Přejít na obsah

Volba tlumicu


krysarr

Doporučené příspěvky

Kayaba Excel jsou pěkná bída.Objektivně zhodnoceno: výměna původních originálů za Kayaba v září r.2008, najeto nyní 50 000 km a při výměně brzdových kotoučů jsem zjistil, že předek už mírně teče na obou stranách, jen zadek zatím suchý.Ježděno z 60% německé okresky a spolkové silnice, z 10% něm.dálnice, zbytek české okresky. Subjektivní hodnocení:Již od začátku horší dojem pružení a průnik rázů, hlavně příčných nerovností do kabiny.Radši obětuji příště 2krát tolik za originály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nazdar.

Hodlam na moji Octave 4x4 menit tlumice a nemuzu se rozhodnout pro jaky typ. Sebo mi nabizi Monroe Reflex nebo Kayaba Excel G, delaji se pro 4x4 modely.

Jenze, Sebo mi pise, ze proda nejvice tlumicu Monroe, na druhou stranu pry hodne rychle odejdou, tak jsem myslel, ze si dam Kayaba, ale ty jsou pry celkem dost tvrde i na mirne nerovnosti.. jde pry slyset bouchani, ale taky vydrzi dosti malo.

Nechci kupovat tlumice na 30 tis. km... poradne mi, cytyrkolkari, co si mam dat? :help:

A taky nechci nic snizovat, takze HP, KW, to fakt ne e.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Také plánuji koupi zadních tlumičů. Minulý týden jsem si pořídil RSko, je posazené na podvozku Bilstein. Jelikož jsem zjistil že zadní jsou KO, jeden vyteklý a druhý se pěkně vyklá, tak váhám zda pořídit ty samé. Jak se dá zjistit o jaký tip se jedná? Na autě jsou už od původního majitele zřejmě, což je cca 6 let zpět (nejsemsi tím jist!). Nemáte někdo nějakou nabídku případně stránku kde pořídit za slušný peníz? Prosím SZ nebo na meil... Díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Také plánuji koupi zadních tlumičů. Minulý týden jsem si pořídil RSko, je posazené na podvozku Bilstein. Jelikož jsem zjistil že zadní jsou KO, jeden vyteklý a druhý se pěkně vyklá, tak váhám zda pořídit ty samé. Jak se dá zjistit o jaký tip se jedná? Na autě jsou už od původního majitele zřejmě, což je cca 6 let zpět (nejsemsi tím jist!). Nemáte někdo nějakou nabídku případně stránku kde pořídit za slušný peníz? Prosím SZ nebo na meil... Díky :palec2:

Vetsina uzivatelu tady ti napise, at se ozves uzivateli Sebo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Kdyby někdo sháněl tlumiče, aktuálně pro O1 :

sada 4ks na 1 vůz

B4 sedan ................ 3550,-

B4 combi ................ 3790,-

B4 sport podvozek ...... přední VNE4575 1475,- ks / zadní BNE2917 1385,- ks

-------------

Kayba Excel G

do 1,6 sedan ................ 3890,- (přední 1,4 a 1,6)

TDI sedan ..................... 4020,- (přední 1,8 + TDI + 2,0)

do 1,6 combi .................. 3880,-

TDI combi ...................... 4000,-

zadní 4x4 344301 ......... 1297,- ks

Kayaba Ultra SR

přední 324 016 ............. 1680,- ks

zadní 243 037 .............. 1500,- ks

------------

zadní 4x4 orig ................ 1425,- ks na obj.

------------

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ja mam natocenych km co Ty, a jak jsem se nedavno dival na tlumice, tak to vypada ze jsou jeste opriginal :feve:

Ale kdyz jedu, tak se to auto nijak extreme nenaklani, ani nehoupa, tak zvazuju jestli to ma smysl menit kdyz to nedela zadny bordel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Já zatím na Oktávce 1.9TDi kombi podvozek Weitec -30/-30 najeto 40000km a zatím dobrý, nepozoruji žádnou výraznou změnu chování auta a to ani na okruhu když porovnám časy :-). Jinak hrozně dělají nové silentbloky a uložení tlumičů...ale to určitě všichni víte :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já mám zkušenost o kterou se chci podělit, mám octu 1.9Tdi 66kw, narodí se mi dítě a chci mít bezpečný auto. Tak vyrazím do kelly a nechám si poradit tlumiče monroe. O.K jsou tam a letím do škodovky na sbíhavost tam mi náhodně otestujou tlumiče a..... účinnost 55 65%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už tý naší zlodějny mám dost!!!!!!!! Vyrážím za hranice a tam si koupím origo. Ale kurva to není možný takhle nás oblbovat, vždyť tady jde o život, brzdy tlumiče to je základ, ˇˇnáká čína druhovýroba pod originál co to je???To má bejt trestný :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

já pudu do b4 sport a pružin -35/35 weitec . Potřebuji poradit, uložení předních tlumičů mám dát original? Jaké dorazy použít? Silenblocky přední nápravy dát z TT nebo z Cupry?

originál uložení stejně tak jako tlumiče a další díly neexistuje / je to jen krabice

pokud chceš to nej tak dej LMI, případně SWAG

dorazy by tam měli jít ze sportovního podvozku

když budeš chtít tak se ozvi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nakonec jsem se taky rozhodl pro Monroe. Jinak Monroe dodává na Oktávky do prvovýroby. Tak není co řešit. Navíc jsem ted koupil myslím za doboru cenu. Tady http://www.naautomob...ndex&cPath=3494

Nevím, kdo ti řekl, že Monroe dodává do prvovýroby.To bejvávalo, už hezkejch pár let dodává pro VW-Konzern výhradně SACHS.Já si nedávno na tomhle shopu

http://www.mister-auto.de/de/sto-dampfer/sachs-312-354_g854_a032312!354.html koupil Super Touring (kapalinový) a mám lepší komfort než posledních 70 000 km s Kayaba.Měnily se i pružiny,uložení, ložisko uložení (uplně zrezlé a jedno i rozpadlé), dorazy.Komfort výborný, doufám že i vydrží, nakonec výrobce dává garanci 100 000 km, takže si asi docela věří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...