Přejít na obsah

Voda na prahu od dveří


kenny_fx

Doporučené příspěvky

Me kdyz stoji auto naklonene - treba kdyz stojim pravym kolem na obrubniku tak mi pres prah zateka pod nohy spolujezdce. Vubec nevim kde hledat chybu :-( Je to v miste reproduktoru, nevim jesi tece z vnitrku dveri nebo jesi to proteka z tesneni :-( ale kdyz sem vyndal reproduktor,tak za nim bylo sucho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dneska jsem to řešil,a měl jsem potrhanou tu šedou mechovku pod tapacírem u spolujezdce asi jak někdo měnil okno,bo ve dveřích byly ješte kousky skla,koupil jsem novou ve Škodě za 286kč,při mytí a prudkém dešti se mi vždycky oběvil pramínek vody co stekl pod reprákem do vozu na kobereček,snad bude klid,nejhorší očistit to staré lepidlo,šlo to tech.benzínem. :palec2:

Editováno: , autor: combi66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím:-) Mám taky problém se zatíkáním vody do auta,dneska sem chtěl přeparkovat auto,a jak sem se rozjel,tak bylo slyšet jak někde teče voda,a normálně to začlo téct z pod palubky spolujezdcovi pod nohy:-( plne auto vody:-( nevíte kudma to teče? :help: :help: :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mike22,

mal som ten isty problem ako Ty.

Mal som pod stieracmi upchate odtoky pre vodu => pri prudkom dazdi sa mi tam nahromazdila voda.

Nevedel som o tom, len pri prudsich zakrutach sa mi v kufri "prelivala voda".

Skoncilo to tak, ze pri prudkom rozbehu do kopca sa mi preliala voda (trochu) do interieru v mieste spolujazdca...

Som sa zlakol, ze mi praskla hadica a tecie mi voda.

Odstavil som auto, pozrel, kolko mam chladiacej kvapaliny - nechybal ani kusok.

Skumal som to a zistil, ze ten priestor pod stieracmi je plny vody!

Kuskom drotu som to skusal prepchat - nevedel som, kde su tie odtoky - az som ich nasiel - nad blatnikom pri prednom okne.

Tej vody vtedy vytieklo mozno aj niekolko litrov!

A co tam bolo bordelu (vetvicky, ihlicie, listy, hlina, ...) - byvaly majitel sa o to nestaral.

Som to po odteceni vsetkej vody precistil a odvtedy je klud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám obě dvě zkušenosti,

to jak teče předkem jdou ty odtoky,

mokro jde jen u řidiče jakoby od pedálů....druhá věc je zatejkání jakoby přes práh.

ono to tak vypadá, ale teče tam v podstatě pod reprákem,

to se stane když vykucháte igelit nebo tu pěnovku za peprákem,

jak pak teče voda po skle skrz dveře tak stejká po tý vodící liště na okono co je za reprákem,když stojíš autem na úplný rovině tak to neva,ale jak je auto nakloněný na bok tak pak zateče buď u spolujezdce nebo u řidiče...podle toho na jako stranu je auto nakloněný.

Zní to trochu divně ale je to tak, prostě steče voda po tý liště za reprák, pak na vnitřek dveřního tapecu a z něj pak na vnitřní plastovej kryt prahu a z něj pak dál,když máš negumový koberce tak si toho ani nevšimneš, když ale gumový jsou tak můžeš mít klidně i takový malý jezírko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
mám obě dvě zkušenosti,

to jak teče předkem jdou ty odtoky,

mokro jde jen u řidiče jakoby od pedálů....druhá věc je zatejkání jakoby přes práh.

ono to tak vypadá, ale teče tam v podstatě pod reprákem,

to se stane když vykucháte igelit nebo tu pěnovku za peprákem,

jak pak teče voda po skle skrz dveře tak stejká po tý vodící liště na okono co je za reprákem,když stojíš autem na úplný rovině tak to neva,ale jak je auto nakloněný na bok tak pak zateče buď u spolujezdce nebo u řidiče...podle toho na jako stranu je auto nakloněný.

Zní to trochu divně ale je to tak, prostě steče voda po tý liště za reprák, pak na vnitřek dveřního tapecu a z něj pak na vnitřní plastovej kryt prahu a z něj pak dál,když máš negumový koberce tak si toho ani nevšimneš, když ale gumový jsou tak můžeš mít klidně i takový malý jezírko.

přesně tak! ty práhy.

ale mě sere že tam vůbec do těch dveří teče. Stírací těsnění na oknech zvenku o dostatečně netěsní nebo kde to vtéká do dveří ? pod zrcátkem ? to už by chtělo eliminovat v této fázi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, zatékání do dveří - to byl taky můj případ na jaře t.r.. Auto pravým bokem u chodníku a ulice ve spádu k němu, u řidiče po dešti loužička na prahu. Odtokové otvory byly vyčištěné, vnější těsnění se sametkou taky a přece tam ta vody byla. Po dotazu na info@skoda-info.cz mě bylo sděleno, že (volně cituji):

Prostor dveří se považuje za "mokrý", protože pokud tam není pevné okno (např. lepené), nelze ho 100% utěsnit. Zkontrolujte neporušenost folie. Případně ji vyměňte a pokud by voda prostorem výplně dveří stále tekla, přilepte spodní stranu nějakou kvalitní oboustrannou lepící páskou.

Výměna šedé folie za novou to opravdu vyřešila. Naštěstí to drží a neteče.

Poučení pro demontáže dílů ze dveří zní: mít při ruce kvalitní oboustrannou lepící pásku a aspoň ten spodek pak co nejlíp zalepit. A pokud se podaří natrhnout folii i v ploše, nebýt línej a zalepit to nějak taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...