Přejít na obsah

Originální rádio ŠKODA Symphony - VŠECHNY DOTAZY SEM!!!


Host Lacer

Doporučené příspěvky

Proč je nutná výměna kabeláže?

1)Třeba auto nemá vůbec zahrnutou přípravu na audio

2)Nemůžeš chtít aby ti ty "drátky" přenesli kvalitní signál bez šumu a dalších nežádoucích efektů

3)Když investuješ do kvalitnějšího ozvučení auta, musíš počítat i s upgradem "příslušensví" (kabeláž, vytlumení..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den přátelé, jdu s dalším dotazem,tentokrát mi onemocnělo rádio symphony a nikde jinde jsem nenašel odpověď tak píšu sem a prosím o radu nebo odkaz. Problém je v tom že mi podavač na CD nechce pustit cd z rádia, jinak v phodě hraje, ale jak tam jednou CD dám tak už je nevyndám. Už jsem psal do té firmy, myslím BRM se jmenuje a tam mi řekly,že je jediným řešením výměna CD mechaniky za cenu 2000kč, což je blbost opravovat, když maj na aukru levnější celý rádio. Děkuji za případné rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za další odpovědi.

Tak už to mám tak nějak vybráno a snad do týdne se pustím do instalace.

Chtěl bych to tedy shrnout, schéma zapojení se mi nechce kreslit na PC a nefunguje mi scan, tak to jen popíšu. Tak prosím o odsouhlasení a vysvětlení jedné věci:

Z rádia SYMPHONY dostanu redukcí Line-Out (LOW LEVEL OUTPUT) signál do zesilovače CINCH konektory.

Do zesilovače přivádím 12V od baterky, který ještě chráním vnější pojistkou (40A tuším).

Ze zesilovače už mi vedou dva HIGH LEVEL OUTPUTY (L/R), které vedu přímo do středobasového reproduktoru, dále výhybkou do výškového repra.

A teď přichází matoucí moment, ještě musím do zesilovače zapojit impulzový kabel - ovládání zapnutí/vypnutí... Odkud ho zapojím? Na co ho mám připojit?? Je v té rudukci??

Díky,

Venca:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o něco víš jsem ti to psal,kam to připojit.. pokud rádio nemá přímo určený konektor na tento impuls,tak to připoj na elektrickou antenu

Myslim že to standartně žlutý kabel a lepší radia tam mají lepky s názvy a je na něm napsáno ANT.

Editováno: , autor: azriel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

zdravím všechny, prosím o pomoc koupil jsem fabii 2001 a tam bylo origo radio MS 402, ja jsem ho vyndal a koupil symphony cd napojil ho uplně stejně, ale toto rádio se nevypíná klíčkem, nereguluje se mi podsvícení podle palubky atd.. prosím co s tím je toto rádio vadné??? Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nikde jsem to tady nenašel :wacko:

Já jen pořád nechápu proč to starý kazetový rádio vypínalo klíčem, regulovalo se podsvícení atd... a tohle mi nejde i když předchoží majitel tvrdí, že jemu to na 100% valilo.

Takže když zajedu do Škodovky tak mi to tam zprovozněj???

Kolik tato sranda u nich stojí?? :kol-17:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

překodovat na 401 a pojede.. otázka 30sec

Tak jsem měl možnost zapůjčení kabelu KKL-USB, VAG jsem stáhl z netu a pustil se do toho jako uuuplný začátečník, nelenil jsem vzal jsem do garáže celej comp vše připojil, najel jsem na rádio dal kódování zadal hodnotu 00403 (protože mám rádio s CD+aktivní anténu) vyčteno tady na foru a světe div se ono to jede jak má. pro mě je to teda zážitek sám si to takhle opravit, já vím pro vás brnkačka, ale já jsem měl z počítače připojenýho na auto tak trošku strach,SUPER Děkuji za pomoc všem kterých příspěvky jsem tady přečetl :palec2: Jen mi není jasný proč jsi psal 00401 to jsem se dočetl - pouze aktivní anténa a proto jsem to ani nezkoušel. kol103 Nebo by to taky fungovalo?? :blink:

Editováno: , autor: fanymili
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych nezakládal nové téma a nepsal do dalšího, ve kterém jsem byl odkázan sem, doplňuji další poznatky z tohoto tématu :help:

