Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Zajtra vam dam vediet ako to dopadlo s poistovnou ale zatial neoficialne to vypada tak ze budu asik auto opravovat. Len ma sere ze uz dve poriadne buracky za 2006 sice spravili auto to ze ma skoro vsetky diely kastle nove ale odnasa si to kontrsukcia ktora uz bola natahovana :( hodnota auticka de stale dolu a vyzera to tak ze pri pripadnom predaji budem musiet klamat ako cierny :)

Ale uz si musim poriadne precitat co sa stane ked to bude totalka.. ono my to tak vypada ze sa celku oplati rozsrotovat auto ked platite taku velku poistku

zatial vela stastnych km

update: stale nic ;( este to stale nie je odhad u likvidatora

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak panove ako zazrakom podvozok je fporiadku a su len polamane kryty takze parada a auto sa opravuje. Poviem vam ze vybavovat vsetko telefonicky to je teda sranda. kazdy vas nejak slusne odbije. Sice osobne by ste sa nalietali ale urcite by to bolo rychlejsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,já jsem jezdil 8 let na Barum Polaris a celkem spokojenost,byly to 15-ky,195/65 R 15-klasika na Octu.Letos se mi naskytla příležitost koupit úplně nový Michelin Pilot Alpin,rozměr 205/55 R 16,94 V,PA2.Jedna tato pneu stojí cca 5200 Kč,no a já dostal nabídku za 5500 za všechny 4 kusy.Tak uznejte,že taková nabídka se neodmítá.No a když jsem takhle ušetřil,koupil jsem si origo Alu-disky,model Ride a vypadá to na nich fakt dobře a jízdní vlastnosti taky super.Jen jsem je ještě nevyzkoušel na sněhu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,já jsem jezdil 8 let na Barum Polaris a celkem spokojenost,byly to 15-ky,195/65 R 15-klasika na Octu.Letos se mi naskytla příležitost koupit úplně nový Michelin Pilot Alpin,rozměr 205/55 R 16,94 V,PA2.Jedna tato pneu stojí cca 5200 Kč,no a já dostal nabídku za 5500 za všechny 4 kusy.Tak uznejte,že taková nabídka se neodmítá.No a když jsem takhle ušetřil,koupil jsem si origo Alu-disky,model Ride a vypadá to na nich fakt dobře a jízdní vlastnosti taky super.Jen jsem je ještě nevyzkoušel na sněhu :(

No letos to asi ani nestihneš - jak to tak vypadá... po sněhu ani památky :angry:

Jinak moje zkušenost s Michelin Alpin = naprostá spokojenost, možná trochu hlučnější na mokru, ale opravdu jen minimálně.

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,já jsem jezdil 8 let na Barum Polaris a celkem spokojenost,byly to 15-ky,195/65 R 15-klasika na Octu.Letos se mi naskytla příležitost koupit úplně nový Michelin Pilot Alpin,rozměr 205/55 R 16,94 V,PA2.Jedna tato pneu stojí cca 5200 Kč,no a já dostal nabídku za 5500 za všechny 4 kusy.Tak uznejte,že taková nabídka se neodmítá.No a když jsem takhle ušetřil,koupil jsem si origo Alu-disky,model Ride a vypadá to na nich fakt dobře a jízdní vlastnosti taky super.Jen jsem je ještě nevyzkoušel na sněhu :(

No letos to asi ani nestihneš - jak to tak vypadá... po sněhu ani památky :angry:

Jinak moje zkušenost s Michelin Alpin = naprostá spokojenost, možná trochu hlučnější na mokru, ale opravdu jen minimálně.

Na sněhu si stopro zajezdím v březnu ve Švýcarsku,minulej rok jsem se i pokoušel nandat řetězy ale po půl hodině jsem to vzdal a zvládl to bez nich :D .Jinak s tou hlučností mě docela překvapily,letní pneu mám Bridgestone Turanza ER30,205/55 R 16 91W a přijdou mi hlučnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdarec všichni. Používám Pirelli 190 sotozerro a nemůžu si je vynachválit. Na sněhu snad lepší nejsou a za normálních podmínek super. Dobře se také ojíždějí (mírně). Jo a ty Goodyear UG 7 bych si nekoupil. Jsou sice nejlepší gumy na trhu, ale za 1 zimu máte sjetý vzorek. Zvláště na asfaltu bez sněhu. A kupovat každou zimu jedny pneumatiky, na to nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdarec všichni. Používám Pirelli 190 sotozerro a nemůžu si je vynachválit. Na sněhu snad lepší nejsou a za normálních podmínek super. Dobře se také ojíždějí (mírně). Jo a ty Goodyear UG 7 bych si nekoupil. Jsou sice nejlepší gumy na trhu, ale za 1 zimu máte sjetý vzorek. Zvláště na asfaltu bez sněhu. A kupovat každou zimu jedny pneumatiky, na to nemám...

