Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

Zdarec, mám takový menší problém s korozí na Fabii r.v. 2005, s podběhy problém není, viz. úprava FL, ale teď po zimě myju auto a koukám že na předních dveřích řidiče i spolujezdce, minimalně i na zadních mám na laku jakoby rezatý místa velká cca od 1mm do 2mm, takže žádná hrůza, jen to je docela z blízka vidět. Asi nejlepší na to bude tužka a zamatlat to co? Nesetkal se tu s tím někdo? Docela mě to u ani ne 5 let starýho auta překvapujea i částečně štve. Díky za rady.

zdravím Tě,na mé fabce (bílá barva)se to objevilo též.koupil jsem ji minulý rok koncem dubna.Rok v. 2005 1.2 47kw. Myslím si,že to není koroze ale pozůstatek po soli.když jsem to v půli zimy vyčistil,objevilo se mi to zase ale i na jiných místech.Když to pod vodou nehtem vyškrábneš,je pod tím rovný lak(žádný dolík) zkoušel jsem to i pod lupou a lak je hladký.Zkoušel jsi to takhle?když tak dej vědět asi na tom budem stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím Tě,na mé fabce (bílá barva)se to objevilo též.koupil jsem ji minulý rok koncem dubna.Rok v. 2005 1.2 47kw. Myslím si,že to není koroze ale pozůstatek po soli.když jsem to v půli zimy vyčistil,objevilo se mi to zase ale i na jiných místech.Když to pod vodou nehtem vyškrábneš,je pod tím rovný lak(žádný dolík) zkoušel jsem to i pod lupou a lak je hladký.Zkoušel jsi to takhle?když tak dej vědět asi na tom budem stejně

Zdarec všem, je to nesjpíš tak (nemám to ještě ověřené, nebyl čas to zkusit odstranit, zkusím v týdnu). Usuzuju, že máš pravdu, jelikož jsem to řešil s mým tátou (má BMW X6 r.v.2009) a říkal mi, že se mu objevilo neco podobnýho, aspoň jak to vysvětloval, tak jsem dospěl k názoru, že to je to samý) a jeho první domněnka byla právě pozůstatek soli, takže na tom asi něco bude, každopádně to ověřím (mám teď nějakej čistič na asfaltový, olejový skvrny atd. od SONAXU, tak to možna zkusím aplikovat i na tyhle flíčky). Mějte se tu a zdarec.

Editováno: , autor: Jendoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí dobrá leštěnka (tvrdý vosk, leštící vosk od škodovky atd.) a půjde to dolů, ani na to nemusíš používat žádný drijáky na lak... post-23-1156182784.gif

Tak jsem zase tady, je to na pohodu, vzal jsem na to jen jemnej hadr a kýbl s vodou a když se trochu přitlačí, tak to jde dolů jeden flek za druhým, tím pádem se potvrdilo, že to bude opravdu pozůstatek po soli. Nicméně je teď auto bez fleků, tak jsem rád, že to naštěstí byla takový prkotina. Zdarec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdraví všechny ve spolek,než jsem ty pozůstatky soli odstranil,dalo mi to zabrat.Neví někdo (nějaký lakýrník)jak dalece by se to do toho laku zažralo?připadá mi to jak kdyby tu sůl míchali s nějakými fe pilinami.tak že, do příští zimy sehnat nějakou leštěnku.Na Mec Brait to nefunguje.Pradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdraví všechny ve spolek,než jsem ty pozůstatky soli odstranil,dalo mi to zabrat.Neví někdo (nějaký lakýrník)jak dalece by se to do toho laku zažralo?připadá mi to jak kdyby tu sůl míchali s nějakými fe pilinami.tak že, do příští zimy sehnat nějakou leštěnku.Na Mec Brait to nefunguje.Pradí někdo?

