Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

A hele, první následovník s T5-4diodou.

Svítí ti to nerovnoměrně, protože diody musí být do čtverce, aby se to tím světlovodivým plastem rovnoměrně rozvedlo ke všem knoflíkům. Do čtverce to vlastně simuluje rovnoměrné 360° rozložení světla skleněné žárovky, což jedna dioda bohužel zatím nezvládne, ani kdyby se na hlavu stavěla.

Bez odporů je to otázka, jak diody přežijou případný proudový náraz či přepětí v síti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se to tu na 100% řešilo, projíždím příspěvky znovu a znovu, ale už na to prostě nenarazím. Jedná se mi o to, že když jsem ve stropním osvětlení měnil žárovek za LED diody, tak po zamčení auta, mi hned nezhasnou, jako žárovky. Trvá strašně dlouho než zhasnou, po 6ti minutách čekání jsem to nakonec vzdal a už nepočítal. Vím, že LED diody mají téměř nulovej odběr a proto zhasínají takhle dlouho, ale myslím si, že se to tu nakonec nějak vyřešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, začínám taky měnit originál podsvícení v přístrojích , potřeboval bych sundat v hlavním vypínači ovládací knoflík z těla vypínače. Zevnitř zezadu je tvarovaná dutá "hřídel" která ovládá spínače.A toto potřebuji od sebe oddělit od knoflíku. Měl to někdo sundaný ? Nebo jestli to jde.

post-68701-0-00953100-1322596612_thumb.j

post-68701-0-72541500-1322597437_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se to tu na 100% řešilo, projíždím příspěvky znovu a znovu, ale už na to prostě nenarazím. Jedná se mi o to, že když jsem ve stropním osvětlení měnil žárovek za LED diody, tak po zamčení auta, mi hned nezhasnou, jako žárovky. Trvá strašně dlouho než zhasnou, po 6ti minutách čekání jsem to nakonec vzdal a už nepočítal. Vím, že LED diody mají téměř nulovej odběr a proto zhasínají takhle dlouho, ale myslím si, že se to tu nakonec nějak vyřešilo.

Tak opravdu nikdo neví? Projel jsem celé téma znovu a prostě jsem na to opět nenarazil.. Poraďte někdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

sám jsem na pokusné verzi použil SMD se svítivostí 110 mcd a svítí to fakt málo. 1200mcd se mi zdá zase moc. Takže nápad se 750mcd se moc líbí, jenom ji nemohu nikde najít. Nemáte tady někdo prosím odkaz kde by se daly tyhle PLCC2 sehnat? Já našel jenom 3mm LED s se stvítivostí 750mcd. Díky!

Omlouvám se, přehlédl jsme tento odkaz na předchozí stránce:http://cz.farnell.com/optek-technology/ovs9wbcr4/led-plcc2-120deg-white/dp/1497995

Tak snad budou v pohodě;-)

Editováno: , autor: zdara.x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se to tu na 100% řešilo, projíždím příspěvky znovu a znovu, ale už na to prostě nenarazím. Jedná se mi o to, že když jsem ve stropním osvětlení měnil žárovek za LED diody, tak po zamčení auta, mi hned nezhasnou, jako žárovky. Trvá strašně dlouho než zhasnou, po 6ti minutách čekání jsem to nakonec vzdal a už nepočítal. Vím, že LED diody mají téměř nulovej odběr a proto zhasínají takhle dlouho, ale myslím si, že se to tu nakonec nějak vyřešilo.

Myslis, ze po zamknuti snizej jas a pak jenom dlouho slabe svitej? Nebo svitej furt "naplno"? Me po vymene za LEDky zhasinaj stejne jako puvodni zarovka, jen prvni verze lampicky mela tendence slaboucce svitit i potom (pokud se po nejakych 10ti minutach automaticky neodpoji veskere vnitrni osvetleni) - je to dany zbytkovym proudem v obvodu, kterej LEDky jeste dokaze rozsvitit.

Bud to neres (nicemu to nevadi), nebo se dava paralelne k LED jeste odpor aby zhasinali uplne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viete niekto kde zohnať originál (myslím taký typ - dvojfarebné) LEDky z maxidotu ? Tie dvojfarebné. Poprípade aké majú označenie.

Kolik bys jich potreboval? A jsou to ty dvoupinove, nebo tripinove? Posledni dobou jsem rozebirel maxidotu docela dost a par jich mit budu.

IMHO asi jinak nez vykuchat z jinych budiku je nesezenes, bude to nejakej zakaznickej typ co se vyrabi jen pro automobilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

sám jsem na pokusné verzi použil SMD se svítivostí 110 mcd a svítí to fakt málo. 1200mcd se mi zdá zase moc. Takže nápad se 750mcd se moc líbí, jenom ji nemohu nikde najít. Nemáte tady někdo prosím odkaz kde by se daly tyhle PLCC2 sehnat? Já našel jenom 3mm LED s se stvítivostí 750mcd. Díky!