Díky letošní mírné zimě(začátku) jsem dojel UG6 a to s konečným stavem 58000km za 2,5 roku a se zbytkem vzorku 3mm.to je celkem slušné,letos jsem obul UG7 a za 10000km jsem měl úbytek 1mm na předku(moc sněhu letos opravdu nebylo), takže nechápu, proč bych je měl zrušit za jednu sezónu. :( Leda,že bych na nich objel i Chorvatsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na služebním Dunlop 3D, a byl jsem tak spokojen po pár týdnech že jsem si koupil na soukromé Dunlop M3 (ten rozměr se v 3D nedělá) a taky spokojenost.

Vzhledem k typu zimy a ujetým km na služebním mi půl vzorku zmizlo ale to je ok. :D

Na sněhu to jelo moc hezky, vůbec nejsou hlučné a jsou dobré za mokra. Doporučuji.

3D v 15´´ stály do 8 t.a M3 v 14´´ přesně 6600, vše s dph, dodáním.

POkud nemáte v Brně stálý svůj pneuservis vč. skladování, doporučím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zima se opět pozvolna blíží. Po horách jezdím asi osm let s taxikem. Co se týká dvoukolové 1.9 Tdi 81Kw Octavie, je to pro jízdu na sněhu velmi žalostné auto.

V podstatě pokud jezdíte ve dne na upravených silnicích, je asi jedno jakou zimní gumu zvolíte. Pro jízdu v noci a podobných extrémních podmínkách je už výběr o dost složitější.

Rozměr v šíři 195 je nesmyslně široký. Netuším jakého pošuka tento rozměr pro Octávii napadl, ale bude mdlého rozumu, protože všechna srovnatelná auta mohou použít užší gumu.

Kroutící moment je také problém. V okamžiku, kdy skutečně potřebujete cit na plynovém pedálu, když se potřebujete rozjet do kopce v nějakém extrému, když musíte jet mezi 1000 až 1700 otáčkami, jste v háji. Na 1200 se to dusí a čekáte jestli motor chcípne nebo ne, no a jakmile vám nastoupí turbo tak se protočí kola. Musíte ubrat, kola se chytí, jenže zase už tam máte 1200 otáček a polomrtvej motor.

Taková jízda do slušného kopce při 20 cm nového sněhu je tak docela opruz. Rozjedete na jedničku, vytočíte motor do 3000 otáček, kopnete tam dvojku a máte přesně něco nad 1000 otáček a skoro stojící auto. Samozřejmě, že pokud to pár kilometrů naložení lidmi takhle rvete, musíte i zastavit, jinak se vám přehřívá motor.

Mohu z vlastní skušenosti doporučit Savu, ale měkčí směs, solidně ubývá při jízdě po asfaltě.

Další dobré kousky jsou protektory od Vraníka. Jezdil jsem je dvě zimy a budu další. Mají Continental vzor, drží v břečce, na ledu, nemusíte se bát čerstvého sněhu. Výkonem jsou srovnatelné se Savou. Stojí pakatel, vydrží velké množství kilometrů i po asfaltu a jsou to gumy, které na zadní nápravě dokáží přežít v pohodě dvě zimy. To jest cca. 50.000 km.

Mají však i nevýhody. Ta hlavní je, že je to protektor a co si budeme povídat. Nová guma je nová guma.

Mají problémy na jediném zimním povrchu. To když napadne vrstva prašanu, taková, která se vám lepí i na lopatu. Tam jste s Vraníkem v háji.

Hučí jako piliňáky. Když jsem je tam obul prvně, měl jsem dojem, že mi odešla všechna ložiska v kolech.

Nicméně pokud se motáte celou zimu někde po horách či poblíž, tedy ne Praha-Brno, pokud přes zimu po sněhu a vysolených silnicích najedete nějakých 30.000 km, pak jsou protektory od Vraníka překvapivě dobrá volba.

Editováno: , autor: Jaromírek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

rozhoduji se mezi GY UG7, Continental TS-810, Pirelli Winter 210 Sottozero.

Mám Combi 1,9 TDi, 81 kW, dvoukolo. Jezdím asi tak středně agrsivně - podle potřeby a spěchu ;).

Jezdím hlavně po služebkách po celé naší krásné zemi, pokud mohu tak po dálnici, pokud ne tak i po všem ostatním.

Jsem konzultant a lektor, školení relativně často bývají v různých zapadlých sport hotelech v horách a podobně, tatík taky bydlí v horách a občas chci i na lyže...

Takže z té uvedené trojky, co by asi tak mohlo nejvíce vyhovovat? Cenové rozdíly neřešte, jsou zanedbatelné - do bezpečí já investuji.

P.S.: Rozměr asi 195/65 R15 nebo snad ne?

Předem díky za odpovědi!

Editováno: , autor: chocen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...