Tak přesně tyhle rezavé tečky jsem zjistil na své fabii na metalíze.Taky jsem zjišťoval o co jde a žádný strach.Karoserie se to vůbec netýká,protože to najdeš i na plastových lakovaných dílech.Odborně se tomu říká vzdušná či polétavá koroze a způsobují ji především kovové částice,odlétající od brzd při brždění.Ty se pak uchytí na laku a zoxidují.Na odstranění je asi nejlepší Odstraňovač vzdušné koroze od Sonaxu a prevencí je kvalitní vosk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj lidi. Mám Fábii rv.2001 1,4MPi a už jsem taky řešil korozy mezi prahem a zadním blatníkem ve spodní části-viz foto černá barvapost-51973-1279132615,3494_thumb.jpg. Včera jsem objevil další místo kde se objeví rez. Je to pod podběhem předního blatníku za zástěrkou viz foto červená barva.Je tam trochu zahnutý plech a na něm se usazovalo bahno a to nemohlo odtékat a neustálá vlhkost začala pracovat. Já jsem na to přišel včas,než by se prorezavěl práh a blatník,ale spostu lidiček mužete mit taky ten problém,tak bacha na to. Měj te se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

objevila se nekomu koroze napatych dverich v horni casti? mam tam asi dva maly puchyrky nevim z ceho . mozna nejakej skrabanecek malej.

post-40022-1268597246,756_thumb.jpg

Ano, objevila. Mám Combi ročník 2002 a po osmé zimě jsem zjistil puchýře na horní hraně prolisu pro třetí brzdové světlo. To kromě dalších puchýřů ve vnitřní hraně sváru nad SPZ vedlo k reklamaci a výměně dveří, kompletně v režii Škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem si taky prošel martýriem s reklamací 5. dveří a světe div se, před 3 týdny odvezeno auto na focení a doložení dokladů o servise, minulý týden tam bylo auto znovu, tentokrát již na výměnu celých dveří. Záruka byla bez sebemenších problémů uznána a kupodivu i rychle. A to nemám 2 poslední servisní prohlídky v autorizovaném servisu.

Vyměněny dveře, lišta nad SPZ včetně gumové podložky, okno, logo ŠKODA a popisky. Takže naprostá spokojenost

post-20930-024844300 1285870233_thumb.jp

post-20930-092584700 1285870359_thumb.jp

post-20930-071969300 1285870369_thumb.jp

Editováno: , autor: Luky001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Ahoj tak jsem blbec zalozil nove tema protoze jsem nevidel tohleto .. myslel jsem si ze jsem prvni komu rezne fabie :( Teda druhy .. rodicum rezne modra HTP taky :)

Mam problem s korozi za prednimi koly vespod .. nedival jsem se za blatniky protoze by me asi kleplo .. ta gumova ochrana ktera tam ma byt uz tam neni na asi 5cm a na druhe strane je trochu odlezla a taky to chyta rez .. je to povrchova koroze ale chtel bych to rychle resit at to nezrezne uplne .. auto planuju jeste aspon 5 let pouzivat .. ma najeto teprve 146 000 nedavno jsem ho koupil je to r.v. 2001 1.4 MPI .. nemate nekdo slusneho mechanika co to umi opravit prosimvas za rozumnou cenu? Diky .. a omlouvam se ze ozivuju stare tema ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam cervenou metalizu .. jenze uz to ma 10 let ze :( aspon ze to je jen povrchove a nevi nekdo jak to opravit? Prislo mi tu na foru uz par odkazu ale nevim .. potrebuju neco co dokazu udelat sam ..

prislo mi toto: http://www.mojelakovna.cz/dutiny/body900konzervacevoskdutinspray400mlvcetnehadicky/130-400-ml

http://www.mojelakovna.cz/podvozek/body950ochrannynastrikpodvozkuubsprelakovatelnycernyspray400ml

myslite ze je to dobre na tohle misto? A kde sezenu lak zakladovy at to nalakuju? :( Jen chci at to nerezne a prezije to jeste aspon dalsich 5 let i za cenu toho ze to budu kazdy rok osetrovat pred zimou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo z wapkou bacha, na hraně střechy jsem si odloupl asi mm kousek laku, protože jsem myslel, že to černé je moucha a ejhle ono to tam rezne, protože kámen odloupl i pozink.

Máte někdo tip jak to pravit, přeci jen celou střechu kvůli tomu stříkat nebudu, nějakou tužkou to ošetřit?

Jinak mi fest rezne olejová vana, tažné (a to má jen 2 roky), a pak ramena a výfuk, mechanik říkal, že by to chtělo natřít, podle mě zbytečné.

Těch 5 let a dalších 150tkm to ještě vydrží, pak už to stejně bude šrot. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A poradi mi nekdo jak opravit to me misto s korozi? :( Diky .. ja nechodim do mycky uz ani a ani wapku nemam i ten predchozi majitel rikal ze to umyval rucne .. myje mi to pritelkyne :D To se mam :prc:

Ale kdyby nekdo vedel nejake prostredky na tu korozi privitam kazdou radu ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...