Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Zas moc tenký hrot na to být nemůže.LEDka je připájená dost velkou plochou,takže to chce trochu hrubší hrot a nejlépe dvě pájky a odpájet obě strany najednou.Pak očistit plošky pěkně pocínovat (jemně)a šup druhou LEDku.Ale jde to i s jednou a za pomoci odsávacího drátu.

A bál bych se tvrdit s jistotou,že bíle jsou na 3,3V.Zkus si to doopravdy změřit na různých LEDkách a uvidíš,jak se to může lišit.Odskoušel jsem spousty LEDek,dokonce i originály,co se tam dávají (ty jsou dokonce nejhorší,každá je jiná) a nejlepší mi vyšly právě ty co jsem dával odkaz.A potom stejně do nich nemůžeš pustit plných 20mA.To by to potom řidiče oslňovalo jako ....Takže nějaká ta rezerva na odpor tam bude.Jen to chce proměřit a pouvažovat.Ono se to zdá dost složité,ale kdo je alespoň trochu zručný,tak to zmákne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale joo, manuálně to problém nebude, ale spíš mě odrazuje fakt, že to není tak jednoduché, jak jsem myslel... Ještě by mě zajímalo, kolik těch ledek bude třeba? Když teda budu měnit v budíkách vše krom červených čárek v (30,50) rychloměru, ruček budíků. No prostě ten standart. :) Někde tady jsem dokonce četl otázku, jestli se dá změnit barva podsvitu maxidotu? Zkoušel to někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,že když jich koupíš třeba 30,tak se nic nestane ne?Není to drahé.A pokud chceš měnit jen pod budíkama,tak teoreticky 4 na tacho,4 na otáčkoměr a 4 pod teplotu a benzín,ale na tu teplotu a benzín pozor,budou tam nejspíš dvě na každý ukazatel,ale jedna bude na ručičku a druhá na stupnici.Tam by mohl vzniknout problém,jak už tady někde bylo zmíněno.U některých nelze oddělit ručičku od stupnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bál bych se tvrdit s jistotou,že bíle jsou na 3,3V.Zkus si to doopravdy změřit na různých LEDkách a uvidíš,jak se to může lišit...

Ono to moje "kolem" se vztahovalo i na bile LEDky. S jistotou to urcite tvrzene nebylo :))

Mozna by bylo lepsi udelat si "mezikus" mezi puvodni LEDky a plast, kterej zakreje ty stare a bude skrz plast ciferniku svitit vlastnima - asi by se tam i neco veslo, podle toho co jsem tu jednou videl za bastl s dratkama. A pokud by se udelal z tenkeho plexi, zadni strana podlepena neprusvitnou folii a LEDky v tom plexi byli umistene bokem (pro lepsi prosviceni), tak by to mohlo fungovat velice dobre... Nicmene to by resilo jen podsviceni budiku, asi ne rucicky a urcite ne displaye.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je tam místa dost.Někdo tady na foru dokonce psal,že má uděláno vícebarevné podsvícení a přepíná podle nálady.Ano,šlo by to udělat prakticky jakkoli,místa je tam spousty,ale jak říkáš,byl by to bastl.I když,pokud by se to udělalo pořádně,nemuselo by to být tak zlé,ale už by se musely tahat další dráty mimo originál konektor a to už by bylo složitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě by mě zajímalo, kolik těch ledek bude třeba? Když teda budu měnit v budíkách vše krom červených čárek v (30,50) rychloměru, ruček budíků. No prostě ten standart. :)

Nebudou to jen budíky, ale všechny tlačítka, ovládatka, přepínače. Vím, že i climatronic jde. Takže LED-ek bude nakonec víc.

Už jsem někde viděl Maxidot podsvícený bílé. Takže asi jde. Ale jak to dělal nevím.

Koukni sem

ale POZOR!, je pro silné nátury!

Bo tomu chu*ovi bych useknul ruce u samé pr*ele.