Ohledně slabého svitu jsem překontroloval napětí, jak mi bylo doporučeno. :palec2: Napětí ok. ALE, demontoval jsem po původním majiteli handsfree a po zapojení rádia zpět již rádio nepřijalo bezp. kod. Zkoušel jsem to několikrát, měl jsem ho i doma na zdroji, abych mohl čekat hodinu na každý pokus, ale marně. Tak jsem se rozhodl zajet do autorizovaného servisu. Seriové číslo a kód rádia jsou v pořádku. Divily se, že to nejde a tvrdily mi, že dělám něco špatně. Pustil jsem je k tomu, a dopadlo to tak, že ho opět zablokovaly. Pak mi řekli: "opravdu už nevíme co s tím. Kupte si nové nebo nechte opravit.". Nedalo mi a zajel jsem do dalšího servisu. Ochotně mě napojili na diagnostiku (mimochodem u prvního se ani neměli k tomu, aby něco připojili, a to jsem se zeptal). Připojení proběhlo v pořádku, kód, vin a ser. číslo rádia taky ok. Ale neodblokovano. Navíc si za tyto služby ani jeden servis nic neřekl. lol . Divil jsem se, ale řekli: "příště". :) Ochotně se spojili s firmou zabívajíci se opravou těchto rádii (Symphony cd Fabia I). Dospěli k názoru, že je eprom mrtvá a nedá se nic dělat než to opravit. Říkal jsem si, že se dají sehnat stéjne rádia za pár šupu, ale nakonec jsem se rohodl pro opravu, resp. úpravu na verzi s MP3, kterou mi taky nabízeli. Ano, bude mě to stát 2500kč, ale kdybych koupil jiné z druhé ruky za podobnou cenu, můžu dopadnout podobně.

O "neoriginálních" rádii jsem ani neuvažoval. Spoustu z Vás originál kritizují, ale prostě se tam hodí. Rádio a cd na něm hrálo bez problému. Navíc v autě netrávim tolik času a hifi setavu mám doma, tak si to vynahradím ;)

Rádio je už na cestě na opravu a teď budu jen čekat.

Jen bych chtěl dodat, že intenzita svitu není závislá na špatném nakódování rádia. Je-li rádio připojeno jak má, vždy by se měl čelní panel rozsvítit. Toť mé zjištění. Svíti-li slabě i při nastavené plné intenzitě palubního regulátoru, tak je něco s rádiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás.

Před 3 dny jsem jsi koupil Fabii I, rok 2005 elegance. Je tam original cd symphony, ale svíti jen slabě. Ano, vím kde je regulace jasu osvětlení palubovky, ale i při nastavené nejvyšší intenzitě svitu to rádio svíti slaboulince. Při úplnem stáhnuti intenzity rádio již nesvíti. Takže ani v noci toto rádio není pořádně (vlastně snad vůbec čitelné).

Nemáte někdo s tímto zkušenosti?? Mám koupit nové, jelikož to co mám už je "vysvícené".

Předem děkuji za info a hledal jsem tady na foru, ale všude se jen řešilo kodovaní atd. Pokud rádio hraje, je i tím pádem nakodovane. Ne?

Tak abych nezakládal nové téma a nepsal do dalšího, ve kterém jsem byl odkázan sem, doplňuji další poznatky z tohoto tématu :help:

Ohledně slabého svitu jsem překontroloval napětí, jak mi bylo doporučeno. :palec2: Napětí ok. ALE, demontoval jsem po původním majiteli handsfree a po zapojení rádia zpět již rádio nepřijalo bezp. kod. Zkoušel jsem to několikrát, měl jsem ho i doma na zdroji, abych mohl čekat hodinu na každý pokus, ale marně. Tak jsem se rozhodl zajet do autorizovaného servisu. Seriové číslo a kód rádia jsou v pořádku. Divily se, že to nejde a tvrdily mi, že dělám něco špatně. Pustil jsem je k tomu, a dopadlo to tak, že ho opět zablokovaly. Pak mi řekli: "opravdu už nevíme co s tím. Kupte si nové nebo nechte opravit.". Nedalo mi a zajel jsem do dalšího servisu. Ochotně mě napojili na diagnostiku (mimochodem u prvního se ani neměli k tomu, aby něco připojili, a to jsem se zeptal). Připojení proběhlo v pořádku, kód, vin a ser. číslo rádia taky ok. Ale neodblokovano. Navíc si za tyto služby ani jeden servis nic neřekl. lol . Divil jsem se, ale řekli: "příště". :) Ochotně se spojili s firmou zabívajíci se opravou těchto rádii (Symphony cd Fabia I). Dospěli k názoru, že je eprom mrtvá a nedá se nic dělat než to opravit. Říkal jsem si, že se dají sehnat stéjne rádia za pár šupu, ale nakonec jsem se rohodl pro opravu, resp. úpravu na verzi s MP3, kterou mi taky nabízeli. Ano, bude mě to stát 2500kč, ale kdybych koupil jiné z druhé ruky za podobnou cenu, můžu dopadnout podobně.

