Přejít na obsah

Ako identifikovať vadné ložisko?


lada

Doporučené příspěvky

Pravě řeším ten samý problém. Ze zadní časti auta jde dost otravné hučení. Napřed jsem myslel,že jsou to gumy ,ale předtím byly tiché.Hluk jde pouze od levého zadního kola.Navíc při jízdě po rovné silnici a prudkém zatáčením je jasně slyšet když se ložisko "odlehčí" jak hučí méňě. Myslel jsem,že u Fabii se kazí zejména přední ložiska ale zjevně to byl omyl. Mám najeto 90tis a zatím ložiska puvodní. Takže jsem si jedno už objednal a uvidím jak to zvládnu :palec2:

Láďo a bude hůř. Platí přímá úměra, čím větší kola, tím větší problémy s ložisky a podvozkem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravě řeším ten samý problém. Ze zadní časti auta jde dost otravné hučení. Napřed jsem myslel,že jsou to gumy ,ale předtím byly tiché.Hluk jde pouze od levého zadního kola.Navíc při jízdě po rovné silnici a prudkém zatáčením je jasně slyšet když se ložisko "odlehčí" jak hučí méňě. Myslel jsem,že u Fabii se kazí zejména přední ložiska ale zjevně to byl omyl. Mám najeto 90tis a zatím ložiska puvodní. Takže jsem si jedno už objednal a uvidím jak to zvládnu :palec2:

Láďo a bude hůř. Platí přímá úměra, čím větší kola, tím větší problémy s ložisky a podvozkem. ;)

To je blbost. Proč mi potom ještě neodešlo ani jedno ložisko??? Mám 17" kola dá se říct od začátku a za těch 90000km by se už nějaké muselo ozvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravě řeším ten samý problém. Ze zadní časti auta jde dost otravné hučení. Napřed jsem myslel,že jsou to gumy ,ale předtím byly tiché.Hluk jde pouze od levého zadního kola.Navíc při jízdě po rovné silnici a prudkém zatáčením je jasně slyšet když se ložisko "odlehčí" jak hučí méňě. Myslel jsem,že u Fabii se kazí zejména přední ložiska ale zjevně to byl omyl. Mám najeto 90tis a zatím ložiska puvodní. Takže jsem si jedno už objednal a uvidím jak to zvládnu :palec2:

Láďo a bude hůř. Platí přímá úměra, čím větší kola, tím větší problémy s ložisky a podvozkem. ;)

No jo no jo..dám tam 14ky a bude :D jinak už to mám rozdělané a nyní jen čekám než dojde nové ložisko...snad už zítra. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
Jak dlouho se dá jezdit z hučícím ložiskem?

Od doby když jsem začal slyšet hukot od ložiska tak mam naježděné cca 2000 ale teď je to už neunosné a budu měnit. Nevim jestli je to tim ložiskem ale nedávno jsem si všiml že mam sjetou levou předni pneu z vnější strany - pořádně hučí taky levé ložisko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho se dá jezdit z hučícím ložiskem?

Od doby když jsem začal slyšet hukot od ložiska tak mam naježděné cca 2000 ale teď je to už neunosné a budu měnit. Nevim jestli je to tim ložiskem ale nedávno jsem si všiml že mam sjetou levou předni pneu z vnější strany - pořádně hučí taky levé ložisko

Já mám už najeto asi 3500 km a už je to neúnosné. Není čas. V Ternu v Dobré mají celý náboj FAG za 1200. Teď někde sehnat tu 36. Hubo 44 dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jakým způsobem jde vyndat ven ten náboj s ložiskem z toho železného otočného čepu kola, kde je i tlumič :feve: . Jak povolín 36kou matici poloosy tak jak na ten náboj. Vypadá to, že ten vnější kroužek ložiska je v tom čepu nalisovaný na fest. Je na to nějaký spešl stahovák, nebo to jde nějakým způsobem dostat ven, nebo to mám rovnou odvést do servisu a nepouštět se do toho ???? Nehelfnul by mi někdo kdo už to dělal v okolí F-M ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jakým způsobem jde vyndat ven ten náboj s ložiskem z toho železného otočného čepu kola, kde je i tlumič :feve: . Jak povolín 36kou matici poloosy tak jak na ten náboj. Vypadá to, že ten vnější kroužek ložiska je v tom čepu nalisovaný na fest. Je na to nějaký spešl stahovák, nebo to jde nějakým způsobem dostat ven, nebo to mám rovnou odvést do servisu a nepouštět se do toho ???? Nehelfnul by mi někdo kdo už to dělal v okolí F-M ???

Podla toho ako pišeš usudzujem že by si to mal zobrat mechanikovi lebo treba to vylisovat atd. Je to predsa riadenie a brzdu treba odpojit tak to radšej nechaj na odbornika. (ale to je iba moj nazor).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nechcu ti do toho kecet ale trochu si protiřečíš. LEVÁ je strana ŘIDIČe. Strana SPOLUJEZDCE je PRAVÁ.

Jinak, když při průjezdu pravotočivou zatáčkou to přestane hučet (odlehčí se pravý kolo) = při průjezdu levotočivý to začne hučet víc (zatíží se pravý kolo) je to PRAVÝ ložisko.

U levý strany samozřejmě naopak. Levá zatáčka přestane hučet = pravá zatáčka začne hučet víc je to levý ložisko.