Ale abys spočítal kolik budeš potřebovat LED to stačí.

Nevím jestli je tam postup pro climatronic, ale na skodaoctavia.cz je vedle "seriálu" od stejného autora co jsem linkoval zde i návod někoho jiného na climatronic.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni sem http://forum.skodaho...a-podsvietenia/

ale POZOR!, je pro silné nátury!

Bo tomu chu*ovi bych useknul ruce u samé pr*ele.

co se ti na tom nelibi? cetl jsi co tam psal? ze budiky byly rozbity, normalni podsvetleni na nich nesvitilo (chyba na printu), tak tam natahal draty - budiky funguji a je spokojeny...

ps: nemas nahodou link na O1 s bile podsvetlenym maxidotem, zatim sjem ho videl jen na O2, jestli to bude stejny, tak si to predelam podle toho

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vypadá to docela extremě, co je v tom odkazu. Ale musím říct, že ve finále to docela vychytal a výsledek vypadá superrr! Taková oprava je docela radikální a moc by se mi do ní nechtělo.

I když být v jeho kůži a mít budíky poškozené, možná, že bych ve finále došel stejného konce, i když to vypadá děsivě.

Pokud do toho půjdu - budu chtít každopádně bíííílou. :o) A zatím bych se omezil pouze na čísla v budících. Od celkové změny celého auta mě odrazuje jediná věc a to DX navigace, do které se mi kvůli podsvětlení hrabat nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zdesim:

si teda nemyslím, viz tento text:

"...Mne po výmene lediek začalo podsvietenie "blbnút" Niektoré ledky nesvietili, niektoré blikali. Polarita bola OK aj ledky boli OK. Ked som skusil napojit podsvietenie na stole, všetko krásne svietilo. Ked som dosku zobral do auta a napojil konektory, tak jedna - dve ledky hned svietili a to som nemal zapnuté podsvietenie. Ked som zapol svetlá, tak zase niektoré ledky nesvietili. A boli to ledky z roznych okruhov. Tak zase domov, preletovat, vyskúšat a zase do auta.. a zase nesvietili ine ledky, ako vidiet na fotke"

Začlo mu to blbnout po výměně LED-ek!

Cituji dále:

"....Došli sme k záveru, že asi pri odletovávaní starých SMD LEDiek sa narušili cestičky a do okruhu podsvietenia sa dostavalo napetie z inych okruhov a preto to blbne. Tie staré ledky tam boli priletované a pod ledkou aj lepené k doske. Pri odletovavaní a odstranovaní starej ledky sa mohla narušit cestička ktorá prechádzala pod ledkou a lep ju mohol narušit, prerušit, alebo do skratu s inou cestičkou. Takže podsvietenie bolo nepoužitelne."

Takže zku*vil to sám!

A jestli se podíváš na jeho další výtvory, tak pokračoval ve stejném duchu dál při změně podsvícení tlačítek v ovládacím panelu v madlu dveří řidiče kol9 .

Já bych mu useknul ruce u samé pr*dele. Za tím si stojím.

A koupit po něm auto, tak si hodím mašli.

Jediné za co mu vděčím, je žluté a červené symboly mlhovek ve spínači světel a červené tlačítko pro zamknutí v madlu dveří řidiče.

To je vše do čeho jsem v rámci změny podsvícení šel. Proti zelenému podsvícení nic nemám, je to prostě Škoda.

Ten Maxidot fakt nevím. To víš, že kdybych věděl kde je tak ten link tu hodím.

Nakonec je taky dost možné, že to bylo v souvislosti s OII.

Bylo to prostě jen v nějakém popisu: ".... bíle podsvícený Maxidot...."

Mně jako taková změna podsvícení už nezajímá, odradil mně ten blbec, takže jsem to jen přešel.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych mu useknul ruce u samé pr*dele. Za tím si stojím.

A koupit po něm auto, tak si hodím mašli.

