Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

Zdravím, dneska mi přišel z číny http://www.aliexpress.com/snapshot/305237925.html s verzí VAGCOM 12.10.3. Většina věcí na něm funguje a jsem poměrně spokojený. Zkoušel jsem u sebe na Fabii II před FL zapnout zamykání po rozjetí (uspesně), nějaký srandy jako počet "trojbliku" a tak a také úspěšně. Zarazilo mne ovšem, že mi nejde změnit např. kodování posilovače, nebo kódování autorádia... všechno vypadá ok, ale nový kód se prostě nezapíše. To samé jsem zkoušel u táty na Octávii II po FL, chtěl jsem aktivovat hlavně corner funkci a comming/leaving home. Bohužel bez úspěchu. Spustím Long Calculator, přepíšu bity, které potřebuju, zavřu ho a když chci změny uložit, tak jde akorát klikat na tlačítko "Do it", ale nic se neděje :( Neví náhodou někdo, co s tím?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

prosim je tu nekdo okoli Ždáru nad Sázavou kdo ma hex can a dokazal by me vypnout automaticke denni sviceni na OII tdi 77kw 2006 uz me to stve ze nez otocim klickem uz me sviti hlavni svetla nahrazeno led drl 

prosim je to urgentni klidne meil i tel djvlada@seznam.cz 777576131 po dohode dojedu kdykoli 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim prosim vas mam problem koupil sem kabel nainstaloval sem VCDS vse v poradku pripojil sem kabel nainstaloval ovladace dal sem nastaveni a vse v poradku dal sem ulozit a chtel se spojit z autem najel sem na motor a problem je ze to haze kabel nepripojen mozne priciny ,prohlidl sem pocitac a kabel je v poradku aspon to tam pisou ,nevite v cem je problem moc dekuni vsem za pomoc mam xp kdyz dam nastaveni tak mam toto ,Port je OK, interface našel, typ Ross-Tech HEX-USB, Status - nepřipojen k vozu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to dneska zaměřil víc a mám následující problém(y):

 

Když kabel připojím do Oktávky (2009, 1.6Tdi), tak je všechno ok - VCDS mi píše CAN OK, z 90% už mi funguje kódování, včetně LCODE, povedlo se mi nastavit Corner, Stagging, Comming Home atd. Jde mi i rozšířené měření, včetně output testu atd.

 

Ale když kabel připojím do Fábie (2007, HTP), tak mi napíše VCDS - CAN not ready a podle mého se od toho odvíjí další problémy. Když najedu do motoru a dám measuring blocks, tak mi na všech kanálech funguje pouze první okénko, ostatní hodnoty jsou N/A (podotýkám, že mi v tak 5% hodnoty naběhnou - souvislost mezi zapojením konektoru OBD i USB jsem nevysledoval(špatný kontakt třeba)), v Advanced measuring je většina hodnot v pořádku. Dále mi nejde LCODE autorádia Dance, konkrétně mi nejde povolit Parking Aid, ostatní možnosti (např. AUX) jdou nastavit tak v 20% pokusů, zbytek končí Errorem 31 myslím. Také se mi zdá komunikace s autem nějaká pomalejší a čas od času mi to hodí chybu Controler not responding, nebo Příliš chyb při komunikaci, hlavně při používání kabelu za jízdy.

 

Snad jsem na nic nezapomněl. Budu rád, když mi někdo zkušenější poradí. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim rad bych se zeptal jaky kabel na portfolio aut co mame doma 1)Octavia I: 2004, 2) Octavia I (sdi): 1998 a 3) Fabie II:2008 .Rad bych zakladni diagnostiku. Precetl jsem si cele vlakno a nejsem z toho moudrej. Takze bych rád doporuceni(odkaz) na kabel, ktery by byl bez problemu(odskouseny) a levny zaroven(cina.....). Předem dekuji za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuješ HEX CAN, předpokládám USB. Například tento http://www.aliexpress.com/item/VAG-COM-11-11-6-VAGCOM-12-12-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-FOR-VW/872746488.html. Je to nejnovější kabel, který funguje automaticky i na starší vozy (kdybys koupil starší, modrý KKL, tak ten by na nové auta nefungoval)...

Editováno: , autor: Aleš Veigend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuješ HEX CAN, předpokládám USB. Například tento http://www.aliexpress.com/item/VAG-COM-11-11-6-VAGCOM-12-12-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-FOR-VW/872746488.html. Je to nejnovější kabel, který funguje automaticky i na starší vozy (kdybys koupil starší, modrý KKL, tak ten by na nové auta nefungoval)...

a nemáš nějakej kabel z aliexpressu a k němu českou verzi softwaru která funguje na 100% a nepadá? já sem kdysi dával soft na 10.6.1 CZ a makal parádne s kabelem co jsem k tomu dával odkaz (měl atmegu) ale teď chci objednat další a ejhle prodejce tam zkončil :( potřebuju něco co má někdo odzkoušený a k tomu i českou verzi která s tím maká na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S českejma verzema nemam žádnou zkušenost. Na aliexpressu se daj sehnat i s cz softem údajně: http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=hex+can+czech&catId=&initiative_id=AS_20140211092253

 

šmarja to jsi nemohl napsat dřív? :-D dnes mi přišel kabel a tak řešim CZ a najdu tvůj odkaz. Před časem mě ani nenapadlo že by Čiňané mohli mít i CZ verze a tak jsem se po tom nepídil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj pánové, chci si pořídit vlastní diagnostiku a chci poradit.


 


Mám si koupit pouze kabel a nainstalovat software do notebooku, nebo je lepsi uz koupit pouze ten ovladac pripojitelny primo do auta VAG-PRO.


Jsem zastánce co nejvíce možností nastavení a proto mi přijde, že instalovany software a připipojení přes notebook je přehlednější a je tam více možností, lepší volba


 


 


Poradíte?


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...