Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Naprosto v pohodě. Nalej tam plnou syntetiku, např. 5W-40 a budeš mít klid. Každej rok ho vyměníš, nic zřejmě nebudeš muset dolívat a motoru se opravdu nic nestane. :palec2:

Takze rikas ze je to v pohode, jo? Proste ten co byl 0W30 vypustim a rovnou naleju nejakej jinej, jinou viskozitu a nic se nebude dit... Jen ze mechanici tenkrat ve Skodovce rikali, hlavne musite dodrzet servisni interval s kterym to vyjelo z linky, coz je v mem pripade dvouletka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt se neboj, nalej 5W-30 nebo 5W-40 a aby splňoval klasifikaci a bude to naprosto v pohodě. Už seš to tu několikrát probíralo a vždy do bylo v pohodě (můžeš prohledat fórum). Trochu rozdíl je, když se přechází na lepší oleje, to je trochu komplikovanější, ale v tvém případě je to pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak také přidám zkušenosti.Mám 1.6 75kW.Auto má právě najeto necelých 215tis km.Když jsem ho kupoval mělo najeto kolem 180tis a do té doby se tam používala syntetika 5W 30 s longlife.Motor ale tento olej začal papat tak jsem přešel na polosyntetiku 10W 40 MOBIL S. Za cca 2tis budu provádět výměnu oleje a určitě tam zase dám MOBIL 10W 40. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak také přidám zkušenosti.Mám 1.6 75kW.Auto má právě najeto necelých 215tis km.Když jsem ho kupoval mělo najeto kolem 180tis a do té doby se tam používala syntetika 5W 30 s longlife.Motor ale tento olej začal papat tak jsem přešel na polosyntetiku 10W 40 MOBIL S. Za cca 2tis budu provádět výměnu oleje a určitě tam zase dám MOBIL 10W 40. :palec2:

tez pouivam 10W 40 na 1.6 75kW :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj, nevite nekdo, kde bych nasel navod na vymenu oleje, o vikendu se do toho chci pustit tak jestli nekdo vi, kde bych mel hledat budu rad kdyz napisete.

Diky moc

Navod na vymenu oleje?Co by te konkretne zajimalo?

Prijedes na kanal, nebo nejake vyvysene misto, sundas vicko oleje z motoru, odsroubujes plastovy kryt na spodku a povolis vypustny sroub na olejove vane...nechas to vykapat (samozrejme do nejake nadoby :) na TDi vymenis olejovou vlozku ( k te vlozce bys mel dostat takove gumove tesneni-krouzky tak to taky vymen)zasroubujes zpet sroub do vany.No a vrchem nalijes novy olej pomalinku mezi rysky pak nastartuj nech to minutku brumlat a vypni, hladina se ustali a naplni oil filtr.Pak to dolij po horni rysku, stale to kontroluj na merce at to neprelejes...me se tam u byvaleho TDi vlezlo 4,3l ...delal sem to na zemi jen na zvedaku.Je lepsi mit predek trosku vyse, ten vypustny sroub na vane smeruje trochu dozadu takze kdyz zvednes predek tak to poradne vykape. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, dělal jsem to jen na fačku, tak jsem se radsi chtel zeptat jestli u octavky neni nejaky zadrhel. Jo jak mluvis o te olejove vlozce, to myslis olejovy filtr? Kde ten se vubec meni? kde je umisten? Zatim jsem to jen tak zhruba okoukl a nenasel jsem ho.

díky

SiiD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani jedno z toho nemam. Zatim davam magnatec 5w40. Co te vede k te opatrnosti az varovani?

se rozhlidni po netu.Hekra neni ani Mogul,to si muzu firmu zalozit ja,kupoval olej z indie a bude.Ze se ptas zrovna ty,co ma v podpisu 4x4 TDI ;).Ja bych to proste do lepsiho auta nedal.krome toho se taky piose,ze nektere oleje nejsou nove,ale recyklovane,a to uz vubec,staci si neco o olejich precist.To,ze ma olej Hekra nejakou API neznamena,ze si zaplatil zkousky u VW.To,ze nejakou normu olej splnuje neznamena,ze je dle teto normy schvalen.Je mnohem mene oleju,ktere jsou schvalene,nez tech,kteri se honosi slovickarenim typu "prekracuje" normu tu a tu."Prekracuje" vypada,ze je olej jeste lepsi,ale "schvalen" je spravne.Nekdy zkuste porovnat to,co se pise a v jake souvisloti na obalu a co udava vyrobce v tech. listu produktu.Uz jsem na to narazil,nejedna se jen o Hekru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se rozhlidni po netu.Hekra neni ani Mogul,to si muzu firmu zalozit ja,kupoval olej z indie a bude.Ze se ptas zrovna ty,co ma v podpisu 4x4 TDI ;).Ja bych to proste do lepsiho auta nedal.krome toho se taky piose,ze nektere oleje nejsou nove,ale recyklovane,a to uz vubec,staci si neco o olejich precist.To,ze ma olej Hekra nejakou API neznamena,ze si zaplatil zkousky u VW.To,ze nejakou normu olej splnuje neznamena,ze je dle teto normy schvalen.Je mnohem mene oleju,ktere jsou schvalene,nez tech,kteri se honosi slovickarenim typu "prekracuje" normu tu a tu."Prekracuje" vypada,ze je olej jeste lepsi,ale "schvalen" je spravne.Nekdy zkuste porovnat to,co se pise a v jake souvisloti na obalu a co udava vyrobce v tech. listu produktu.Uz jsem na to narazil,nejedna se jen o Hekru.

To je vazny tema. Precist se toho da velmi mnoho, ale to je pouze male voditko. Vyrobce pise, lidi zde pisou, casopisy pisou. Nakonec jde o to, co naleju do motoru. Podle ceho si vybirat? Napada me: znacka oleje, cena, doporuceni lidi, radeji se neptat a dat auto do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak také přidám zkušenosti.Mám 1.6 75kW.Auto má právě najeto necelých 215tis km.Když jsem ho kupoval mělo najeto kolem 180tis a do té doby se tam používala syntetika 5W 30 s longlife.Motor ale tento olej začal papat tak jsem přešel na polosyntetiku 10W 40 MOBIL S. Za cca 2tis budu provádět výměnu oleje a určitě tam zase dám MOBIL 10W 40. :palec2:

Chcem sa opýtať či po zmene z5W na 10W prestal žrať olej???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcem sa opýtať či po zmene z5W na 10W prestal žrať olej???

Jo jo zlepšilo se to o hodně za celou dobu mezi výměnou jsem musel dolévat jen jednou a to raději preventivně pred cestou do Německa 1500km po dálnicích (cca 4tic km před výměnou oleje) a to jsme byli na dovči v Chorvatsku takže taky mnoho km po dálnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, Mogul Extreme 10W-40 je dobrý pro tenhle motor, ale 4 litry jsou málo, v knize Jak na to dokonce uvádí 4,7 litru, takže 4,5 bude tak akorát. :palec2:

Ahoj KaJe! teď si nejsem jistý, ale ty používáš Mogul GX-FE pro?? Někdo kdo má 2,0 tu psal že ho používá...pořídil jsem ho do své Okty, tak mě zajímají zkušenosti a postřehy...

pro Vincu: no dám ho tátovi a ten ho vezme do práce a přileje ho do velkého podzemního zásobníku vyjetého oleje a pak nevím asi si pro něj přijedou s cisternou. Nebo ho můžu dát za pivo kamarádovi, tan má olejová kamna.On se ohřeje a já ožeru :kol-35::)

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...