Prosím Tě, Wojnare, jak se dají sekat ruce u samé prdele? :smich::smich:

Jinak máš naprostou pravdu... Vystihl jsi to přesně, jak jsem to měl na mysli, ale nebyl schopný to převést do písmenek (tvrdne mi mozek a mám málo tablet).

Koupit si po tomhle člověku auto, tak ho po zjištění stavu elektroinstalace poliju benzínem do zapalovače, nechám vyhřát a začnu zgruntu. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel85: Luxuuuusní! Děkuji za nabídku. Já myslím, že Tě využiju. :smich: Tento měsíc to ale asi nevyjde - měl jsem nechutné výdaje z autem, tak musím šetřit a nerozjíždět další akci. :smich:

A během toho měsíce kouknu do kauflandu, jestli nebudou mít nějakou akci na "čas", kdyžtak bych nakoupil ve velkém a pár hodin ti daroval. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Je to indikace tzv. Safe Systém-u, či jak se tomu říká.

Můžeš ji vyměnit za jakoukoliv jinou, jakou chceš. V podstatě pokud tam dáš jakoukoliv jinou než červenou tak nebudeš muset ani moc upravovat hodnotu předřadného rezistoru. Červené LED-ky mají nejmenší napětí v propustném směru. Takže jakákoliv jiná bude jen svítit nepatrně až neznatelně míň.

Koupiš je kdekoliv kde se prodávají součástky pro elektroniku.

Třeba GES, GME, TME a já nevím kde ještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to zkusil.

Ještě se může stát, že ta stávající je 2 mA-ová, takže i odpor k ní bude na tento proud, takže ta co jsi vybral nebude moc svítít. Ale zase má svítivost jak kráva, takže to nebude tak vadit.

Když to bude málo pak Tě asi výměna odporu nemine.

Zatím pájíš na dráty mimo desku, takže nemáš moc co zkazit a můžeš zkoušet doaleluja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdar chtěl bych se optat dnes jsem si předělal ledky v budíkách nakoukl jsem do maxidotu a zjistil jsem že kdyby se dal tmavě modrý nepruhledný plast místo toho oranžového a ledky se daly bílé místo oranžových tak bych byl někde v Designgu romstra je tak " předem dík za váš názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to normální efekt " já zas otevřu dveře svítí ve dveřích ale né jako při osvětlení je to asi nákej zbytkovej proud či co taky to nechápu ale není to na škodu kor u mě :palec2:

ty jo tak to si nejsem vůbec vědom že bych něco propojil... starou sms diodu jsem normálně odpájel a nahradil novou... vše šlo bez problémů a navíc mi tohle dělají všechny tři ovladače oken které jsem dělal, tak si nejsem jistý zda bych u všech třech udělal stejnou chybu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dovětek pro ostatní, kteří chcou bílé podsvětlení a koukali na odkaz výše od maniaka z GESu. Bílou z GESu bez dodatečného přiřazení odporů nedoporučuji!!! Má velkou svítivost až 700mCd. V autě je třeba stáhnout podsvit skoro na minimum, aby to svítilo snesitelně. Pokud měníte pouze budíky budou vám v takovém případě svítit budíky a zbytek auta pouze minimálně!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bíle jsou myšlený do přesvícení maxidotu pod jinak barevnou folii než oranžová víš ? protože když tam dáš folii třebas z bezpečnosti práce " třeba zákaz vstupu tak je potřeba aby ta bílá to prosvítila kolega to dal tak " a je to super o výkend se do toho dávám a pak sem dám foto jak to dopadlo " ;):palec2:

Ještě dovětek pro ostatní, kteří chcou bílé podsvětlení a koukali na odkaz výše od maniaka z GESu. Bílou z GESu bez dodatečného přiřazení odporů nedoporučuji!!! Má velkou svítivost až 700mCd. V autě je třeba stáhnout podsvit skoro na minimum, aby to svítilo snesitelně. Pokud měníte pouze budíky budou vám v takovém případě svítit budíky a zbytek auta pouze minimálně!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...