Přejít na obsah

Spotřeba 1.9SDi


Doporučené příspěvky

já se taky pochlubim :kol-31: taky mam 1.9sdi,tedka má holka nalítáno 215 tkm,menil jsem tam rozvody,komplet filtry,dal jsem novej řemen alternátoru,nová baterka tam taky je a nejmín co jsem jel tak 3,2l/100 km ale normálně tak za 3,7-4,2 jezdim...teda podle pal pc,na plnou nádrž najedu tech 750 km,kdyby nekdo mel nejaký info jak ještě poladit spotřebu,sem s nim :kol-32: diky :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no narvu do toho asi tak 38 litru max víc snad nikdy ne....je to prostě dany jak člověk jede..po dálnici jsem schopnej jezdit k tem 3,5 litru na 100 ,město je horší no...tankuju hodně u pap oilu protože to mam po cestě,ale tankoval jsem parkrat u omw a je to znát ten rozdíl v jízdě a spotřebě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Hoši otázka. Keď sa ma ktosi opýta na spotrebu a ja mu poviem 6.5l /podľa PP/ kombinovana tak sa čuduje,že ako je to možne,že mám toľko keď to iným žere iba 5l  /nehovoriac o tých čo majú 4,5 l :kol-44: /, Sa dívaju ako na vola. F1 SDI combi,čipované neni. trasy aj krátke aj dlhe , obsadenie 50% ale vždy  je to cca tych 6.5L. /samozreme dole kopcom aj 4.5 :kol-46: /

 

Otazka ma napadla v súvislosti hlavne s tým či nieje daćo motoru,či ho neboli dakde.Olej nežere.Nafta z OMV / vozia to tam poliaci, teda aspon podla napisov klacska na cisterne /. 

´Pneu neviem presne asi 195/65 R15, brigestone turanza. Mne sa to zdá byť  asi OK. Časovanie palivového čerpadla je v norme. co vy na to,máte podobné skúsenosti.

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, jsem tady nový a mám dotaz: Najednou zčistajasna se mi u Fabie 1,9 SDI zvedla spotřeba. Vloni v listopadu když jsem si jí dovezl z Rakouska jsem vyměnil rozvody, oleje filtry, kapaliny, stěrače))) a já nevím co všechno ještě a posléze i termostat a jezdil sem. Protože služební auto mám rychlé ale nerad spěchám tak s Fabií jezdím v limitech a dá se říct i na úsporu 3/4 spíš delší cesty do 50km a 1/4 město. Od listopadu kdy jsem fabii koupil sleduju spotřebu klasicky beru až po hladinu v hrdle a počítám litry/km. Zprvu jsem jezdil a i v zimě což mně překvapilo do 4,5L a dokonce se mi podařilo na 300km dostat se na 3,6. Jak se oteplovalo spotřeba klesala na 4,3 až 4,1. Dálky 3x Rakousko jsem dal za 3,8 až 3,9. Jezdil jsem až do hladovýho oka a to pípalo kolem 950 km. Před třemi týdny jsem bral asi 30 L a spotřeba mi vyšla na 5,3 je možný že jsem jezdil rychlejc ale taky jsem tahal asi 80 km vozejk ale od toho tankování jsem zas jezdil na úsporu a včera jsem dotankoval 20 litrů a vyšlo to na 5,2. Nevšiml sem si že by auto víc kouřilo, olej neubyl, chladič neubývá. Olej měním po 10tis 5w40 BP. Termostat jsem měnil na jaře a dával jsem Meyle. Příjde mi že se motor zahřívá dost pomalu a na 90 (uprostřed) je až tak po 12km. Tankoval jsem od koupě na střídačku vždycky  jednou ONO a pak několikrát Shell i když na Shellce jsem teď byl naposled v červnu? No nevim. Koukal jsem na vzduchovej filtr a ten se zdá bejt čistej nebo není moc špinavej. Při posledním tankování jsem tam dal tři panáky aditiv a těch 20 litrů je Verva diesel. Nepozoruju že by to líp jelo ale mám dojem že se motor asi po 20 km ztišil. O víkendu jsem to měl připojený na diagnostice a všechno bylo v normě akorát EGR ventil vykazoval 95% za celejch 15 minut připojení se tahle hodnota nezměnila. Jinak čidlo teploty funguje. Váhu vzduchu můj motor nemá takže nevim co s tím? Teď ještě čekám až vyjedu aspoň půl nádrže a zas zkusím dotankovat Vervu + aditiva ale co když bude spotřeba stejná? Ty hodnoty na EGR se mi nelíbí ale nevím kde nebo u koho se doptat???? Auto je ve  "výbavě" Clasik takže S jako socka ale takhle jsem to chtěl (co nejméně věcí co se může posrat) a tedy nemá ani ABS a ani palubní počítač. Jediný co mně zajímalo byla zdravá kastle a motor v kondici což obojí splňovalo, najeto bylo 228 tis. teď mám 249tis.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Jen takovej nápad, ale nestalo se ti při tom tankování, že jsi zamáčknul ten odvzdušňovací ventil v nádrži? Díky tomu ventilu se dá totiž do nádrže nacpat o několik litrů nafty víc (maximálně cca 58 litrů celkem) a pokud by se ti to stalo, tak ti samozřejmě pak nesedí spotřeba. :) 

 

Jinak spotřeba 5,3 je i na SDi klidně možná. Já se se svým autem kolem týhle hodnoty dlouhodobě pohybuju, ale znamená to  80% dálnice 140-150 Km/h a elektrony s 195/50 R15. Když se snažím na zimních gumách na okreskách, jsem na tý spotřebě co ty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tiez sa trosku pridam k tejto temate aj ked je stara ale stale niekto sa najde kto napise ...no zoberte si ze SDI a TDI maju vlastne tu istu identicku spotrebu ked sa ide normalne ved je to ten isty objem motora ...taka fabia 1.9tdi by mala papat asi 5.5l primerne mimo pod 5l...mam fabku 1.9tdi 150kw proste upravy okolo motora podvozka prevodovky atd ....a ked jazdim normalne tak mam spotrebu mimo mesta kludne 4.7l podla palubneho v realy cca rovnako ....takze je to solidne no na 45l nadrz s aditivami som presiel mimo mesta v meste dialnica 800km co je to fakt super ..kde pri mojho otca 1.4mpi 44kw rovnake useky rovnaka nadrz bolo 500k+ takze bol tam rozdiel nie len v cene benzinu na 1l ale aj v dlzke kilometrov ...ja jazdim v priemere proste okolo 5.5l a to mam 150kw ! takze je jedno kolko koni ci ma turbo abo nie hlavne ide o objem ak sa netlaci nepridava a jazdi normalne ma spotrebu ako klasicka 1.9tka ak mu slabem nanestastie som rad ze nedymy! lebo to nenavidim RJ upravena za 600eu takze som rad ze sa oto dobre postarali tak ma aj vykon aj dobru spotrebu stou fabou je radost sa vozit mal som audiny seat bmwcka vw ford  kade co vykonove upravene ale tato fabia ach boze male lahke lacne diely super spotreba a vykon ked treba je dostatok ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...