Přejít na obsah

Yetiho ještě nemám,ale budu mít! Koupě nového Yetiho


Artigas

Doporučené příspěvky

Včera, po noční směně punč v lese vesele jsem popíjel, sekt místo večeře, o půlnoci co ulice nabídla, nad ránem slivovice to jistila… ale pak jsem si dal nějaký koláček a to se nemělo stát, hlavička mě bolí, chce se mi spát… Ale vážení, rok nový tu je a v něm Yeti brzo přijede do autosalónu v městě nedalekém, kam si pro něj zajdu. Jak tam bude na šourumu stát, budu na něj dlouho koukat, dokola obcházet, snad i trošku fotit, pak ale dveře otevřu, za volant usednu, klíčkem otočím, motor natočím, dveře haly se otevřou a já pojedu s Yetim na cestu dalekou….

Já vím, ještě asi 14dní…… To už bych mohl vydržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten polep se mi líbí a opět je použito písmo, které nikde v počítači nemohu najít. Já ten svůj návrh svěřím odborníkům, jen jsem si chtěl doma vyzkoušet různé varianty, udělat si nějakou představu abych pak nemusel říci: něco hezkého mi tam navrhněte.

Když u nás jedna firma dělala před rokem reklamní polep nového náklaďáku, jen to nafotili a pak přišli nalepit. Asi umí rozměry dopočítat z fotek.

Ta kočka tenkrat taky říkala že nemuže sehnat typ toho písma,ale nakonec se s tím nějak poprala a výsledek vidíš sám. Tak hodně zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, můži se zeptat, jak je to teď s těma klimatizacema. který se teď dávají do Yetíků.

Od začátku výroby se dávala buď dvouzónová Climatronic nebo poloautomatická Climatic.

Když jsem auto objednával, tak mi prodejce avizoval, že už se poloautomatická nedodává a budu mít v autě obyčejnou.

Víte někdo, jak tato obyčejná vypadá a funguje? Předpokládám, že fukčně bude stejná jako byly základní klimošky ve starých Octulích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, můži se zeptat, jak je to teď s těma klimatizacema. který se teď dávají do Yetíků.

Od začátku výroby se dávala buď dvouzónová Climatronic nebo poloautomatická Climatic.

Když jsem auto objednával, tak mi prodejce avizoval, že už se poloautomatická nedodává a budu mít v autě obyčejnou.

Víte někdo, jak tato obyčejná vypadá a funguje? Předpokládám, že fukčně bude stejná jako byly základní klimošky ve starých Octulích.

Když si počkáš a zeptáš se za 14 dní, tak ti to povím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to zajímá, mám objednáno na půli ledna a nikde jsem se taky nic nedočetl. V konfiguraci je pouze "KLIMATIZACE"...

Já mám Yetiho vyrobeného v první půlce prosince. Klimatizace nemá žádný nápis Climatic, ale je regulována elektronicky. Mechanická jakou znám např. z Oct II. je jiná. Tam je regulace klasicky mech. knoflíkem. Zde výpis ze servisky mého vozu :

KH6 = Klimatizace s elektronickou regulací

Více o tomto nevím, již jsem se bezvýsledně dotazoval na foru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem, že ke změně došlo ve 45. týdnu. Já mám auto ze 42. týdne a nápis Climatic na ovladači nemám. Zato jsem si všiml, že u nových aut zmizelo z ovladačů označení teploty, které tam já mám. Jinak co se týká funkce, tak čistě selským rozumem bych řekl, že Climatic drží nastavenou teplotu vyfukovaného vzduchu bez závislosti na teplotě vzduchu, který jde z venku. Manuální klimatizace jednoduše topí určitým výkonem a je jí jedno, jak teplý vzduch se přivádí z venku, čili při oteplení venkovního vzduchu se oteplí i výstup z klimatizace. To ale jenom hádám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Yetiho vyrobeného v první půlce prosince. Klimatizace nemá žádný nápis Climatic, ale je regulována elektronicky. Mechanická jakou znám např. z Oct II. je jiná. Tam je regulace klasicky mech. knoflíkem. Zde výpis ze servisky mého vozu :

KH6 = Klimatizace s elektronickou regulací

Více o tomto nevím, již jsem se bezvýsledně dotazoval na foru.

Měl by si foto té klimošky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

to s tou klimatizací ( od 45. KT nahrazen poloautomatický Climatic Climaticem mechanickým ) potkalo i mě. Auto jsem objednával ( né tedy Yetiho ) 9.9., došlo 17.12. Což znamenalo, že né mou vinou jsem se dostal do MR 2011.

