Přejít na obsah

AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Máte už niekto novšie navigačné dáta do Amundsen+ ako verziu 0038? Toto je ešte mapa z roku 2011 (vtedy bolo vyrobené moje auto) a chcelo by to už novšie mapy, lebo mi ešte napr. chýba nová časť R1, po ktorej sa už vtedy jazdilo.

 

Inak čo sa týka "nefunkčného" tlačítka Phone, tak ti nie je vada. Síce zopár šťastlivcov má pod týmto tlačítkom BT, ale k tomu aby to fungovalo musí byť v aute aj anténa a mikrofón a správna verzia Amundsen+ aby to fungovalo. Niekomu to funguje bez toho aby si auto objednal s doplnkovou výbavou BT, ale ja mám napr. smolu, ja mikrofón v aute nemám, takže mi to nemôže fungovať ani náhodou. Riešil som to v troch servisoch ŠA na základe toho že je tu veľa ľudí ktorím to ide, ale nakoniec všade bol výsledok taký že treba minimálne mikrofón a anténu, ale skôr celý BT modul (aj keď ho rádio pravdepodobne má v sebe), čo je neoficiálne cca. 250 €, v značkovom servise cca. 500 € + práca.

Ja som sa na nakoniec to vykašlal, lebo aj tak používam dva telefóny, a kúpil som si za 72 € lepší BT headset ktorý si poradí aj s dvoma telefónmi naraz, a tým pádom mám handsfree telefonovanie zabezpečené aj mimo auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakej máš FW? Já mám 0263 a mapy taky 0038. Mapy jsou už určitě novější, ale když máš Amundena+ (RNS315), tak jsem ještě nenašel nikoho, kdo tam umí mapy hodit, chce to koupit origo kartu s mapama.

 

Ale má tu někdo novější FW a umí ho tam dát???????????????????? Nejlépe Praha a okolí.

 

Jinak ne všechny Amundseny+ maj v sobě BT modul. Pokud tam je, což jde poznat z menu a nebo když navi otevřeš, tak pak stačí natáhnout jenom kabel s mikrofonem, kterej stojí asi 600Kč (25€). Mikrofon tam dáš v pohodě sám, ale bude potřeba kódování, takže stejně budeš muset k někomu zajet. Na origo Škoda servisy v tomto případě ani nekoukej. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravím,

 

vykradli mi Octavii a spolu s ní i navigaci Amundsen. V servisu mi auto dali do původního stavu a dostal jsem i mapy 2013.

 

Mapy jsou na 8GB SD kartě. Chci si tam dohrát mp3, jako jsem to měl dříve, ale všechny počítače odmítají na kartu zapsat. Windows data uloží, ale po vyndání karty všechno zmizí. MAC pro změnu hlásí, že karta je jen a pouze pro čtení, nezávisle na fyzickém zámku.

 

Nevíte někdo, jak na kartu dostat mp3? Půjdu s tím asi zpátky do servisu, ať mi to odblokují, ale nejsem si jistý, že si s tím poradí. Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim potreboval by som poradit a to velmi surne. mam octaviu tour II a kupil som navigaciu amunden, a nikde neviem zohnat ramik okolo radia pretoze mam manualnu klimu, lae stredovy panel je uz z faceliftovej octavie cize potrebujem surne poradit pre  RAMIK OKOLO NAVIGACIE S MANUALNOU KLIMOU ALE PO FACELIFTE !!!!! dakujem velmi pekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vsiml jsem si u sveho Amundsena zajimaveho jevu. Obraz na displeji je zhruba 1-2 sekundy v lagu za realnou situaci. Jednoduse, na navigaci je auto jeste pred krizovatkou ale ve skutecnosti je jiz za ni? Po zastaveni se auticko na displeji jeste chvili pohybuje nebo preblikne a presune se na realnou pozici. Na spravnost pokynu to vliv nema, tak premyslim, jestli to je normalni stav nebo je neco u me blbe. Lag neni vzdy stejne velky, nekdy je to opravdu dost okate, nekdy to ukazuje skoro presne. Navigaci mam v aute z vyroby.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s aktualizací map, které jsou poslední? Mám auto z roku 2012 Amundsena+ a mapy jsou západní Evropa verze 0038, jestli by mělo smysl vůbec aktualizací kupovat.

Dále jsem zjistil, že pro OIII jsou mapy zdarma, nešlo by to naroubovat i do Amundsena+, kompletní ČR je předpokládám v podkladech pro východní Evropu. Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČR je v obou, ale ptal jsem se na kompletní ČR, protože na těch mapách západní Evropy je napsáno, že ČR jen částečně. Jinak mám to v SII, ale tam to asi taky nepůjde z OIII, i když je zvláštní, že u Navtequ na webu není jiné možnosti.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je celej Amundsen+ ohledně navi pěkně na .... Já jsem ho dával kvůli integrovanýmu BT HF, abych nekupoval dražší Columbus a ještě BT jednotku atd., takže mě řešení s Amundsenem+ vyšlo na polovinu. Mapy jsou ale vážně na prd. Neupozorňuje na měřený úseky, mapy starý, aktualizace nejde a kartu za několik tisíc si kupovat vážně nechci. A místo toho aby změnil trasu, když přijme dopravní informace s prácema na silnici a 6km kolonou, tak mě pošle pěkně do tý kolony. Dvě hodinky popojíždění... Jiná navi přijme info, změní trasu a na první odbočce vymyslí objížďku. Další sranda jsou ty dopravní informace, místo toho aby mi to zobrazilo nejbližší omezení podle aktuální polohy, tak mi to vyplivne seznam 45 míst z celý ČR. :kol-44:

