Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Zdravim , mam octavii 2001 facelift a menil som podsvietenie na bielo-cervenu farbu. Ale svieti mi to dost silne oproti ostatku auta. Tak ma len napadlo ,ze ci by nebolo mozne zistit na tych dvoch ISO KONEKTOROCH ,ktory kabel sluzi na podsvietenie palubovky a dat tam odpor , malo by to teoreticky pomoct ,ze ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak nerozumím tvé hatlamatlatilce ,,Nedělal jsem tak mně to zejanmímá,, :feve:

:kol-18:

A sakra, jsem to psal dost na rychlo a nějak si to po sobě nepřečetl.

Mělo být: "Nědělal jsem to, tak mně to nezajímá"

Jako, že jsem se o to nikdy nějak nezajímal, bo nebylo proč.

Na červenošedy a na modrošedý - asi ano, když to říkáš, ale jak jsem psal, nemůžeš připojit přímo diodu. Musíš ji předřadit rezistor. Podle mně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejako som sa rozhodol, ze aj ja si upravim podsvietenie, zacnem najprv tym lahsim, 3mm ledkami v ovladani svetiel, ovladani okien, tlacitkach vyhrevu a otvarania nadrze. na skusku som dal 3mm bielu led, ktoru som nasiel doma, ale svieti nejako silno, presvecuje este aj plast :D

takze otazka na tych ktori ste si davali biele ledky, aku mali svietivost?

dik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dával tyto 1200mcd: http://www.gme.cz/le...-120-p960-071/. Nejdřív jsem tam všude dal 3mm bílou (LED dioda; dif. pouzdro ¤ 3mm bílá, 1300mcd; 3039D), ale měly odlišnou barvu a jas, tak jsem použil nakonec tu SMD PLCC2 diodu. Je pravda, že to svítí dost, ale mám regulaci osvětlení přístrojů, takže si to v noci stáhnu je to OK. Ve dne je to naopak super.

3000-10000mcd je strašně moc.

post-6633-0-76095700-1320180261_thumb.jppost-6633-0-09420700-1320180276_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak nejak chcem aby to vyzeralo :)

na SMD ledky sa zatial nechytam, nemam na to ani nervy ani vybavenie, tak zacnem tymi 3mm ledkami, kedze na nete som zatial nasiel svietivosti 750mCd a 3000mCd, tak asi skusim najprv jedny a potom druhe, lebo tu regulaciu nemam, tak neviem ake to bude vecer silne :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tedy u ovladačů 750mcd bude tak akorát. Problém je ale s budíky, míň než 1200mcd jsem u SMD PLCC2 totiž nenašel, když jsem podsvícení předělával. A tato hodnota bez regulace jasu v noci dost "žiari". Hlavně pak je důležitá barva rozuměj teplota světla, aby byla + - stejná.

Edit: našel jsem teď tuto: http://cz.farnell.co...hite/dp/1497995, ta by asi šla, má 750mcd a 3,2V.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem tu pročetl všechn 56 stránek, nějaké jsem teda bral skokem a tak nevím, zda jsem nepřehlídnul jednu informaci, na kterou se chci vás zeptat. Zajímá mě, když si chci nechat ručičky ty, co tam mám teď, ale chci červený. Půjde to vyřešit tak, že se tam dá červená dioda?

Editováno: , autor: Lucanus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milisek: dnes sa nahodili 3mm led do ovladania okien, svetiel, vyhrevu zadneho okna a otvarania nadrze a svieti to velmi pekne smile.png teraz akurat rozmyslam ake smd ledky pozit, lebo som nasiel tie lekdy co si pisal, ale prelistoval som toto forum a nasiel som zoznam led + svietivost, co sem napisal vasa: http://forum.skodaho...dpost__p__89773

tak teraz neviem ci pouzit tie 750mcd, alebo tie 110mcd, tie som nasiel v GME http://vo.gme.sk/sk/...product=960-069 chcem aby to svietilo podla moznosti rovnako smile.png rucicky uz cervene mam, tam mam 150mcd a to svieti tiez pekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při použití SMD 1206 s nižší svítovostí (White 110/130) se připrav na to, že je to strašná piplačka, mě stačila předělávka dvou ručiček na červenou. Bez dobré mikropájky a pinzety je to o nervy a nebo strašná spotřeba čokoládykol-28.gif. Ona je to vždy tak trochu sázka do loterie, jak to ve finále vyjde a jak to bude celý vypadat stěma 110mcd nebo 750mcd, každá může mít jinou teplotu barvy. A bacha: u ovladačů se vyšší svítovost trošku maří tím, že svítí jen malá koncentrovaná část symbolu, kdežto u budíků se to opitcky násobí množstvím diod. Mno, jelikož nemáš regulaci podsvitu, asi zkus ty 110mcd a uvidíš, případná předělávka na větší svítovost pak bude hračka, po 20 pididiodách budeš mít cvik v ruce jedna báseň!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no na SMD ledky si netrufam, tak to dam radsej niekomu spravit, stacilo ze som sa pustil do ovladaca svetiel, uz ten zle dopadol biggrin.png do toho som sa pustil s klasickou trafopajkou kol-44.gif ostatne to prezili ovela lepsie, lebo na ne som mal uz mikropajku smile.png

a co tam mas tie 1200mCd ledky, tak si musel svietivost nejako regulatorom upravovat, alebo to stale svieti naplno? a iba si vymenil origo ledku za tu bielu, alebo si zapajal aj nejake nove odpory?

