Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, co říkáte na Mogul Extreme 10w40 do 1.6 55kW ? A další věc co si myslíte o cenách olejů v různých e-shopech. Například teď jsem dával do auta Mobil Formula S tak jsem hledal že ho koupím a narazil jsem na na velké rozdíly v cenách až je to podezřelé. Např. Mobil Formula S za 4 l Olej servis - 850 kč, Super Olej - 490 kč, OlejShop za 5 l - 600 kč. Nikoho samozřejmě nechci napadat ale jen mě zaráží že na stejný věci je rozdíl 350 kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče ceny oleje, při poslední výměně jsem kupoval přes net Shell Helix Ultra ... super olej, cena 600 Kč 5 litrů... jinde chtěli třeba až 1200 Kč za 5 litrů... a důvod ? Ten za 600 Kč byly staré zásoby, ale pokud je olej zakonzervovaný nemá se mu co stát. .. takže to je způsobeno tím...

jinak do auta dávám běžně Mogul Extreme 10W40 a spokojenost, vyjímečně Shell 10W40...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče ceny oleje, při poslední výměně jsem kupoval přes net Shell Helix Ultra ... super olej, cena 600 Kč 5 litrů... jinde chtěli třeba až 1200 Kč za 5 litrů... a důvod ? Ten za 600 Kč byly staré zásoby, ale pokud je olej zakonzervovaný nemá se mu co stát. .. takže to je způsobeno tím...

jinak do auta dávám běžně Mogul Extreme 10W40 a spokojenost, vyjímečně Shell 10W40...

Koupil jsem už Shell. Mogul zkusím příští výměnu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám teď najeto skoro 200 000km, na motoru 1.8T z konce roku 1998. Jaký olej by bylo nejlepší použít, aby ještě co nejdéle ten motor vydržel? Olej černá docela rychle v motoru a je tam hodně částeček, když sáhnu pod víko prstem tak je to jak písek. V servise říkali, že u tak sterého motoru je to normální a že by motor neproplachovali,jen vyměnili olej. Ale jaký je nejlepší aby motor co nejméně trpěl, potažmo aby jezdil ještě co nejdéle? :-) Zatím jezdí krásně, má hezký zvuk, tak bych rád aby to vydrželo ještě chvíli :-) Máme spolu najeto už pěknou stovečku a nechci se ho zatím vzdávat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim, chcem sa vas ako laik opytat jednu vec. doteraz som pouzival castrol 5w40 plna syntetika, dnes mi dali v servise shell 5w40 len neviem co to je ci plna syntetika ci polosyntetika. shel 5w40 neznamena nahodou ze to moze byt len plna syntetika? dik za vysvetlenie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, čeká mne nyní výměna a vybírám též značku oleje u Octavie 1.9 TDi 66 KW, r.v. 2003..

Nakonec vybírám z těchto značek:

Texaco Havoline Ultra 5W/40

Total Quartz 9000 5w/40

Castrol Magnatec 5W/40

Q8 FORMULA EXCEL 5W/40

VALVOLINE SYNPOWER - nebo DURABLEND Diesel 5w/40 (nevím, jaký je u těchto dvou rozdíl..)

Chtěl bych se zeptat, jaký byste z těchto vybrali vy a prosím ještě, zda nevíte, jaký je rozdíl mezi Castrol MAGNATEC DIESEL 5w40 a CASTROL MAGNATEC 5W-40 ??? (rozdílný název)

Moc děkuji předem za odpovědi

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám teď najeto skoro 200 000km, na motoru 1.8T z konce roku 1998. Jaký olej by bylo nejlepší použít, aby ještě co nejdéle ten motor vydržel? Olej černá docela rychle v motoru a je tam hodně částeček, když sáhnu pod víko prstem tak je to jak písek. V servise říkali, že u tak sterého motoru je to normální a že by motor neproplachovali,jen vyměnili olej. Ale jaký je nejlepší aby motor co nejméně trpěl, potažmo aby jezdil ještě co nejdéle? :-) Zatím jezdí krásně, má hezký zvuk, tak bych rád aby to vydrželo ještě chvíli :-) Máme spolu najeto už pěknou stovečku a nechci se ho zatím vzdávat...

Nikdo nevíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rsrsrs

Já tam dávám "polo" už asi od necelých 190 000km, tehdy jsem auto koupil. Kvůli kvalitě a ceně oleje, jsem se rozhodl pro tento.

Jen jsem se potřeboval ujistit, že ho někdo používá a je OK. Proč ne 5w/40... odchází "simerink" na klice a občas si to kápne.

Dík za info :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu by se dali rozvést ty e-shopy, je jich dost a člověk neví jakej vybrat. Viděl sem tu hodně odkazů na oleje.cz, já sem nakupoval u olejspol.cz a taky spokojenost. Jen by mě zajímalo jestli má někdo s nějakym e-shopem špatný zkušenosti, kdybych někdy chtěl objednat jinde abych se nespálil. Ceny oproti obchodům libový, i za stáčenej sudovej u nás chtěli o 150kč/l víc než na netu v origo 1l balení. Jinak nezbejvá než věřit prodejcům že s obsahem nebylo manipulováno. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...