Jinak Hledej todle se tu řešilo už nejmíň 10x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcu ti do toho kecet ale trochu si protiřečíš. LEVÁ je strana ŘIDIČe. Strana SPOLUJEZDCE je PRAVÁ.

Jinak, když při průjezdu pravotočivou zatáčkou to přestane hučet (odlehčí se pravý kolo) = při průjezdu levotočivý to začne hučet víc (zatíží se pravý kolo) je to PRAVÝ ložisko.

U levý strany samozřejmě naopak. Levá zatáčka přestane hučet = pravá zatáčka začne hučet víc je to levý ložisko.

Jinak Hledej todle se tu řešilo už nejmíň 10x.

co děláš,mám napsáno práva strana spolujezdce....jinak se podívej na čas editu mýho prvního příspěvku a pak čas tvýho lol

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci vám do toho kecat,ale není to tak vždy,odešlo mi levé ložisko ale při průjezdu levotočivé zatáčky hučí stále.Jen když točím doprava tak je relativní ticho,takže doporučuji zvednout a zatočit kolama.A poznáš hned které ložisko je špatné

Právě proto sem psal, že když se odlehčí, tak přestává hučet. ale podle toho co píšeš by to měo bejt pravý-při peavotočivý zatáčce ztichne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky dal na skušenost starších a rozumějších a vyměnil ložisko podle klíče do prava hučí tak jeto levé nakonec jsem během 24hodin musel sehnat i to druhé a vyměnit tentokrát tzv.pranostika nevyšla,ale jiní moudří a rozumější zase tvrdí když měnit tak obě.Takže jsem je vlastně poslech :smich:

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Můžu vměstnat svůj dotaz ohledně ložisek? Takže: Jak rozeznám zvuk (hluk) pneumatik od ložisek? Mi jakoby vrčí pneumatiky jen na předku (takový zvuk jako bych jel na drapákách),ale přijde mi divný to, že to začlo ze dne na den. Zkoušel jsem i přezout na letní (ale fungl nový) a dělá to pořád. Prosím poraďte všichni zkušení,děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky dal na skušenost starších a rozumějších a vyměnil ložisko podle klíče do prava hučí tak jeto levé nakonec jsem během 24hodin musel sehnat i to druhé a vyměnit tentokrát tzv.pranostika nevyšla,ale jiní moudří a rozumější zase tvrdí když měnit tak obě.Takže jsem je vlastně poslech :smich:

zaujmave ale je ale ze skodovka dodava lozika po 2 kusoch,ako kotuce napriklad.aspon podla etky.

nema dakto foto tej bezovej prachovky co je za loziskom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Můžu vměstnat svůj dotaz ohledně ložisek? Takže: Jak rozeznám zvuk (hluk) pneumatik od ložisek? Mi jakoby vrčí pneumatiky jen na předku (takový zvuk jako bych jel na drapákách),ale přijde mi divný to, že to začlo ze dne na den. Zkoušel jsem i přezout na letní (ale fungl nový) a dělá to pořád. Prosím poraďte všichni zkušení,děkuji.

Tak tento problém mám aj ja, tiež mi to tak zvláštne vrčíííií.... mne sa zdá, že mi to ide iba od spolujazdcovej strany. Do rychlosti 50 km/h to tak nepočuť ( teda to vo vnútri nepočujem ), ale čím rýchlejšie idem tak je to hlasitejšie. Dnes som prezúval gumy na letné a vrčí to stále..... Ked mal brácho nafigu ložiská na starom Passate tak mu hučali ale toto vrčííí..... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar. Ja mam ten isty problem, akoby mi nieco vrcalo v pravom prednom kolese. Ak ide prudko do pravej zakruty, tak to prestane. Ale opacne to velmo neuticha. Lave mi skor akokeby sustalo, ked idem rovno, ale ked zatocim do hociktorej strany, ta kje ticho. Ak sa potvrdi lozisko, dam vymenit hned obe strany. Hucat mi zacalo cca pred 3 mesiacmi pocas zimy. Stav tachometra: 74200km, rok vyroby 2003.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam najazdene 72000km a tiez 2003 :) ....Je to nakoniec lava strana.... Mal som auto na zdvihaku a mi to pripadalo, ked som tym kolesom potocil, ako keby ho brzdili platnicky.... ale ked idem do zatacky (lavotocivej) tak to stichne.... takze by to malo byt to lozisko.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vitam v klube huciacich lozisk .

uz som myslel,ze nebudem na aute tohto roku z jari nic opravovat.zacinal som byt z toho nervozny.kazdy rok daco a teraz nic . penazi jak pliev a nepokazi sa a nepokazi. :smich:

ale vydychol som si.

2x zvysle capy (uz ked bem menit to lozisko) 30EUR

2 x lozisko predne z nabojom a matkami 90 Euro

2 x bezova prachovka 5 Euro

A geometia - Laserova! 33

A ... geometiria nebude tohto roku Pána, :p ( podarilo sa mi to sikovne rozmontovat a aj zlozit jednu stranu).

Dokonca su oba capy dobre a nevyberal som dokonca ani flexu z police na zaklepanu matku na cape riadenia.Oba (capy)boli napokon dobre.Takze zas som usetril :p . Tie nove som odlozil do police k brzdovym dostickam a kotucom nie moc extra kvality ferodo.Budu cakat na svoj den D ako aj ich spoluleziace silenbloky ramien AUDI alias CUPRA (pre tych co nevia o co ide).

No a to je pribeh jedneho loziska lavej strany. (ale pravu stranu to nemine lol )

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...