Jinak jako mp3, cd, telefonování - to je prostě ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je asi individualni. Na normalni navigovani to podle me bohate staci a treba me tech par chybejicich funkci bohate vykompenzuje fakt, ze je to zabudovana navigace, coz prinasi mnoho vyhod, ktere prenosna nikdy nepozna. Aktualizace za prachy je blba a ta cena je opravdu otresna, na druhou stranu, kdo na to nema, tak zde na foru jiste najde mnoho lidi, co to udelaji za par supu.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zdravím,
 
vykradli mi Octavii a spolu s ní i navigaci Amundsen. V servisu mi auto dali do původního stavu a dostal jsem i mapy 2013.
 
Mapy jsou na 8GB SD kartě. Chci si tam dohrát mp3, jako jsem to měl dříve, ale všechny počítače odmítají na kartu zapsat. Windows data uloží, ale po vyndání karty všechno zmizí. MAC pro změnu hlásí, že karta je jen a pouze pro čtení, nezávisle na fyzickém zámku.
 
Nevíte někdo, jak na kartu dostat mp3? Půjdu s tím asi zpátky do servisu, ať mi to odblokují, ale nejsem si jistý, že si s tím poradí. Díky :)

 

 

Na novou SDkartu s mapami 2013 již nejde nic jinýho nahrát. Pokud chceš poslouchat hudbu, použij CDčko, popř. aktivuj AUX vstup. Karta je zamčená kvůli úpravám a zamezení kopírování map  :kol-43:

 

On je celej Amundsen+ ohledně navi pěkně na .... Já jsem ho dával kvůli integrovanýmu BT HF, abych nekupoval dražší Columbus a ještě BT jednotku atd., takže mě řešení s Amundsenem+ vyšlo na polovinu. Mapy jsou ale vážně na prd. Neupozorňuje na měřený úseky, mapy starý, aktualizace nejde a kartu za několik tisíc si kupovat vážně nechci. A místo toho aby změnil trasu, když přijme dopravní informace s prácema na silnici a 6km kolonou, tak mě pošle pěkně do tý kolony. Dvě hodinky popojíždění... Jiná navi přijme info, změní trasu a na první odbočce vymyslí objížďku. Další sranda jsou ty dopravní informace, místo toho aby mi to zobrazilo nejbližší omezení podle aktuální polohy, tak mi to vyplivne seznam 45 míst z celý ČR. :kol-44:

Jinak jako mp3, cd, telefonování - to je prostě ok.

 

jiné navigace Ti taky ukážou dopravní informace z celého území. Když máš zapnutý navigování, tak se ale pro tebe relevantní informace na trase sami posunou nahoru a jsou navíc barevně zvýrazněné ;)

 

Navi mění trasu jen tehdy, když je zdržení nad určitou mez. V ČR bohužel systém TMC/TP moc nefunguje, resp. nefunguje aktualizace. V Německu žádný problém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ber to tak, že vše co amundsen neumí + problém ho updatovat odrazuje do jisté míry zloděje :) Mně by se taky pro brázdění Evropou líbil Columbus, ale nervy že to auto nemůžu nechat nikde stát - možná tak v západní-západní cizině + nesmyslná cena mně odrazují. Auto má být od toho, aby bylo pomocník, ne abych kolem něj já furt lítal a bál se s ním opustit barák....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem cvičně Ferdovi, napadlo mně, jestli by šlo v autě nakódovat, že by se dal měnit Amundsen a Columbus bez dalšího kódování (asi pro Columbus dodělat BT jednotku?). Že bych si ho měnil když potřebuju jezdit dálky, tak ten Columbus se hodí víc pro funkce které má a do města, na nákupy, apod. tam strčil Amunsen. Zatim nemam odpověď - halt čas dovolených :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně se ty přenosný moc nelíbí, jednak je s tim otrava to furt davat na sklo, to je pak omatlaný, pak když posloucham muziku, tak je to blbějc slyšet - zvykl jsem si na to, že když baba mluví, tak si můžu regulovat hlas na volantu a nemusim koukat kde co lítá, mrknu na maxik a vim.....

 

zatim mam auto v záruce, tak je to jen nápad - nechci se v tom šťourat zatím, ale pak by to nebylo od věci, tady se to moc nekrade - neznam nikoho kdo má columba, že by o něj přišel bežným provozem v Belgii nebo Holandsku, no a v ČR v garáži bych ho prohodil, toť má idea.... Ne že to budu přehazovat každej den....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...