Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Zdar, vypustny sroub najdes hned ked sa zohnes pod motor, trci tam vrch matky na vrchu, olejova vana sa snad neda prehliadnut, a olejovy filter je ked otvoris motor po lavej strane, tak celkom to trci a najskor to bude mat ten plastovy vrchnak...

? jak otevřu motor po levé straně? mě právě mate, že se mění jen vnitřek, proto potřebuji vědět, kde se to otvírá a jestli je k tomu třeba nějaký nástroj Dík

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na tom nechápeš? normálně otevřeš kapotu a tam na levo uvidíš filtr, ten vyšroubuješ a dáš nový a je hotovo

A hlavně máš vyvěšené téma,ktero se týká oleje a tam jsou odkazy, kde by jsi to našrl, stačí jen hledat

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- este si nachystaj pre istotu jednu novu podlozku vypustneho srobu, ak by stara bola moc roztlacena, nemusi to opat tesnit...(rozmer presne neviem, najlepsie medena, v origo servise cca. 20Sk)

- ked vyberies vnutro filtra, tak ta papierova vlozka moze ist dolu dost tazko...ale treba to jednoducho stiahnut

- lepsie sa filter vybera ked das dole kryt motora, ide lahko, potiahnes hore...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mam jeden hlupy rychlo dotaz :-) Idem menit prvy raz na svojej Fobii olej, je to 1.2 40kW, moja otazka spociva ze cim odkrutit ten vypustny sroub? nemam teraz k dispozicii zdvihak a rad by som si to pripravil, kukal som pod auto aj to vidno, ale pre moje oci neviem rozlisit ci je to IMBUS alebo TORX...

Poradite? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

chtěl bych Vás poprosit o radu, minulý týden jsem byl s Fabií 1,2 HTP 12V na první výměně oleje a v autorizovaném servisu mi tam dali Castrol Magnatec 10W-40/S. Na internetu jsem našel že splňuje normu VW 505 00, ale v návodu k obsluze je pro zážehové motory norma VW 501 01 VW 502 00 VW 504 00. VW 505 00 - je tam doporučená pro vznětové motory.

Co si o tom myslíte? nevadí to

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V "autorizovanom servise" ak si neni pri aute a nedonesieš si vlastný nikdy nevieš čo ti naozaj lejú. Každý olej je dobrý - rozdiely sú bezvýznamné pre bežnú prevádzku auta - všetko je to o marketingu. Bol si v autorizovanom servise - máš pečiatku -ide len o to. Radšej to nerieš lebo keby si vedel ako fláka servis ani bysi nespal a chválil by si čo nové motory všetko vydržia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj. Před měšícem jsem měnil olej a dal jsem OMV 5W40 Bixxol Premium. Mám na něj najeto 1500km a můžu jen dooručit. Dříve jsem dával Shell Helix Ultra 5W40 ale rozdíl oproti OMV nepociťuji. Snad jen v peněžence, tento olej je o polovičku lacinější B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chtěl bych Vás poprosit o radu, minulý týden jsem byl s Fabií 1,2 HTP 12V na první výměně oleje a v autorizovaném servisu mi tam dali Castrol Magnatec 10W-40/S. Na internetu jsem našel že splňuje normu VW 505 00, ale v návodu k obsluze je pro zážehové motory norma VW 501 01 VW 502 00 VW 504 00. VW 505 00 - je tam doporučená pro vznětové motory.

Co si o tom myslíte? nevadí to

Díky za odpovědi.

Vsak jasne, skus hadat skade maju "pani servisny technici" tolko oleja nazbyt co predavaju ako bokovky? :)

Editováno: , autor: TomaS-BB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...