Přejít na obsah

Zatuhlé stěrače


Fido

Doporučené příspěvky

muzu radit :) mel jsem to taky,sly pomaleji a pomaleji a najednou nesly vubec,zaatuhlej celej mechanismus tahel,jde to nejak rozdelat ,vycistit a namazat nebo koupit novej.ja volil tu druhou moznost cca 800kc a chvilka prace,oddelat sterace,plasty,vymontovat mechanismus,dat novej nebo vycistit ,plasty a strerace zpatky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzu radit :) mel jsem to taky,sly pomaleji a pomaleji a najednou nesly vubec,zaatuhlej celej mechanismus tahel,jde to nejak rozdelat ,vycistit a namazat nebo koupit novej.ja volil tu druhou moznost cca 800kc a chvilka prace,oddelat sterace,plasty,vymontovat mechanismus,dat novej nebo vycistit ,plasty a strerace zpatky :)

to se tak někdo má když místo opravy může koupit nový díl! :)

normálně vymontuj stěrače,sundej ten pplast pod oknem a na táhla nastříkej třeba WD 40 nebo nějaký olej,pokud to není vysloveně zrezlé tak rozdělávat táhla nemusíš,jinak jsou tam tuším segrovky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzu radit :) mel jsem to taky,sly pomaleji a pomaleji a najednou nesly vubec,zaatuhlej celej mechanismus tahel,jde to nejak rozdelat ,vycistit a namazat nebo koupit novej.ja volil tu druhou moznost cca 800kc a chvilka prace,oddelat sterace,plasty,vymontovat mechanismus,dat novej nebo vycistit ,plasty a strerace zpatky :)

to se tak někdo má když místo opravy může koupit nový díl! :)

normálně vymontuj stěrače,sundej ten pplast pod oknem a na táhla nastříkej třeba WD 40 nebo nějaký olej,pokud to není vysloveně zrezlé tak rozdělávat táhla nemusíš,jinak jsou tam tuším segrovky!

Pokud to jde tak ztuha jak stojí v první příspěvku tak nastříkání nepomůže . Musíš to opatrně rozebrat, vyčistit a namazat nějakým kalitním mazivem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji z vlastní zkušennosti rozdělat úplně a vzít futra jemným šmirglem, aby se to futro v kterým běhá hřídelka stěrače trošku zvětšilo, páč, když to rozebereš, vyčistíš a promažeš, tak se ti to za rok, dva vrátí znovu jako mě. Já to na potřetí vzal vrtákem a je klid 5 let, al etuhle drsárnu nedoporučuju, snad až když už tečou nervy.

Klidné nervy a hlavně slunce v duši i na obloze, ať se nemusej používat stěrače :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsichni,

mam takovej problem, klasika zatuhly sterace. .. demontoval jsem tahla i motorek.. pouzdra na osach vycisteny promazany .. vse slape jak ma ..

k problemu ... tahla vse se dalo zpet .. pripojily sterace .. jenze problem je v tom, ze stira u ridice moc dolu, tak jsem povolil ten ridici sroub na tahlech u motoroku a posteloval tak aby vse bylo ok .. v domeni, ze pojede tak spravne i druhy sterac u spolujezdce .. jenze eten jede taky moc dolu jak u ridice, ktery se vsak jiz zesteloval posunem na hlavnim sroubu (Tisicihran) od motorku ..

u ridice jede normalne .. druhy moc dolu a pak dojezd o dost vis na okno .. a hrozi i to, ze se kousnou do sebe, kdyz se spusti ..

co s tim poradite prosim ??? kdyz zesteluju jeden podle toho hlavniho sroubu na motoroku tak by mel jet i ten druhy ne ?

pred tim bylo vse ok !!!

poradte prosim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NIKDO NEPORADI PROSIM ???

predpokladam, ze cela rada z vas to jiz cistila a cely tahla vytahovala ..

podle ceho jste to pak stelovali nebo v jaky poloze davaly zpet ??? ja si bohuzel puvodni polohu tahel nepamatuju ..

podle me se to ridi podle toho nasunuti na tisicihran na motoroku ne ? a podle toho maji polohu sterace ..

je to tak ?

levy ma dojezd .. to znamena, ze stiraji a az dokonci, tak popojedou trosku vic nahoru .. u ridice nema dojezd .. to je normalni ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není co radit.Asi jsi něco zbabral při skládání pákového mechanismu.Já to dělal asi 10× a nikdy se mi nic nestalo

a v jake poloze jsi to daval ty tahla na ten sroub tisicihran motoroku ? to prece neni jedno ne ?

