Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

rucicka meri nejnizsi hladinu ktera za jizdy nastane, tudiz mas 10 litru ale v zatace se ti nakloni nadrz a plovak da signal jsou uz jen 3 litry, tudiz od te doby ti ukazuje 3 litry a dojezd se ti ukaze 3 litry cca 40km a odpocitava se dojezd podle ujetych kilometru nikoli podle stavu nadrze ujedes 40km dojezd mas 0km v nadrzi mas este 7litru, ale rucicka ukazuje nula

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotreba fabia combi 1,4 16V 55kW na LPG

ja mam spotrebu prumer 8,5l/100km

pritelkyne ma spotrebu prumer 10l/100km

na beno moc nejezdime :)

Fabia 1,4mpi 50kw, 74tkm. Na benzin 6,5-7 l/100km, na LPG 7. Ted jsem jel 500km napric republikou, kde to slo tak jsem to mastil aspon 120km/h protoze jsem mel naspech. Vypoctena spotreba 7,2 l/100km. Predtim jsem mel favo a o takovehle spotrebe se mi mohlo jen zdat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,2 HTP 40 kW.

Spotřeba změřena na 2400 km cestě (Chorvatsko a zpět), 3 lidé, plný kufr, z toho 1500 ujeto po dálnici rychlostí 100 až 140 km, a vyšla 6,2 litrů na 100 km. Jinak průměrná spotřeba v zimě a zároveň v městském provozu přes 8 litrů, v létě tak 6,5 až 6,8, jak kdy. Rekord ve spotřebě mám 5,0 l/100 km, byla to dálková mimo dálnice ve 2 lidech - pokus o eko jízdu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda esli můžu přidat (k těm mnoha moudrům :t )

1,4MPi, 50kW

Normální spotřeba je zhruba 7

Lehká noha já 6,2 a moje žena (potvora) o půl litru méně

(Ale jezdí zvolna, žádné rychlé rozjezdy :D )

Dálnice, běžný provoz bez klimči, je tak 7,8

Dálnice - průměr na téměř 2000 km, navíc jsem honil silnější auta, na střeše rakvičku (většina bez klimči) - no a průměr 8,4

Klimča sice něco přidá, ale není to tak moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,9 SDI combi Comfort, kola 186/60 R14, najazdene 123tis. km, spotreba pocas poslednych cca. 5.000 km, podla PP 4,3 l/100km a podla odjazdenych km a natankovaneho paliva 4,231 l/100km. Tankujem stale plnu nadrz a jazdim po rezervu, obcas zasvieti, obcas nie - dojazd cca 100km (+- 10 km), moj rekord 145km z prace domov za 3,6 l/100km :-) - ziadna brutal jazda, normalna jazda po "okreskach", cca 30km na tempomat 95 km/h.

neveril som tymto spotrebam SDI motorov, kym som si ich nevyskusal :-)

jazda z NL na SK, cca 1500km s klimou po dialnici na tempomat 140km/h 4,5L podla PP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je hezká anketa..

já mám dlouhodobou spotřebu Praha/dálnice/okrsky - 7.2 litru

Jinak spotřeba dálnice, teď jsem jel do Hradce a zpět, jezdím tak 130/150, a spotřeba 6.2, dokonce to ani nepřesáhne 7 litrů, ikdyž to mastím 150/160 (pokud to tedy není do kopce :D )

Ale jinak po Praze dokážu jezdit i za 10, ale to je tím, že pořád zaspávám do práce..

Nutno ještě napsat 1.4 mpi 50kw

Editováno: , autor: luckyluck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jsem mel na par dni pujcenou uplne stejnou fabii kombi ( ovsem jen classic- predni okna a zrcatka v elektrice, nic vic ) s motorem 1.2 HTP/12V ( uplne nove auto 1300km najeto ) a vysledek pri stejne jizde ( rozdil v komfortu jizdy pocit/akustika sileny - ovsem neprislusi mi to komentovat ) byl 7.9 litru. docela me to zklamalo.

doplnim aktualni stav. spotreba se pohybuje prumerne kolem 8.3 litru ( pohybuji se 90% ve meste zbytek trasy do 15-20km ). motor 2.0.

--- pro hnidopichy. snazim se dodrzovat pravidla a povetsinou jezdim s lehkou nohou.

EDIT: 1.2HTP > pneu 185, 2.0 > pneu 195.

Editováno: , autor: mISHA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj auto bylo syrové a nejseš na htp zvyklý.

Co jsem koukal na fóru průměrná spotřeb s HTP je 5.5 l/100km

:-D

hmmm 5.5 mi palubni pocitac ukazoval take ( celkova spotreba za tech 1300 km byla 7.2 dle pocitace ). ovsem dotankovaneho benzinu bylo ponekud vice.

Editováno: , autor: mISHA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal tiez zo zaciatku spotrebu cca 6,8 az 7,2l ale po nejakych 12000 si to vsetko sadlo a teraz je tam 43 000km a celkova spotreba za tych 43t km je 5,64!Poctivo si zapisujem tankovanie takze je to presne :) PP ukazuje podla mojej skusenosti malicko viac 0,1-0,3dcl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal tiez zo zaciatku spotrebu cca 6,8 az 7,2l ale po nejakych 12000 si to vsetko sadlo a teraz je tam 43 000km a celkova spotreba za tych 43t km je 5,64!Poctivo si zapisujem tankovanie takze je to presne :) PP ukazuje podla mojej skusenosti malicko viac 0,1-0,3dcl.

Len musi dodat,ze jazdi stale z kopca :D:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...