Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

nemám s tím zkušenost, koberce a sedačky jsem dělal pěnou ve spreji, ale tu stropnici jsem nějak neřešil - až teď. Zeptám se blbě, ale co toje nepěnivý čistič ? Nějaký název a pod... dík

Optej se v drogerii....jsou to nepěnivé přípravky,pro strojové čištění(vysavač) kobercu...už jsem s tím nějakej ten introš vypral a vždy perfektní.Já mám doma přípravek s názvem Akypo oranžová plast lahev 1l cena kolem 90kč ..samo se to ředí s voou takže ta flaška vystačí v pohodě na celej ineriér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar, já myju auto 2x ročně (na jaře a na podzim) autošamponem (momentálně Sheron), pěkně ručně molitanovou houbou, pak ho usuším takovou savou utěrkou a na konec ho navoskuji voskem TURTLE WAX METALLIC. Pěkně ho rozetřu navlhčeným hadříkem, nechám chvíli zaschnout a pak flanelovým hadříkem vyleštím. Tenhle konkrétní vosk používám už asi 5 let a jsem s ním spokojen :palec2: . Jinak během roku myju auto pouze čistou vodou a pak ho zase usuším tou savou utěrkou. Vzhledem k tomu, že Fabka je garážovaná a v zimě toho moc nenajezdím, tak mi ji stačí navoskovat 2x ročně wink.gif .Jinak do myček vůbec nejezdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,chtěl jsem se zeptat, čím umýváte vzdušnou korozi.

Tentokrát jsem použil odstraňovač vzdušné koroze od Sonaxu.Funguje skvěle,ale je to docela drahá varianta.Neznáte někdo trošku levnější.

Je tu toho viac, staci hladat, napr. tema rezave tecky a podobne.

Skus pastu "Tempo" ...velmi dobra vec :palec2:

Predava sa v tube, celkom lacne a vydrzi ti na roky, ale pozor - kup si tu jemnejsiu na nove laky (ta co je na stary lak ma vyraznejsi brusny ucinok).

... toto ma privadza k otazke, ci niekto vie ako obnovit a rozjasnit lak, ktory som prilis zbrusil Tempo pastou na stare laky ?? (pretoze som neprecital na obale ktoru kupujem). Mam cisto bielu FI a je vidno "tahy po Tempe". Myslite ze by pomohlo prelestit / zjemnit tou druhou Tempo pastou a potom navoskovat? :feve:

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu toho viac, staci hladat, napr. tema rezave tecky a podobne.

Skus pastu "Tempo" ...velmi dobra vec :palec2:

Predava sa v tube, celkom lacne a vydrzi ti na roky, ale pozor - kup si tu jemnejsiu na nove laky (ta co je na stary lak ma vyraznejsi brusny ucinok).

... toto ma privadza k otazke, ci niekto vie ako obnovit a rozjasnit lak, ktory som prilis zbrusil Tempo pastou na stare laky ?? (pretoze som neprecital na obale ktoru kupujem). Mam cisto bielu FI a je vidno "tahy po Tempe". Myslite ze by pomohlo prelestit / zjemnit tou druhou Tempo pastou a potom navoskovat? :feve:

Dik

tak Tempo bych na vzdušnou korozi nikdy nepoužil.......

Myslím si,že to není ideální odstraňovač vzdušné koroze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
tak to pak už je lepší ten odstraňovač vzdušné koroze od Sonaxu, všechno rozpustí a nic nemusíš složitě drhnout
Tak ja jsem ten připravek od sonaxu použil a učinek nic moc a to jsem zkoušel dvakrat. Pak jsem to přejel přípravkem na asfalt (pracovalo se stím jak s auto voskem ) a to dost pomohlo ale strašná drbačka. Pak jsem to ještě přejel voskem od želvy a je to celkem k světu. Ale tím autovoskem by to chtělo přejet aspon 2 krát. Předchozí majitel to nevoskoval tak ty rezavé tečky byly všude :feve:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Stalo se mě něco podobnýho jen teda řádově v mm ale bylo to wapkou na OMW a dost z blízka...měl jsem za to že je to nějaká moucha nebo nějakej bordel,ale byla to bubka od kamínku až na plast a hold tlak vody vzal i kus barvy...od tý doby jsem opatrnější. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak to pak už je lepší ten odstraňovač vzdušné koroze od Sonaxu, všechno rozpustí a nic nemusíš složitě drhnout

Na korozi doporučuji kontaktovat firmu Rivax jsou to švýcarské vyrobky.distributor ke mě zdarma přijel a vyzkoušel přímo na autě ,který přípravek je pro daný problem nejlepší :) Mám s nimi dobrou zkušenost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...