Zkousel jsem na stole porovnat svitivost originalni PLCC2 z budiku s PLCC2 z GME (bílá 5000-10000K 600-1200mcd 120° 2,8-3,4V 20mA) a svitivost je radove uplne jinde. Ta z GME sviti jak blazen. Cili bych rekl, ze tech 110mcd bude do budiku akorat. Ale zas je to kus od kusu - i ten GME udava rozsah svitivosti 600-1200mcd, coz uz je hodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je fakt že tyhle PLCC2 http://cz.farnell.co...hite/dp/1497995 udávají rozsah 560 až 1125 což je teda skoro to samé jak ty 1200 z GME. U mě se jedna o fabii, použil jsem ty 110 na klimu a zdá se mi to málo, ikdyž si myslím ze by stačilo jen o trochu víc.

EDIT:

Co tohle? Dalo by se použít na podsvícení? http://cz.farnell.co...hite/dp/1716764. Myslíte že je lepší sehnat 3mm LED s podobnou svítivostí, nebo použít SMD do celého interiéru? diky.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja klimu (climatronic) podsvitil normal SMDckama letovanejma na bok (3ks na kazde strane displaye) a sviti to az moc. Priste uz bych tam zkusil dat jen ty prostredni - cili na kazdej bok jednu LED. Delal jsem to hlavne kvuli podsviceni ve dne (kdy je na nem prd videt, zvlast na slunicku), mam podsviceni climatroniku zapojene pres rele tak, ze pokud nastartuju tak je podsvicenej na maximum (pres den, aby na nej bylo dobre videt) a pokud zapnu svetla, rele sepne a Climatronic podsviceni je rizeny "koleckem" i se zbytkem pristroju.

Co se tyka podsviceni pristroju, ono je to takovy nahovno... Kazdej ten "bilej" plast je jinak zabarvenej. I pri pouziti stejnejch LED mam nektere tlacitka a prvky trosku do zluta (samotne LED sviteji vsechny stejne). V tom zelenym podsviceni se to ztratilo, ale u bileho to je videt. Nicmene kupovat nove kryty tlacitek nehodlam - je klidne mozne ze ten prosvicenej plast je do zluta uz od vyroby. Verim tomu, ze ve zlute, cervene a zelene to nebude videt. U modre a bile ale uz jo.

Druhy auto co jsem delal jsem kombinoval 3mm LED misto 3mm, SMD misto SMD a efekt je uplne stejnej. Zase je semtam neco slabe do zluta. Cili pokud pouzijes LEDky s priblizne stejnou teplotou, tak bych to neresil.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Panove mam dotaz. Chystam se na budiky v O1 Tour (s maxikem, ale ten delat nebudu). Budu to menit na kombinaci bily ciferniky + cerveny rucicky. Jak dosahnout toho aby rucicky vypadali tak jako to dela MartinRS. Predpokladam, ze lihovka je blbost. Vymena rucicek za jiny je trochu financne jinde, takze me napadaji uz jen 2 mostnosti:

1. cerveny ciry sprej na plasty

2. cervena pruhledna folie

Sprej mam doma, ale kde sehnat folii?

Dale. pri použiti LED 1206 White 110/130° je potreba vymenit odpory? nebude to svitit malo? Menil jsem podsviceni v Toledu 1M, kde jsou PLCC2 LED, a tam jsem daval bily se svitivosti 1200 proti 110 u LED 1206?

Diky za rady

Takhle mi to svítí s použitím PLCC2 se svítivostí 1200 (bez změny odporů)

Image989.jpg

Editováno: , autor: Pitrs2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Panove mam dotaz. Chystam se na budiky v O1 Tour (s maxikem, ale ten delat nebudu). Budu to menit na kombinaci bily ciferniky + cerveny rucicky. Jak dosahnout toho aby rucicky vypadali tak jako to dela MartinRS. Predpokladam, ze lihovka je blbost. Vymena rucicek za jiny je trochu financne jinde, takze me napadaji uz jen 2 mostnosti:

1. cerveny ciry sprej na plasty

2. cervena pruhledna folie

Sprej mam doma, ale kde sehnat folii?

Dale. pri použiti LED 1206 White 110/130° je potreba vymenit odpory? nebude to svitit malo? Menil jsem podsviceni v Toledu 1M, kde jsou PLCC2 LED, a tam jsem daval bily se svitivosti 1200 proti 110 u LED 1206?

Diky za rady

Takhle mi to svítí s použitím PLCC2 se svítivostí 1200 (bez změny odporů)

Image989.jpg

Tohle je luxus , to mě líbí se mooc. :kol-47: Děláš i pro cizí????
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...