Přejít na obsah

Vysoká spotřeba


Speedlimit

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

čau lidičky, tak jsem si koupil asi před 3/4 rokem Fabku 1.4 MPi, 44 kW, r.v. 2000.... na pohled v docela slušným stavu... po prvním ježdění cca 14 dní už šla do prvního servisu, kde mi museli vyměnit (či opravit) hlavní kabelový svazek... hned na to týden po vyměnit vlnovec... ještě i chybí servo, silentbloky na ramenou a oprava brzd (lepí se pakny), gumové dorazy na zadních tlumičích...... Mám s tím ještě jeden problém a tím je spotřeba, na 9 litrů benzínu ujeto 90 km... tzn. 10l/100km. Termostat mám nový, vzduchový filtr taky.... Tahle spotřeba je po jízdě mezi dvěma obcemi vzdálenými 15 km. Chybu motoru to nehlásí. Ví někdo jak tuhle spotřebu snížit alespoň na 7l/100km??? Docela začínám mít pocit že jsem se s tímhle autem dost napálil...občas převládají pocity o tom že jí pošlu do první stráně....  :kol-28:  :kol-28:  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyby na řj - který můžou být související - jsou bohaté směsi - jednou mi to ukáže na 1.válci, po vymazání na 4.válci... myslím že ale to nebude důvod spotřeby... chybu lambdy to nehlásí. tak nějak nevím, co s tím.

Ještě mě napadlo - k čemu jsou v pojistkovce pojistky s označením motoru??? Když vezmu zkoušečku, není v nich proud ani ponastartování auta  :kol-28:

Editováno: , autor: Honzikada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

čus.. potreboval bych radu zkušených.. dneska jsem menil vzduchovou hadici z filtru ke klapce..  a koukam ze 1a 2 vstrik jsou nejaky mokry... jiz delsi dobu me trapí smrad v uvnitr auta pokavad zastavit treba na semaforu. .. tesnení hrdla motoru jsem menil..  zajimalo by me jestli by to zpravila ta tesnici gumicka.. a nebo je to v (_!_) a budu muset koupt novy vstriky..  po nastartovani to pri rozjezdu cuka jako prase... po mirnem zahrati je to ok.. prikladam foto..

fabia mpi 1,4 50kw r.v 2000,najeto  323000    http://www.imgup.cz/image/hkA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

mno to ma..ale jak sem povolil vstriky a vyndal vsechny na tej liště.. tak sem schodil ty stary gumicky.. dal novy.. kdyby to chcalo zezhora..tak by to bylo videt.. me proste vzlína benzín po bloku motoru.. vše sem očistil.. dal novy gumicky.. a prd.. krom cukani je to +- stejny a porad to chcije..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotku sem vyslovene nenasel, ale je to asi neco v odkazu tak nevim ;) .... kazdopadne to nemeni nic na tom, aby si to popripade umyl a videl by si ;) muze to byt teoreticky treba i spatny tesneni u saciho potrubi ;) .... je to takhle poblity celkem dost, ale tak zalezi na tobe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten smrad, teklo mi těsnení na čerpadle v nádrži. Uvnitř vozu to smrdělo a to fakt hodně. Sundáš dekl pod zadní sedačkou, který právě moc netěsní a může pouštět hodně smradů do kabiny.

 

Edit: úplně si nejsem jistej, jestli ti tečou vstřiky. Vypadá to, že jen stříká olej okolo hrdla víka ventilů(tzn. špatné těsnění okolo toho plastového deklu). To že se usazuje okolo přirub vstřiků v tom úkosu mi nepřipadá nic divného. :kol-31:

Editováno: , autor: mi5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

koukal jsem i na čerpadlo.. bohuzel..tak nic neni.. smrad je pryc.. zmizelo to tim pretesnenim vstriku.. ale spotreba ted leti strme nahoru.. za 500kč cca 15 litru.. najeto 130km.

kdyby byla v riti lambda tak by se to ukazalo nekde na vagu?  hlavne auto jezdi kazdej den a neni moc casu to nekam cpat na servis.. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...