Přejít na obsah

Lak - poškozený, praskání ap.


Honzik6098

Doporučené příspěvky

šklábání je dáno odlišnou tvrdostí materiálu - tvrdší škrábe měkčí. U špinavého auta je to ovšem komplikované tím, že těmi tvrdšími částicemu nebývají ani tak kartáče jako prachové částice na autě. Takže nejhorší, co můžeš udělat je vzít hadr a rozmatlat to po autě. Ovšem i tou wapkou dochází k pohybu částit po plechu a může se to poškrábar, je to ale asi nejšetrnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nesmieme zabudnúť na prachové častice priamo v kefách. Umývacou linkou prejdú denne desiatky áut, ale kefy sú stále tie isté. Ak zostane v kefe piesok, alebo iné čiastočky, tak umývacia linka sa premení na šmirglovaciu.

 

Takže dnes je asi najlepšie opláchnuť auto dobrou wapkou, následne ručne pH neutrálnym šampónom (s balvnenou rukavicou) aby auto bolo naozaj umyté, a nakoniec ho opláchnuť čistou demineralizovanou vodou (môže to byť aj cez wapku). Potom ďaľšiou kapitolou je sušenie. Ak je k dispozícií vzduchový kompresor, tak je najlepšie auto vysušiť s ním (je to bezkontaktné), ak nie je, tak treba použiť čisté mikrovláknové uteráky/utierky. Najlepšie je mať zvlášť na okná, lak, chromvé časti a disky, plasty a gumy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší auto nemýt vůbec.

Hehe, to je relativni. Dokud jsem parkoval pred panelakem pod sirym nebem, tak jsem auto nemyl 4 roky protoze ho myl dest. Ted kdyz musim zaparkovat pod stromem, staci jeden mikrodestik a auto je zablite lepkavym medem, ze to ani ostrikovace neberou a z auta neni videt ven. Do mycky na kartace dojedu po slepu a po umyti teprve overim, ze jsem vlezl do svyho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tiež parkujem vonku. Umytie wapkou trvá asi 6-7 minút, sušenie ďalších 30. Ale po daždi stačí pretrieť z vonku a už stačí pretrieť iba povrchy kam sa voda dostane, tj strecha, kapota, piate dvere, čelné sklo a trochu tie bočné. Spodok to prežije. Horšie to je, keď jazdím v daždi, vtedy väčšinou treba znovu na wapku. Ale teraz plánujem ešte kupít Ecosmart RU od Chemical Guys na suché čistenie. Chodiť na wapku 1-2x do týždňa ide totiž dosť do peňazí a včera mi začalo pršať dve hodiny potom ako som auto umyl. Našťastie som s autom nejazdil, tak ho stačilo preleštiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápem ťa E1. Ja keď vidím aké je auto z večera do rána tak si hovorím, že zbytočne som umýval, aj keď idem niekde v meste zaparkovať tak radšej auto dám auto na slnko ako mať celé auto od pelu, živice alebo tej sračky z javora.

 

Podľa mňa netreba to umývanie nejak preháňať, myslím že dva krát do mesiaca umyť stačí. (záleží aj od počasia) A keď je na aute nejaký vosk tak ešte menej. Keby mám vapku (resp. mám ale také veľké hebedo, ktorá aj zohrieva vodu) tak by som auto opláchol každý týžden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak bude 2 mesiace sucho a auto ostane čisté, tak ho nebudem umývať ani ja. V Bratislave ale v poslednom čase namiesto dažďa vždy iba kvapká, alebo iba kratučko spŕchne (už ani neviem kedy naozaj poriadne pršalo) a auto ostalo vždy nechutne špinavé. Hlavne raz, keď som krátko po tom daždi aj jazdil a na cestách stála doslova biela pena. Evidentne už dlhšie nepršalo a všetky sračky z ovzdušia to spláchlo, ale dážď bol krátky a cesty to už nezmylo. Vieš si predstaviť ako potom auto vyzeralo, tak je jasné, že som sa na to nemohol pozerať.

P.s.: To hebedo ti asi závidí veľa ľudí. Wapka s ohrievaním vody je totiž super vec (až na jej veľkosť).

 

EDIT: Práve som prišiel z práce domov, no nekvapkalo zase?  :kol-29:

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...