Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Tak mám první problém z 1.9TDI77kw za éru co mám OII a to hned z funglovym autem.

Ve středu jsem vyzvedl nové dvě OII-Combi 1.9TDI z DSG a dnes jedna z nich z najetými 500km klekla,ale určitě to nebude nějaká prkotina.

........

ja si pre svoju tiez s DSG idem niekedy zaciatkom tyzdna, snad sa to nerozmrda rovnako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes na mi volal technik že prozatim aspoň sundali ventil.víko a celej vršek nemazal..nebo hodně málo...prý vačka hazí všemi možnými barvami.

Proto mi ten kluk co s touhle OII jezdil tvrdil že je od začátku hlučnější než tu co měl z manuálem,prej vydávala divní pazvuky už od prvních km.....já naopak tvrdil u druhé OII z DSG pravý opak....ted už vim proč.

No uvidíme příšt.týden,prý v pondělí zavolá až bude vědět více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes na mi volal technik že prozatim aspoň sundali ventil.víko a celej vršek nemazal..nebo hodně málo...prý vačka hazí všemi možnými barvami.

Proto mi ten kluk co s touhle OII jezdil tvrdil že je od začátku hlučnější než tu co měl z manuálem,prej vydávala divní pazvuky už od prvních km.....já naopak tvrdil u druhé OII z DSG pravý opak....ted už vim proč.

No uvidíme příšt.týden,prý v pondělí zavolá až bude vědět více.

Mel jsem tu jednoho co mu po 15tis km praskla klika.Jen jsme se uz nedovedel jestli byla chyba nejaka havarie(kupoval to v bazaru za podivnych okolnosti) nebo vyrobni vada.Kazdopadne s tim byl za mnou a motor na volnobeh delal desnej kraval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes na mi volal technik že prozatim aspoň sundali ventil.víko a celej vršek nemazal..nebo hodně málo...prý vačka hazí všemi možnými barvami.

Proto mi ten kluk co s touhle OII jezdil tvrdil že je od začátku hlučnější než tu co měl z manuálem,prej vydávala divní pazvuky už od prvních km.....já naopak tvrdil u druhé OII z DSG pravý opak....ted už vim proč.

No uvidíme příšt.týden,prý v pondělí zavolá až bude vědět více.

Dej vědět kde udělali soudruzi v MB chybu :kol-135:

Editováno: , autor: Lukascheck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bylo těsněním pod hlavou....byl to nějakej šmejd.....chyběli v něm nějaké ty díry pro mazací kanálky kterýma ten olej leze nahoru,takže vršek mazal strašně málo,spíš vůbec.....vůbec se divily že to přežilo těch 500km a nazadřelo s to hned.

Motor maj rozebranej a čekaj na vyjádření z MB jestli vyměnit celej motor nebo opravit,což by znamenalo nová kompletní hlava+těsnění,ale spíše jelikož se jedná o úplně nové auto,tak to spíš bude ta výměna motoru....Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

mám dotaz. Koupil jsem si Octavii II 1,9 TDI a nyní má motor najeto cca 900 km. Zajíždím to tak jak radíte,

do cca 3500 ot. Ale... Při cca 800 km jsem motor párkrát vytočil až k hranici povolenýh otáček (4500) - tak 5x.

Od té doby se mi zdá motor hlučnější. Myslíte, že tomu tak může být? Pročítal jsem samozřejmě i fórum,

radí se buď to zajet "natvrdo" a nebo s "citem". Zvolil jsem zlatou střední cestu, ale není to chyba?

Mimochodem, ten hluk je výrazný při akceleraci, hlavně do stupně 3. A když při cca 3000 ot. pustím plyn,

tak při poklesu otáček je ten hluk snad nejvýraznější. Možná že však u TDI je to normální...

Dík za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám dotaz. Koupil jsem si Octavii II 1,9 TDI a nyní má motor najeto cca 900 km. Zajíždím to tak jak radíte,

do cca 3500 ot. Ale... Při cca 800 km jsem motor párkrát vytočil až k hranici povolenýh otáček (4500) - tak 5x.

Od té doby se mi zdá motor hlučnější. Myslíte, že tomu tak může být? Pročítal jsem samozřejmě i fórum,

...

tiez mam teraz novu 1.9 tdi. podla mna tomu nic nie je, zvukovy prejav sa ti bude menit este niekolko krat. tiez to nejak extra nezabehavam, jazdim normalne, ale ked je treba byt pruznejsi, kludne na to trochu dupnem.

najprv bol zvuk taky nijaky, teraz sa mi zda trochu surovejsi a ono sa to urcite zase zmeni. momentalne mam cca 1300 km.

trapi ma ale iny zvuk, prejavuje sa pri zaradeni spiatocky, prejdenim par metrov a jemnom prislapnuti brzdy. nieco v prednej casti vyslovene buchne. najprv som si myslel, ze nieco mozno prevodovke dobre "nesadlo" (DSG), ale uz to robi skoro stale. napad s prevodovkou ma uz presiel a IMHO to bude nieco od napravy. tycky riadnia, alebo cap ... ? kazdopadne na tak nove auto mi to pride zvlastne. do servisu sa mi ist nechce, mam ho tyzden a uz som tam raz bol - kvoli pazvukom, klepotaniu v interieri a hlavne nehrajucim zadnym pravym dveram. momentalne nemam na dalsi servis ani chut ani cas. niekde este dokonca nad 130kmh prefukuju dvere (prave predne/zadne?), ak najdem nieco tretie, budem tam musiet ist. kazdopadne nove auto ma nie celkom tesi. zaklincoval to prijimaci technik, ktory mi povedal "co cakate od skodovky?".