a este ovladanie kurenia, na to, aby si sa k nemu dostal si musel vytiahnut cely stred palubovky, alebo stacilo povolit 4x torx a dalo sa to vytiahnut? nemas nahodou nejaky fotonavod, ako si to robil, alebo podla ktoreho si isiel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jéžiš-trafopájka! To jsi byl odvaha! Zvlášť ovladač světel je mňamka, je tam málo místa a snadno se přepálí vodivé cestičky. Však já tam i přes mikropájku mám "trolejové vedení" jak Beduin v budícíchkol-28.gif .

"PLCC2 1200mcd White" tam jsou jen vyměněný bez dalších zásahů a je to s napětím jedné diody 3,2V jen tak tak, při startování to lehce problikne. Regulátor osvětlení mám, ve dne to mám naplno, v noci si to občas stáhnu na min.

Topení: pokud se pustíš do paticové T5-4diody jako já, nic nemusíš demontovat, jen rámeček okolo středového panelu, tři knoflíky topení, tlačítlko klapky (příp.AC-klimy). Pak sundat černý krycí plast okolo knoflíků. Vyjmout průhledný bílý světlovodivý rámeček a z něj odloupnout tu barevnou krytku žárovky. Pokud půjdeš do varianty alá Beduin, pak je v jeho tématu skvělý popis celé práce. Ale to se mě zdálo moc složité, proto jsem vyvinul tu svoji T5-4doidu. Chce to jen na její výrobu trochu šikovnosti a trpělivosti. Ale výsledek je super.

Jinak malý fotonávod je zde: http://forum.skodaho...ost__p__1544205, příspěvek č.322 .

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sak treba vyskusat vsetko :D aj trafopakou to ide, len tak akurat na odpis plosaku :)

no ta "T5 4dioda" je dost dobry napad, asi to vyriesim podobne, lebo to beduinove riesenie je pekne, ale trocha komplikovanejsie :)

ale diky za vsetky info, dost pomohli ;) ked to bude hotove, tak sa urcite pochvalim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych změnit podsvit komplet interiéru na nějakou netradiční barvu, jako je fialová, tyrkysová nebo sytě žlutá. Nevíte, jestli jdou i takové barvy? Žlutá nejspíš jo, ale u těch dvou to nemám podložený.

A pak by mě zajímalo, jestli se najde někdo v okolí Olomouce, kdo to udělá. Díky.

Nikdo neví?kol-31.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to tady po dlouhé době čtu a nestačím se divit... Vy jste blázni dávat do budíků takovou svítivost. To musí být extrém... Originál zelená má nemálo pod 100mcd a když tam dáte diodu s 12x vetší svítivostí... Ufffff!

Ledky se dělají se svítivostí okolo 100mcd, tak neblázněte a hledejte. :)

Editováno: , autor: jirina5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš jaký to pak musí být efekt, když dojedeš a na tváři máš vypálený reliéf budíků :_icon_smich2:

Jinak si myslím, že faceliftové budíky mají trochu malou svítivost. Ve tmě to jde, ve dne bych ji aji zvýšil.

Takže nějaké malé zvýšení "základní" svítivost ANO. Ale je pravda, že NE 12x !!!

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív hledat, pak se ptát. Jinak dost informaci je tady http://forum.skodaho...__fromsearch__1

Co se týká svítovosti: 1200mcd, při použití s regulátorem se mě zdá tak akorát. Ve dne super viditelný budíky, ne to "žmurkání" jako seriové podsvětlení, v noci si to stáhnu na min. Pravda mohlo by to na min svítit ještě méně, ale tak nějak tu vyšší svítïvost zatím nevnímám a spíš se kochám (bezpečně samozřejmě, ne jako doktor ve Vesničko má středisková...).

Možná je to taky tím, že mám neorigo podklady budíků a použitá folie může propouštět míň světla, než ta originální.

Myslím, že PLCC2 s 750mcd, co jsem našel až po delším brouzdání na netu (a bohužel až po dokončení předělávky v mém autě), bude tak akorát.

Je to věc názoru, co se komu líbí, někdo má rád holky, jiný vdolky.. Mě se třeba vůbec nelíbí modré podsvícení.

Editováno: , autor: miklisek
Edituj příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podsvietenie okrem budikov zatial komplet :)

miklisek a jeho napad na tu T5-4 diodu dopadol podobne, akurat ja som pouzil 3mm ledky (svietivost 750mcd), lebo som ich mal strasne vela, este to treba trocha upravit, nech to svieti "rovnomerne", odpory sa nepouzili, casom uvidim ci sa spravilo dobre :)

uz len zohnat biele plcc2 diody s "nizsou" svietivostou a hura na budiky :)

post-32078-0-00778700-1321307401_thumb.j

post-32078-0-84342800-1321307452_thumb.j

post-32078-0-17699800-1321307631_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...