maji oba sterace dojezd ??? tz. ze stiraji o neco niz a kdyz jdou do polohy klid, tak popojedou malinko nahoru ?

v tahlech prece nejde co zbabrat .. jen se rozpoji ty dve ramena v prostred a daji zpet ? nic vic tam prece zdrbat nejde ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-5941-1176287919.jpg Asi si to špatně složil, než si to rozebral, měl si označit polohy jednotlivých součástek. Hlavně musíš mít soupáčí stíračů (3) tak, aby bylo rovnoběžné se spojnicemi (a) a pak by to mělo být v poho. Pokud to nebudeš mít takhle, tak bude každej stěrač jezdit jinak. ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-5941-1176287919.jpg Asi si to špatně složil, než si to rozebral, měl si označit polohy jednotlivých součástek. Hlavně musíš mít soupáčí stíračů (3) tak, aby bylo rovnoběžné se spojnicemi (a) a pak by to mělo být v poho. Pokud to nebudeš mít takhle, tak bude každej stěrač jezdit jinak. ;)

OBRAZEK NEJDE .. muzes prosim opravit, abych ho videl? :)

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, že se mi obrázek nezobrazil, fakt nevím proč. Asi to takhle líp popsat nedokážu, prostě ty táhla musí být v rovině s těmi místy, kde jsou na stranách přichyceny. Opravdu nevím proč se mi nezobrazil obrázek, snažil jsem se :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, že se mi obrázek nezobrazil, fakt nevím proč. Asi to takhle líp popsat nedokážu, prostě ty táhla musí být v rovině s těmi místy, kde jsou na stranách přichyceny. Opravdu nevím proč se mi nezobrazil obrázek, snažil jsem se :aggressive:

a muzes mi to poslat na mail pablo23@seznam.cz ten obrazek ?

no bude to tim, ze ted budu muset trefit spravnou polohu na tisicihran motorku ... to bude ono :(

ona by stacila fotka od nekoho kdo to ma v pohode v klidovy poloze steracu .. to by asi bodlo ..

dikec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznacne si posunul polohu zubu v tom mechanismu u motorku... Srovnat do puvodni poluhy a bude o.k. Taky jsem to delal uz asi 10x, ale tohle se mi nepovedlo ;)

HMMMMMMMM panove , tak diky vam uz vim v cem je problem ..

ja blbec ty raminka od hridelek steracu mam presne opacne .. maji byt vzadu u motorku a ja je mam vepredu :(

to je ten problem :) a ja si rikal, ze to tam malinko strejcha u tech kablu cö jsou tam na kraji :)

boze boze :)

JINAK DIKY MOC !!!

P.S. Doufam, ze nejsem za uplnyho blbce, ale rozdelaval jsem to poprvy .. nejsem prvni majitel a mam takovej pocit,ze

majitel predemnou to uz rozdelaval a bylo to posunuty nadruhou stranu uz od nej .. pac bliz k motoru jsou u toho umelohmotnyho lemu dva svazky kablu v takove svorce a ty byly mimo svorku a tak zmackly aby tam bylo misto .. tak asi tak :)

Editováno: , autor: paolox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Prosím o radu, umyl jsem octu a začali mi jít pomalu stěrače, dokonce se skoro zastavují i na nejrychlejší polohu. Je pravda , že jsem ji umyl dost silnym proudem vody a nateklo mi do prostoru mřížek před přední okno.

Hledej.Tohle už se tu řešilo mockrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu, umyl jsem octu a začali mi jít pomalu stěrače, dokonce se skoro zastavují i na nejrychlejší polohu. Je pravda , že jsem ji umyl dost silnym proudem vody a nateklo mi do prostoru mřížek před přední okno.

Mě zatuhly stěrače jen jednou, a kvůli téhle jejich nemoci, nejsem v žádném případě je ochoten rozebírat čistit a mazat. takže je dvakrát za rok -jaro, podzim, prostříknu přímo na autě sprejem, všechny kloubky a něco maliinko pod prachovky. Množství přiměřené aby mi nestékalo do auta pod tu mřížku a funguje to, známému jsem takhle rozchodil již totálně zatuhlé a dva roky fungují bez rozebírání mechanismu. Mě se první zatuhnutí projevilo už před čtyřmi roky a od té doby tohle praktikuju k plné spokojenosti...... ;) nemocem se musí umět předcházet dávkou vitamínů :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...