedaří vyřešit. Mám OII po F s Amundsenem (SW 351) a Bluetooth sadou. Chtěl bych využít funkce přehrání hudby přes bluetooth, ale když dám v telefonu přehrát přes bluetooth tak mi telefon napíše v blízkosti nebyla nalezena žádná zařízení (Samsung S4). Telefonování přes Bluetooth funguje bez jediného problému. Tak nevím na jaké straně mám hledat problém. A  druhý dotaz se týká navigace, nahrál jsem si tam mapy V4 a vlevo mi to ukazuje maximální dovolenou rychlost. Ale značku rychlosti to ukazuje pouze, když jedu po žlutých silnicích zobrazené v navigaci ( asi hlavní tahy). Tak jsem se chtěl zeptat, zda tohle neřeší třeba nové mapy (V5 nebo V6). Chtěl bych, aby to ukazovala značku rychlosti stále. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby fungovalo prehravani hudby pres Bluetooth, tak je treba to sparovat jeste jednou pro prehravani te hudby. Nestaci jen sparovat telefon. Na maxidotu v menu telefon je na to zvlast polozka. Z hlavy nevim jak se to jmenuje, ale najdes to. Je to opravdu idiotsky vymyslene, sam jsem s tim taky bojoval. Bohuzel na rozdil od telefonovani se to pro tu hudbu nikdy samo nesparuje a pri kazdem nastartovani je treba to delat znovu. I pak to ale funguje divne. Nazev skladby to zobrazuje jen nekdy, nekdy nejde prepinat skladby, zkratka funguje to velice nahodne.

Je mozne, ze s jinym telefonem to bude fungovat lepe. Mam Iphone5s, ktery by to melo podporovat, ale vysledek je chaby.

 

Znacky mi to s mapama V4 ukazuje temer furt. V zahranici uplne furt.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakce. Zítra se mrknu do nastaveni maxidotu. Tam jsem nehledal, nějak mě nenapadlo, že to budu muset ještě jednou párovat. Ale s těma značkami je mi to divné. Dal jsem si do navigace Major ROADS of EUROPE V4, tak mě připadá jestli mi to nečte pouze značky z hlavních tahů. ČR jsem si taky aktualizoval na V4. Mě stačí se vzdálit od žluté cesty a značka zmizí. Stačí odbočit ve městě z hlavního tahu. To mě docela štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, stačí odbočit na vedlejší ulici a konec. Zkoušel jsem hledat v Maxidotu spárování telefonu pro přenos hudby přes bluetooth, ale nic jsem tam nenašel. Procházel jsem jednotlivé položky, ale nic tam není. Tak opravdu nevím. Mám kompletně prolezlý Maxidot a Amundsena, ale tohle fakt nevím jak rozchodit. Ještě mě napadlo jestli to podporuje RJ jak psal Milhausek.

 

mino2 - mám SW (351) stačí se ozvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem hledat v Maxidotu spárování telefonu pro přenos hudby přes bluetooth, ale nic jsem tam nenašel. Procházel jsem jednotlivé položky, ale nic tam není. Tak opravdu nevím. Mám kompletně prolezlý Maxidot a Amundsena, ale tohle fakt nevím jak rozchodit. Ještě mě napadlo jestli to podporuje RJ jak psal Milhausek.

 

Je to v nabidce Bluetooth > Prehr. medii > Hledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...