Přejít na obsah

Zatuhlé stěrače


Fido

Doporučené příspěvky

Tak uz to mam hotove. Nakonec jsem ta pofaceliftova tahla nepouzil, protoze jsem si nebyl jisty, jestli to tam pujde dat.

Muj servisman mi tam dal nove koupena originalni tahla urcena na predfaceliftovou Octu. Ta jsou technicky resena lepe, nez to, co jsem tam dosud mel. Ta stara tahla byla uplne zarezla a neslo s nimi poradne hybat.

Cena dilu 1000Kc, cena prace 500Kc.

Uz to zase maka, jak by melo a snad budu mit uz pokoj.

Diky vsem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

mám dotaz.Vyměnil jsem táhla stěraču.Dával jsem tam 1U1 955603 což by mělí být už z faceliftové okty a svůj starej motorek.Když dám stěrače na ty bilé kruhy na skle a zapnu stěrače tak mi setřou sklo a když se vracejí tak vjedou až na ten plast co je pod oknem.Musel jsem je dát vejš,aby mi tam nejvýžděli.Nevíte jak to mám udělat aby mi to běhalo v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky mi zatuhly stěrače a vůbec mě to nenapadlo se s tim rozebírat a promazat.Koupil jsem nový za 7stovek dal jsem je tam a mám klid :D .

Když jsem se šel zeptat do škoda servisu tak mi řekli 1700 tak jsem se jen otočil na patě a šel pryč a objednal jsem si je na netu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se tomu nějak předejít? nebo jen pravidelně rozebírat a promazávat??

Leda, kdyz to udelas zavcas, tak budes v pohode...ale jestli dobre koukam a nemas prestaveno, tak mas facelift, tam uz je to ok -_-

Ale není. Mám r.v. 01 a v úterý se rozebíralo protože zůstaly viset uprostřed okna. Pak naštěstí sjely dolů. Pěkně zatuhlý to byly. A dělaj to všechny, facelift nefacelift :( . Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se tomu nějak předejít? nebo jen pravidelně rozebírat a promazávat??

Leda, kdyz to udelas zavcas, tak budes v pohode...ale jestli dobre koukam a nemas prestaveno, tak mas facelift, tam uz je to ok -_-

Ale není. Mám r.v. 01 a v úterý se rozebíralo protože zůstaly viset uprostřed okna. Pak naštěstí sjely dolů. Pěkně zatuhlý to byly. A dělaj to všechny, facelift nefacelift :( . Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu ;)

Fakt? Ja nekde onehda vycet, ze se to prave po faceliftu zacalo delat uz novy, tak to byl omyl. To co sem ale montoval pred letem, tak bylo uplne jiny nez to puvodni, co sem vyhodil, uplne jina kvalita, tak snad to vydrzi -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt? Ja nekde onehda vycet, ze se to prave po faceliftu zacalo delat uz novy, tak to byl omyl. To co sem ale montoval pred letem, tak bylo uplne jiny nez to puvodni, co sem vyhodil, uplne jina kvalita, tak snad to vydrzi -_-

Doufej, že jo -_- . Ale co jsem se bavil s mechanikem tak je to stále ten samý materiál :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt? Ja nekde onehda vycet, ze se to prave po faceliftu zacalo delat uz novy, tak to byl omyl. To co sem ale montoval pred letem, tak bylo uplne jiny nez to puvodni, co sem vyhodil, uplne jina kvalita, tak snad to vydrzi  -_-

Doufej, že jo -_- . Ale co jsem se bavil s mechanikem tak je to stále ten samý materiál :angry:

To, co sem tam ted dal, je uplne jinej matros, to stary bylo viditelne matros za 3,50 i s depeha, tohleto vypada a la nerez, i kdyz to samo nerez neni. Mel sem to vyfotit kua. No uvidime, zatim (tuk tuk) to stira lol:palec2:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se tomu nějak předejít? nebo jen pravidelně rozebírat a promazávat??

Leda, kdyz to udelas zavcas, tak budes v pohode...ale jestli dobre koukam a nemas prestaveno, tak mas facelift, tam uz je to ok -_-

Ale není. Mám r.v. 01 a v úterý se rozebíralo protože zůstaly viset uprostřed okna. Pak naštěstí sjely dolů. Pěkně zatuhlý to byly. A dělaj to všechny, facelift nefacelift :( . Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu ;)

já mam 04.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-_- Ták a já jsem to měl také srostlé,rozdělal jsem to,nevěřil jsem vlastním očím,co ten motůrek utáhnul :o vzal jsem na to olej půl hodiny lomcoval,lámal,trhal hasákem a pak se mi to nakonec podařilo vytáhnout ven,řádně jsem to očistil,obrousil ještě víc a našupal tam kvalitní mazivo a teď budu čekat jak dlouho mi to vydrží.Myslím si že to bude hlavně o tom,jak se o to každý stará,já jsem se poučil a asi po roce až dvou to budu automaticky promazávat.

Teď to jede jako z fabriky,cena opravy ? jeden puchýř na palci :smich:

Good luck všem co to ještě nemají promazané !!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jsem koupil před rokem, stěrače jsem nerozdělával jen prokápl olejem, protože se mi zdálo že jdou ztuha pak se to hned zlepšilo. Letos v červenci těsně před odjezdem na dovolenou se mi zdálo, že by to chtělo zas promáznout, ale už jsem to nestihl. Při jedné cestě začlo pršet a stěrače začly jít čím dál pomaleji až najednou rána a ramínka se na skle potkaly. Ten motorek musí mít ale ukrutnou sílu...... kol110 Bylo vylomené celé pouzdro na levé straně co v tom chodí ta osička. Zajímavý prasklo to v tom nejsilnějším místě. Tak jsem přes to hodil trubku chytil dvěma šrouby, osičky vyčistil a promazal a vzhůru na dovolenou.

Takže nezapomínejte na prevenci :-), ať pak nemáte pakárnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, mám problém, při spuštění stěračů mi stírají šíleně pomalu i na nejvyšší rychlost stírání. Začalo mi to dělat z ničeho nic....resp. po výměně stíracích lišt. Koukal jsem na pojistku, ikyž pokud by byla v háji, tak by nešly vůbec. Nevíte čím to je?

Díky Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...