Přejít na obsah

Zatuhlé stěrače


Fido

Doporučené příspěvky

Promazávat moc nepomůže, když už jsou zatuhlé tak se tam nic nedostane. Pomůže jedině rozebrat, obrousit osičky i díru, namazat a je zas na chvíli pokoj. Já to dělám většinou po roce znova.

Nějak se jim to ve Škodovce nepovedlo, bronzové futro není po celé délce osičky, a uprostřed zaroste ocelová osička v duralovém těle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odtáhni si kapku ten plast pod stěračema a přOstříkni ten mechanismus WDéčkem nebo něčím podobným. S odklopenými stěrači to zapni aŤ se to chvilku šmrdlá na prázdno a druhý den něčím co nevysychá to promázni(nějaký olejíček)použil jsem malý štěteček a vše co se hýbe namazal, kam jsem se nedostal tam to zateklo nebo navzlínalo. Olejový čpuch co ti půjde ventilací do kabiny do druhého dne zmizí a mělo by to fungovat. Sobě jsem to dělal cca. před 3 roky a známému cca. 2 roky a zatím už to nezatuhlo a hlavně bez rozebírání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, tak už pak jen výměna, asi záleží jak hodně je to chycený...nicméně jako pokus to nic nestojí, mě se to vyplatilo :palec2:

jj to určitě záleží už na ochození,ale já to musel důkladně rozebrat vyčistit, ale popravdě za chvíli to také musíš udělat tak jakjá, ale zatím ať ti slouží!!!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si myslel že WDčko pomůže, prolil jsem to dokonale, ale když se stěrače zastavily uplně a já to rozebral, tak bylo vidět, že to bylo úplně suchý, to Wdčko se nedostalo skoro nikam.

Chystám se to někdy rozebrat, převrtat a dát tam bronzový nebo silonový futro ale nějak se k tomu nemůžu dostat.

Pokud to neni ještě moc zarostlý, tak promazání může pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja mel uplne stejnej prbl.Rozebral sem to - zvladne to kazdej jen trochu sikovnej clovek...Docela dlouho sem zapasil s tim abych dostal tu osku z futra ...cely sem to vycistil poradne promazal va zelinou do vodnich pump a mam uz 2roky pokoj...V servisu za to chteli myslim cca 3litry i s praci...Se mi zdalo dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ten problem také, je to ,,zadřené" přesně jak píše MilošK ... chce to rozebrat, ty osičky vyčistit, project to smirkem a znovu vše řádně namazat a vše bude zas OK. :-) (ne WD ale vazelína nebo na bázi teflonu, která dlouhobé účinky)

Editováno: , autor: Lukas_TDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, zda neměl někdo problém s předními stěrači a to takový, že při při jejich vypnutí stěrače ještě cuknou a poskočí kousek nahoru. To samé dělají při spuštěném cyklovači, kdy při každém dojezdu ještě poskočí nahoru. Nevím , jestli bude problém v motorku nebo v táhlech.

Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsme mel ten problem,az jsem s tim dospel tak daleko,ze se mi zastavovaly!Jednou za svinsky husteho deste se mi zastavily a ja jsem videl hovno!Vystoupil jsem chtel jsem jim pomoct,ze je rozhybu a asi jsem za to potahl moc,a vyrval jsem jeden z nich z toho mechanismu!No takze servis,calnul jsem neco pres litrik cely novy mechanismus a jedou jako nove!No vlastne jsou nove! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak jsem je před 3/4 rokem napchal vazelínou a až doteď Ok, takže máznu znova... a uvažuju o výměně. Mám 100 chutí konečně prubnout nějaké CHINA, dají se koupit za neskutečných ca 300,- máte někdo zkušenost?

Tak jsem zavolal do e-shopu, a prý jdou na odbyt prakticky jen CHINA, takže do toho půjdu :palec2:

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj. Mám nějaký neidentifikovaný problém s předními stěrači. Nastartuju a když naběhne motor, chvíli to trvá, než se rozeběhnou. Jednou se mi nehly vůbec, jednou dokonce šly pomalu a potom se časem rozeběhly. Možná to bude motorkem, zkoušel jsem to prostříknout ty táhla, zatím jedou, ale pořád jim dlouho trvá, než se rozjedou, řádově 10 vteřin, pak se teprv chytnou...díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, snad to pomůže. :) ..btw když už jsme u toho, i když to nemá moc společnýho s elektrikou...je to krytý těma "torpédama". jsou tam napevno, prý je tam drážka, kteá ten plast drží. Jo to (asi pochopitelně) dost napevno, ale známej mi řikal, neboj se a zaber, pak to tam svakneš zpátky...chci si to jenom potvrdit. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Koupil jsem motorek stěračů i s mechanismem, ale je to na facelift, má 4pinovou svorkovnici. Ale já mám předfacelift s 5pinovou svorkovnicí. Jde přepinovat svorkovnice na těch přívodních drátech? Mám tam čtyři přívodní dráty.

result: koupil jsem správný motorek a je to

Editováno: , autor: Ignác
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, snad to pomůže. :) ..btw když už jsme u toho, i když to nemá moc společnýho s elektrikou...je to krytý těma "torpédama". jsou tam napevno, prý je tam drážka, kteá ten plast drží. Jo to (asi pochopitelně) dost napevno, ale známej mi řikal, neboj se a zaber, pak to tam svakneš zpátky...chci si to jenom potvrdit. Dík

ano je to tak, kryci plast se sunda tahem smerem od okna (kolmo k oknu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...