O "neoriginálních" rádii jsem ani neuvažoval. Spoustu z Vás originál kritizují, ale prostě se tam hodí. Rádio a cd na něm hrálo bez problému. Navíc v autě netrávim tolik času a hifi setavu mám doma, tak si to vynahradím ;)

Rádio je už na cestě na opravu a teď budu jen čekat.

Jen bych chtěl dodat, že intenzita svitu není závislá na špatném nakódování rádia. Je-li rádio připojeno jak má, vždy by se měl čelní panel rozsvítit. Toť mé zjištění. Svíti-li slabě i při nastavené plné intenzitě palubního regulátoru, tak je něco s rádiem.

Tak s tím, že když rádio hraje tak je dobře nakódované nemůžu souhlasit! Ze své vlastní zkušenosti - když je rádio špatně nakódované tak normálně funguje, jen nekomunikuje s autem např. nereaguje na tlumení podsvícení... Taky píšete "Je-li rádio připojeno jak má, vždy by se měl čelní panel rozsvítit" ani to není pravda, správně zapojené a nakódované rádio nemá po zapnutí vůbec svítit, svítí pouze po zapnutí světel !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ve středu my konečně dorazilo rádio zpět. Spokojenost maximální. Ano, trošičku dražší, ale tohle už opravdu nijak zvlášť neřeším. MP3 hraje, cd taky a panel konečně svítí jak má.

Jinak byla to firma brm s.r.o. tak jak už taky bylo zmíňovano. Ještě tohle není reklama, jen osobní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím, že když rádio hraje tak je dobře nakódované nemůžu souhlasit! Ze své vlastní zkušenosti - když je rádio špatně nakódované tak normálně funguje, jen nekomunikuje s autem např. nereaguje na tlumení podsvícení... Taky píšete "Je-li rádio připojeno jak má, vždy by se měl čelní panel rozsvítit" ani to není pravda, správně zapojené a nakódované rádio nemá po zapnutí vůbec svítit, svítí pouze po zapnutí světel !!

Ano, panel se opravdu rozsvítí, až se zapnou světla. Neměl jsem namysli, to že když zapnu rádio tak se hned roszsvítí. Špatně jsem to napsal, za to se omlouvám. Dále mně i přesto, že slabě svítil display, fungovalo nastavení intenzity svitu. Dokonce komunikovalo i s autem, bylo-li připojene on-line načetlo ho a dokonce ukázalo chyby jako vytáhnutí napájení a konektor reproduktoru. Jen nebralo kod. Ale už je po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...palino_m...s tím co jsi napsal zase nemůžu já souhlasit...

...vyhýbáte se se neorig. autorádiím, ale proč teda tady je nesčetně témat o problémech OEM autorádií???...ale to neplatí jen u škodováckých...dělám hodně Fordy...a situace je naprosto stejná...za staré rádio Ford5000 si ještě řeknou na netu cca 2-2500,- což je absolutně nepřijatelný když za cenu od 2tis. je nový Pioneer s USB (CD už pomalu umírá spolu s MP3)

Mě osobně nezájímá jak to vypadá a že to svítí spolu se světlama...potřebuju rádio, který strčím do šachty a bude tam min. 5let. a ne abych pořád někoho honil kdo mi bude schopný rádio opravit nebo jinak upravit... :p

Stejný stav je se slavnými navi Columbus a spol. když značkové NAVI jsou cenově dostupné...pročtěte si témata o jejich problémech s mapami a s kompatibilitou s jinými audio systémy...

...jen jsem napsal můj osobní názor...moje Symphony bylo v autě cca 20min. než jsem přijel domů... ;)

...a jen malý dovětek...home-audio nezahraje to co dobrá sestava v autě...a za podstatně ménší cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj kluci.Mám velkou prosbu,v mé Octavce 2002 mám origo Symphony s CD,rádio hraje OK(všechny repro) ale CD pouze pravá strana vozu,je CD mechanika KO nebo je vada jinde a nechá se opravit?Nové rádio kupovat moc nechci a na Aukru stojí do 2000Kč.Jak říkám,rádio hraje jak má,pouze CD hraje jen jedna strana,moc děkuju za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...