Jinak něco v mém threadu ohledně nového Climaticu bylo, přikládám s obrázkem :

2yxhonb.jpg

Tak ať Vám ti Vaši Yeťáci jezdí. :palec2:

Editováno: , autor: Sabaton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, tak přesně toho sem se bál :-(

Díky za informace ;) i když jsem marně doufal v něco jiného

...bal?...a ceho jako?....mel sem pred YETIm fabku 1.9 s automaticku climu a stejne sem na to mosel sahat. Bylo jedno jesltli bylo horko nebo zima ta automaticka klima vzdy zapla ventilator na maximum aby co nejdrive dosahla nastavenou teplotu....takze to docela hucalo. Mosel sem na to sahnut abych to stahl. Ted mam v YETIM manualni a ani o ni nevim....funguje perfektne :palec2: ...jasne ted sa topi tak nepotreba klimu....proste bud v klidu...budes spokojeny. YETIho sem take kupil v prosinci a jedine co tam teda neni je oznaceni teplotnich stupnu, ale to uz se tu probiralo...proste to v noci min sviti.je to takove "onicem"....to je cele.... sice nechapu co na tom ve skodovce usetrily :unsure: ale to je ok..

post-55844-0-17892000-1294082819_thumb.j

Editováno: , autor: TRDLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem, že ke změně došlo ve 45. týdnu. Já mám auto ze 42. týdne a nápis Climatic na ovladači nemám. Zato jsem si všiml, že u nových aut zmizelo z ovladačů označení teploty, které tam já mám. Jinak co se týká funkce, tak čistě selským rozumem bych řekl, že Climatic drží nastavenou teplotu vyfukovaného vzduchu bez závislosti na teplotě vzduchu, který jde z venku. Manuální klimatizace jednoduše topí určitým výkonem a je jí jedno, jak teplý vzduch se přivádí z venku, čili při oteplení venkovního vzduchu se oteplí i výstup z klimatizace. To ale jenom hádám.

JJ tak nějak to asi bude. Teď nově zřejmě bude prostě krajní poloha vlevo studený vzduch, krajní poloha vpravo horký vzduch a ostatní trefuješ nějaký mix mezitím. Takže dle pocitu v autě budeš otáčet vpravo či vlevo. Já mám Climatic s označením teplot a funguje to skvěle, skoro na to nesahám. Pamatuji si jak na přelomu léto-podzim bylo poprvé nějak sychravo a mě mile překvapilo, že místo studeného vzduchu začal najednou poprvé vyfukovat teplý vzduch, aby se dorovnala požadovaná teplota. Nechápu, proč se najednou Škodovka takhle rozhodla pro změnu k horšímu - ta snaha šetřit je někdy už fakt přehnaná. Jinak chlazenou schránku jsem vlétě taky dost využíval na malou lahev s pitím, když jsem jel někam dál apod. , to mi příjde taky škoda, že to nově zrušili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To písmo, co používá škodovka není nikde k nalezení a ani nikdo zde neporadil kde hledat. Nechtějte vědět kolik jsem u počítače proseděl času, ale namaloval jsem ho. Nyní jsem zvědav na kritiku.

Ahoj,

myslím, že písmo se ti povedlo. Jen z fotky není úplně zřejmé, jak se to "potkává" se zadními dveřmi. Mám polep služebního auta, kde to nešlo udělat jinak, než že jedno písmeno je rozděleno dveřmi a nedělá to dobrotu.

Ke klimatizaci:

Zatím jsem neřešil detaily, zdá se mi, že to co mám funguje jako základ v octávce /mám manuální klimu a yetisko z 11/2009/. Mám ale taky chlazenou schránku u spolujezdce a chlazenou schránku s opěrkou mezi předními sedadly. Podívám se na to a doplním, co jsem zjistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To šetření Škodovky na klimatizaci v tomhle případě taky moc nechápu. Přijde mi to jako krok zpátky.

To se za chvíli vrátí ke karburátoru místo vstřikování :)

Ten poloautomat se mi docela líbil, že to drželo teplotu. V Octuli mám Climatronic taky v podstatě pořád na poloautomat. Sílu větráku a ofuky mám nastavený podle sebe a Climatronik jenom hlídá teplotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud v Yetim budu mít manuál klimu, jako že asi budu mít, je mi to docela líto. To se jakoby vracím o 10 let zpět k první Octavii. V současné fabii mám poloautomat a nějak si nevzpomínám, kdy jsem naposledy něco dělal s teplotou. Mám nastavených 22°C a jen podle potřeby, například rozmražení skel, upravím otáčky ventilátoru a v létě zapnu kompresor. Toto řešení mi docela vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Artigas : Velice nerad Tě zklamu, ale budeš ju mít 100%, pokud jsi si ovšem nepřiplácel za Climatronic. Od 45.KT roku 2010 se ani jiná nedává. :(