asi ma pravdu, mal som auto korejske, francuzke (niekolko), japonske, niektore sa srali neuveritelne (elektrika), ale v ziadnom nic nebuchalo, nehrkalo, nepiskalo, nefucalo a nepukalo.

btw: nechcem zacinat flamewar please.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chce klid to si sedne...........možná to bude znít blbě,ale dle mě je z tohohle hlediska fungl nové auto to nejhorší co může být....mluvím ze zkušenosti za cca 15let v nakupování vždy nových auťáků a že už jich bylo.......u nového auta(ať to bylo kdysi první mé nové auto VW-Vento,VW-Passaty od 1993/94-2005 až po současné OII,SI,Caravelly apod.)jsem vždy pozoroval nějaké zabouchání,zakřupání,hlučnost motorů,zadrnčení atd.atd.atd. .........co mám zas vyzkoušeno a ten kdo jezdí více km nebo si auta ponechává delší dobu to musí potvrdit..a to že tak od 80.000km a více se s tim jezdí daleko lépe než právě z přivezenim ze salónu.....

Když jsem teď přesednul z OII ze kterou jsem jezdil bez pár dní 2.roky a má najeto ke 190.000km do OII-Combi z DSG,tak nebýt toho DSG které mě moc mile překvapilo,tak řeknu jediné a to že v lepší kondici je ta ze 190.000km....motor o hodně,hodně tižší,nic v něm ani neklapne apod.

Takže to chce vážně klídek....na druhou stranu vím že to je těžké,sám jsem snad ten největší puntičkář z ušima slona že hned jakýkoliv nový zvuk mě točí,ale co zas nemá absolutně cenu je otravovat servis z každym zaťuknutim(teda pokud to neni šílené)....jen to tam zbytečně bude min.1.den,rozvrtaj to zbytečně a zaručeně na nic nepřijdou a to pak člověka nasere 10x víc.

Pak z takovým technikem co ti řekl že co můžeš čekat od Škodovky jsem se já osobně taky setkal,akorát že tehdy to bylo u VW.....měl jsem tehdy Passaty v max.výbavách..když nebudu počítat nějakou tu slevu tak to byli auta za min. 900.000kč a když mi u nich v jednom kuse zlobily před.nápravy(klepání které přecházelo v rány jak z děla atd.)+bouchnutí při rozjezdu z motoru... mi na otázku že už by s tim měli něco dělat pan technik s úsměvem odpověděl...Co by jste chtěl..je to jen VW a tim končil řešení problému......tak jsem začal jezdit jinam a hned při první návštěvě mi tam vyměnily komplet.nápravu za inovovanou která vydržela aspoň o něco déle+silenbloky motoru a bylo vyřešeno.

Takže ti doporučuji změnit servis a né si hned kazit náladu ze špatnýho auta.......hold to jsou jen auta a at budeš mít třeba SLR-McLaren tak mi věř že i tam by si něco našel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chce klid to si sedne...........možná to bude znít blbě,ale dle mě je z tohohle hlediska fungl nové auto to nejhorší co může být....mluvím ze zkušenosti za cca 15let v nakupování vždy nových auťáků a že už jich bylo.......u nového auta(ať to bylo kdysi

karlos,

pravdu mas v jednom, ze to nestoji za tie nervy. na druhej strane musim princialne trvat na odstraneni zvukov, ktore do toho auta nepatria. nemozem ist reklamovat klepanie TDI, lebo som si ho kupil a je to jeho zvukovy prejav.

ak mi vsak v predu nieco bucha (silent bloky su dobry napad), alebo niekde prefukuje okno/tesnenie, je to fatal error (ani ty by si nechcel denne travit niekolko hodin s tym zvukom vnutri). tiez som jazdil a jazdim niekolko roznych aut a viem, ze to nie je standard, ktory zamyslal konstrukter, alebo clovek, ktory to auto skladal. je to proste chyba vyrobku ako kazda ina.

kazdopadne uz bolo auto, kde som si hovoril, ze srat na to, nech sa to rozpadne, aspon sa budu tie nedostatky servisu lahsie ukazovat a dokazovat lol

mk

Editováno: , autor: mk01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom jak jsem se najezdil do servisu z autama z každym ťuknutím bych mohl napsat knihu a ze 70% po odjezdu bylo tak jako když jsem tam auto dával.

A vrchol všeho bylo když mi u Passatu něco drnčelo ve dveřích řidiče a při vyzvedávání koukám a odřený celý čalounění dveří jak to ty amateři u VW sundavali......tak si ho pochopitelně vyměnily....ale od té doby co se zvuků z interiéru týče si řešim sám a věřim že lépe než to udělaj oni+to vysvětlovat v servisu kde stejně mezi technikem a mechanikem vznikne díra v info a nic se nenajde a pak se strachovat co kde zkurvěj.

Jó jestli ti bouchá náprava tak je to bez debat,ale i tak je dobré si najít dobrý servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...