Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

Ahoj, mam novej kabel z Alli a nejsem schopen ho rozchodit (snad nejsu jitrnica a nekoupil jsem spatnej....??). Kabel se tvari jako Realy HEX-V2. Je tak inzerovan, snad i z logu je to zrejme. S kablem prislo CD s VCDS verzi 19.xxxxx Kabel je inzerovany s verzi 20.4.1 (podrobnejsi info v priloze). Nainstaloval jsem verzi z CD, kabel se po pripojeni a testu hlasil v podstate stejne, jako je vidno v prilozenem souboru - k jednotkam se ale nepripojil, Scan neudelal... - hlaseni viz prilozene obrazky, byl tedy nefunkni. Stahl jsem tedy aktualizaci pres VCDS - tusim to byla verze 21.xxx. Zmena zadna a to jak ve funkcnosti, tak doufam i ve verzi firmware - kdyz se divam do logu a porovnam verze s tim, co ma cinan na webu ( CB:0.4508 FW:0.256) jsou to stejny hodnoty . Cinan z ALLI poslal odkaz na 20.4.1., stazeno, nainstalovano a vysledek v podstate stejny jako s verzi 19 - test stejne nadejny, ale v provozu v podstate nic nepredvedl. Cinan se dusuje, ze antivir i wifi muze fungovat bez omezeni. Aktualizaci na vyssi verzi nedoporucuje - proste jen ta 20.4.1..... Skakani mezi verzema ve win 10 - vzdy odinstalovat soft, ovladace atd... Mohu poprosit o pomoc s rozchozenim? Technicky nedokonale se mimochodem zda pripojeni jednotky na konektor v aute. Jednotka sviti/ blika modre a az po mirnem vychyleni do strany se rozsviti zelene. Barvy nepreskakuji, jen se mi ta ''zelena poloha'' zda mirne neprirozena...

Dekuji mockrat za vase rady, pripominky...  

 

image.png

VCDS.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Update - cinan byl v mem PC, kabel zapojeny do PC (bez propojeni s autem, nemam pred barakem wifi). Cinan prosel licenci, stav pri testu a zhodnotil to jako OK. Nevedel co mam za auto, tak dal poznamku, ze nektera auta je treba pripojit nastartovana... Nasledne jsem udelal uz v aute Autoscan a jeden pokus s pripojeni do jednotky. Vysledek je k shlednuti na videu zde - 

 

Ty vysledky jsou porad stejne - od uplneho zacatku s praci s kabelem (i s tema ''nesmyslnyma verzema'' VCDS). Napada vas prosim neco? Delam snad neco uplne elementarniho blbe? Moc diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nakonec je vse jinak. Kabel je funkcni, testovano na jinem aute a vse funguje. Je tam mechanicky problem. Na testovacim aute je tento curvajzlik odchyleny. Na mem aute je prihnuty k zasuvce --> cablik nejde spravne zasunout, koliba se v zasuvce a spatne chyta kontakt. Na te kratsi (opacne) strane je neco podobnyho, ale tam to ma byt prihnuty k zasuvce, protoze na kabelu je perforace.  Dle meho jednoducha zalezitost - sroubovackem odchlipnout cernej curvajzl od zasuvky, zasunout kabl a vse bude ok. Casem se curvajzl narovna a nebude zavazet. JENZE on ten curvajzl je tam jak prilepenej!!?? OMG co s tim? Diky 

image.thumb.png.ea1664f3f9cd87ed7943f832f1124841.pngimage.thumb.png.afacfa8e8d0174fd637625fc61a4aea2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 3. 3. 2021 na 14:39, atlan napsal:

Neaktivna licencia.... Preflesuj znovu, a preinstaluj soft. 

Dobrý den jen jsem se chtěl zeptat jak se dá přehrát ten kabl neboli přeflešovat a čím děkuji za odpoved jestli by šlo odpovědět na email jponca@centrum.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,

Mám problém se svojím vcds samozřejmě čína.

Nainstalováno podle návodu verze 19.4 myslím

Všechno fungovalo . ale po týdnu se stalo to že diagnostika se k auto připojí když zmáčknu najít jednotku načítá procenta ale pak jak je na výběr motor, centralní elektornika, airbag, atd

Tak prostě kliknu na cokoliv děla že to načítá a pak nic prostě nic se nezobrazí úplně mrtvola. Test kabelu OK.

 

Díky za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám  HEX-V2 s 21.9.0 EN (klon), spouštěny přes loader VIIplus. Kódování a adaptace většiny jednotek funguje. Nejde mi v RAPIDu 2013 ale načíst jednotka 44-posilovač. Nefunguje taky občas úplně funkce AutoScan, není schopna načíst jednotku 44 a taky se snaží spojit s neexistující jednotkou 0B přídavné vzduchové topení. Podobně se špatná fce AutoScanu projevuje i ve F3 2018 , tam nenačte asi 3 jednotky, které starší kabel bez problémů načte. Kabel je upgratovatelný, měl jsem tam už i 22.3.0, staženo přímo z ross-tech.com na radu číňana, nefunguje to ale podobně.

Jak vymazat firmware z kabelu (flash), abych mohl začít s instalací od 0.

Nevím, jestli jsem neudělal na začátku chybu, že jsem měl VCDS.exe ne v kořenu c:/ross-tech/vcds, ale v c:/ross-tech/vcds new/vcds kvůli zachování vcds pro starší kabel.

Zkoušel jsem několikrát vše odinstalovat, NTB vyčistit, nainstalovat na jiný NTB, kde VCDS nikdy nebylo. Bez úspěchu. 

Ať hledám jak hledám, návod na vyčištění kabelu jsem na internetu nenašel....  Díky za rady.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, koukám na VAGCOM kabel na Ali pro Rapida 2019. Můžete mi objasnit rozdíly mezi různými variantami? A pro jaký auta fungují? Z popisků se mi zdá, že některé fungují pro starší auta, některé pro novější (většinou se to láme kolem roku 2017), ale není to pravidlem. Našel jsem tyhle varianty:

Editováno: , autor: jezeklu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi, prosím, někdo poradit, jakou diagnostiku (kabel a program) na fabii 2005 1.2 htp 47 kw? Vůbec se v tom nevyznám, u většiny těch prodávanách modrých vag kabelů je napsáno, že jsou do roku 2004:( A lze nějakou dignostikovou diagnostikovat i katalyzator a lambdy? Moc díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Pawouk změnil název na VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...