Taky mě to na.....naštvalo, ale co jsem mohl dělat. :feve: Jediné, co mi zbylo, bylo u prodejce udělat malinko dusno ( neinformovali mě ) a získat bunosový balíček k autu ( v mém případě přezutí zadarmo, povinná výbava a vkládané tkané koberce :palec2: ), jelikož příplatek za autom. klimu nebyl možný a upřímně i kdyby byl, nebyl by akceptovatelný vzhledem ke své výši. :)

Je to návrat kamsi dozadu, asi tlak ze strany WV, nebo šetření....bůh ví. :kuk: Mechanickou klimatizaci jsem neměl ještě šanci vyzkoušet ( " klimuju " nyní aj bez klimy :smich: ), ale uvidíme, jak to bude fungovat. Vzhledem k tomu, že klimakompresor bude při sepnutí klimatizace prostě valit na " plné koule " a nebude dle teploty ve vozidle a potřeby měnit své využívání ( alespoň tak jsem pochopil funkci poloaut. Climaticu ), očekávám, že bude tento systém asi méně komfortní, než - li ten, který byl v autech ještě před 45.KT.

Tak ať máte Vaše plechové mazlíky co nejdříve doma. :palec2:

Editováno: , autor: Sabaton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud v Yetim budu mít manuál klimu, jako že asi budu mít, je mi to docela líto. To se jakoby vracím o 10 let zpět k první Octavii. V současné fabii mám poloautomat a nějak si nevzpomínám, kdy jsem naposledy něco dělal s teplotou. Mám nastavených 22°C a jen podle potřeby, například rozmražení skel, upravím otáčky ventilátoru a v létě zapnu kompresor. Toto řešení mi docela vyhovuje.

Nedá mi to a musím si zase rýpnout .... řešíte tady ty auta už skoro půl roku před tím než je koupíte a nakonec tam budete mít to co tam nechcete, to je teda pech ;)

Tak ale hlavně že nápis bude sedět :palec2:

Editováno: , autor: raca01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to a musím si zase rýpnout .... řešíte tady ty auta už skoro půl roku před tím než je koupíte a nakonec tam budete mít to co tam nechcete, to je teda pech ;)

Tak ale hlavně že nápis bude sedět :palec2:

To rýpnutí beru, opravdu Yetiho řeším hodně dlouho. Už jsem pár nových aut kupoval, ale nikdy kolem toho nebyl takový „tanec“. Možná je to dáno tím, že v současné době mám daleko více času jako dříve a tak si „haji“.

První nabídka Yetiho, tehdy šlo o verzi s motorem 1.2 je stará hodně přes rok. Od té doby jsem konfiguraci několikrát pozměnil k obrazu svému. Nebylo mi líto přidat už nevím kolik za verzi Ambition, ale už jsem nedal 3200Kč za lepší rádio z důvodu že to je věc, kterou neocením. O té klimě jsem se doslechl už na konci léta, ale připlatit cca 18000Kč se mi nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to duvod k rypani - je to proste smula a dokazu si klidne predstavit nekoho kdo auto neprevezme a bude trvat na vraceni zalohy - nebude mu totiz dodano to co si objednal.

Koukal jsem před chvilkou do své konfigurace. Je tam jen "Klimatizace", nic více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To písmo, co používá škodovka není nikde k nalezení a ani nikdo zde neporadil kde hledat. Nechtějte vědět kolik jsem u počítače proseděl času, ale namaloval jsem ho. Nyní jsem zvědav na kritiku.

Tak nevím, nikdo se k nápisu nevyjádřil, takže asi nic moc nápad, který by se někomu líbil a asi zase není tak hrozný, aby někomu stálo za to jej kritizovat. Možnost, že by tu všichni měli ze mě strach a báli se nějak vyjádřit, po dlouhém a dlouhém přemýšlení dávám zatím bokem.

Vyjádření škodovky : nápis Yeti není font ale logotyp jenž má pevně dané rozměry a přesně dané místo kde může být umístěn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NJ, je to asi tak, taky na to koukám jak spadlej z višně. Nemohu také pochopit, proč tak šetřej...zase v tom maj určitě prsty němci, vsadim se, že do golfů dávaj tu lepší.

No, já si ostatně připlatil za climatronic lol , zas to neni tak moc a komfort je jednoznačný. Tak zase lepší alespoň nějaká klima, než se v létě péct... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...