Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak dneska jsem menil znamemu na aute olej, a podle posledniho stitku z kvetna 2010 a toho ze si nepamatoval kdy to menil naposledy, tak mel olej najeto 36tis. Vytekla z toho cerna hnuska :feve: Posledni dobou se setkavam ze lidi na ten olej doslova se*ou s vymenou.

Tady bylo sluchem pekne poznatelne, kdyz motor bezel na ten hnus a pak kdyz se nastartoval s novym olejem. Najednou se auto zklidnilo a motor bezel daleko potiseji. Jen jsem nemohl povolit olej filtr, byl tam uz doslova pripeceny :(

Auto Golf IV motor 1,6 74Kw jako mam ja. Najeto pouze 163tis. Ovsem z prodlouzenou nechtenou vymenou oleje :D

Jen me udivilo ze mu v obchode nabidnuly olej Champion 15w40. Nu tak jsem to procetl, a splnuje alespon normu VW 501.01 takze lze pouzit bez problemu. Byl v nejake akci za 5litru zaplatil 440,-kč. Bohuzel jsem doma bez zasoby oleje, takze jsem mu to tam nalil, verim ze Champion jsou kvalitni oleje a kdyz ma tu normu co je doporucena, tak to bude v pohode. Urcite lepsi nez ten hnus co tam mel.

Kdo vubec ten olej pro znacku Champion vyrabi ? bylo tam psane Made in Belgie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny omlouvám se že píše po tak dlouhé době ale dostal jsem se k tomu až teď. Zjistilo se že když vyskočil indikátor tlaku oleje tak motor mazal což jsme měl velké štěstí. Bylo vyměněno zaoxidované čidlo tlaku oleje cestou domu s vyměněným čidlem se mi nic nerozsvítilo tak snad to bylo ono časem se to pozná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ok dik moc chalani. A aku znacku oleja preferujete? Ja pouzivam Valvoline, ale nejako v hlbke duse tomu oleju neverim. 1.8T 110kW som pocul ze su moc citlive na olej, je dost mozne ze kvoli oleju mi teraz odislo turbo a musel som repasovat. Takze aka znacka je podla vas dobra? A este jeden velmi dobry znamy, tak povediac "vedec" v SR pri vyvoji roznych systemov v oblasti automobilov, mi raz davnejsie poradil olej ARAL. Ma niekto skusenosti? Ten olej je malo znamy ale ja osobne by som do neho siel:

http://www.motorove-oleje.sk/aral-high-tronic-5w-40-4l/

Dikes

Editováno: , autor: Fycke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,

mám motor 1,9 tdi,asv,najeto 181tkm a v součastnosti olej Castrol Magnatec Diesel 10w40.

Na tento olej jsem slyšel,že rád napomáhá ucpávání sitka ve vaně a také,že si sním moc nerozumí hydr.zdvihátka v hlavě motoru.

Já osobně nemám problém ani s tlakem oleje nebo klepáním,ale na druhou stranu si říkám co kdyby na tom bylo něco pravdy

Budu tento měsíc měnit olej (po 10 000km) a vybral jsem si olej od Mobilu-jen potřebuji poradit zda tento: Mobil Super 2000 X1 10W-40 nebo Mobil Super 2000 X1 Turbo Diesel 10W-40

oba dva splňují normu jen u jednoho je napsáno diesel-moc nevěřím že je tam nějaký rozdíl.

Jinak jsem lajk,ale autíčko mám rád a chtěl bych aby mi dlouho sloužilo a tak mu chci trochu dopřát-klidně mi můžete poradit i jiný olej,ale Castrol už ne e.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyzerá to tak že iba v samolepke si myslím tiež lebo diesel akurát nemá API normu SJ SL to je asi všetko. dôležité pre teba je to že oba oleje spĺňajú normu VW 505 00 pre tvoj motor ostatné ťa zaujímať nemusí. z toho vyplíva že sú oba oleje použiteľné do tvojho motora :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do mojí Octavie I 81kW r.v.2000 motor AHF 225tkm poslední roky dávám Castrol Magnatec 5W-40 C3.

Pročetl jsem velký kus tohoto fóra,ale nějaké konkrétní doporučení značky tady moc napadlo.

Jen jsem "vycítil", že jsou i lepší oleje než Castrol...

 

Budu teď měnit olej a vybírám mezi stávajícím Castrolem Magnatec, Shell Helix Ultra 5w-40, Total Quartz 9000 5W-40. Normu VW505.0 splňují všechny.

Ceny jsou přijatelné u všech - roky kupuju olej přes Olejspol.

Shell je dokonce levnější než ten Castrol - za 542,-/4L http://www.olejspol.cz/zbozi/shell-helix-ultra-5w-40-4l

  :kol-32:

 

A taky jaký je názor na filtry FRAM (hlavně olejový) - je to dostačující jako třeba MANN ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...