Přejít na obsah

Škoda RAPID


djpetr

Doporučené příspěvky

Zdravím, tady je fotomontáž ze světa motorů:

post-38150-0-89572600-1338239445_thumb.j

Předpokládaný přehled motorů:

1.2 HTP 55 kW 115 N.m

1.2 TSI 63 kW 160 N.m

1.2 TSI 77 kW 175 N.m

1.4 TSI 90 kW 200 N.m

1.6 TDI 55 kW 195 N.m

1.6 TDI 66 kW 230 N.m

1.6 TDI 77 kW 250 N.m

Předpokládaná základní cena 250 tis. Kč - základ s 1.2 HTP bez elektrického ovládání zrcátek, boční blinkry v blatnících a u slabších motorů bubnové brzdy vzadu.

Motory mě trochu zklamaly, když se chcete vyhnout turbu, dostanete HTP. Chybí mi tam 1.6 nebo alespoň 1.4 atmo. Snad se předpoklad mýlí.

Editováno: , autor: will83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykašlete se už na montáže. Bude to až na pár detailů Mission L! Mně dělá radost, že Rapidu podle všeho bude dost slušet červená. K těm kolům - neměly by být zabořené na druhé straně? Je přece u opačného kraje, ne?

No a motory - je nějaký důvod dávat tam HTP a model tím srážet? Ok, dělá to teď Peugeot u 301, dělala to Škoda donedávna s Roomsterem, ale důvod? Opravdu někdo potřebuje liftback/sedan dlouhý 4,5 metru s 50kW? V Roomsteru se dají vozit děti, dá se v tom jezdit ve dvou, ale tím hotovo. A sorry, argument, že Octavia má jenom o 4kW silnější oficiální základ je mimo. Já doufám, že aspoň u nás HTP nebude.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že v ČR se reálně (tedy modely Champion) Roomster prodává už jenom s 1.4/63kW pro verzi Active a 1.2TSI/63kW ve verzi Ambition. Ve Fabii HTP ještě je, ale mimo úplně nejlevnější verzi bez klimatizace se prodává jenom 51kW verze a 1.4/63kW je s desetitisícovým příplatkem. Doby, kdy to bylo 30 000Kč jsou naštěstí pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zabořený správně. Při nájezdu do levotočivé zatáčky se odlehčí levé kolo a pravé se více zatíží. Projíždí závodnickým stylem - prostě si to střihne, proto je na u levého obrubníku.

Editováno: , autor: NNN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by v zimě najednou testovali zase Rapida, tentokrát s karoserií Octavie. Takže buď je to vyloženě snaha o kamufláž, je tam něco jiného a nebo probíhá testování fakt divným způsobem..

To je fotka z přelomu roku, vzpomínám si, že jsme ji tady už řešili ;) Tehdy ještě Rapidy po dálnici nejezdili...

Editováno: , autor: NNN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...