Přejít na obsah

Dilema Fabie RS nebo Octavie RS


luttor

Doporučené příspěvky

Pořád váhám cena je cca u obou stejná kolem 170tisíc Fabia RS 2004 OctaviaRS 2002, můj nájezd km cca 12000km ročne což zní jasně pro benzín Octavii RS, ale stejně mně láká ta spotřeba Fabie . Zásadní poruchy nemají žádné z nich. Byl bych rád kdyby sem někdo hodil kolik ho stály serv. prohlidky u FRS nebo ORS .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybíráš ze 2 naprosto nesrovnatelných aut a je jen na tobě, které parametry jsou pro tebe rozhodující.

Nájezd - 12tkm, pokud jezdíš denně (tj. převážně krátké trasy), pak benzín čili ORS.

Obsazenost, náklad - jezdíš sám, nebo i s rodinou a občas něco většího převážíš? Pokud za b, tak zase ORS. Je univerzálnější a v případě potřeby skoro náklaďák.

Svezení - tady mne fabisti zabijou, ale FRS je svižné malé auto, sic s dobrým podvozkem, ale proti ORS prostě o v dynamice o třídu níž. Pomíjím zvukovou kulisu ...

Spotřeba - tady je to jednoznačné, FRS. Ale už několik majitelů ORS mi potvrdilo, že průměr do 7,5 - 8 litru dlohodobě není při normální svižné jízdě problém

Sice jsem měl 6 let jen obyč. 1.8T (upgrade 200PS), ale mimo naprosto běžnou údržbu (olej, filtr) a normální intervaly výměny (brzdy, rozvody apod.) si to nevzalo ani korunu ani korunu navíc.

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...