Přejít na obsah

1,4 16V 63 kW, opakovaný studený start


Doporučené příspěvky

Já ještě otestuju ty kličky, ten immo to byt muže, i když by to dělaly všechny motory a ne jen 16V. Jinak to tipuju na el.mag. ventil od nádobky s aktivním uhlím. Nebo čidlo teploty...

osobne keď som skúsil štartovať ako keby som žhavil naftový motor tak sa mi podarilo v pohode naštartovať a po štarte to len asi tak 5sekund brblalo :D a potom to bolo v pohode, lenže ja som problém s dvojtým štartom vyriešil vyčistením škrtiacej klapky. Teraz mám už len taký menší problém že musím dlhšie točiť štarterom kým sa to chytí. (nie je to ako pred tým keď stačílo len na sekundu alebo aj menej štartovať)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já mám přesně opačný problém. Nestartuju z rána, kdy je chladněji, třeba i vlhko. Ale během dne, když je slunečno he hezky, tak je to OK. Ale tady s tou klapkou mě teď napadlo v mém případě. Asi dva týdny zpátky jsem zjístil, že když mi montovali LPG, tak špatně nasadili box na vzduchový filtr a ten vůbec nebyl nasazený na klapce. Jen tam tak prostě ležel a viklal se. Úplně jsem na to zapoměl. Takže asi zkusím komplet sundat a vyčistit. Třeba to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neskúšali ste niekto vymeniť odvetrávací ventil nádrže na internete som niečo našiel a že po výmene toho ventilu je pokoj, ževraj pri teplých nociach tj podľa vás 18°C a vyššie sa v nádrži nahromadia pary a potom to pridusí motor až zdochne a na druhý pokus už tých pár nieje toľko tak to už v pohode ide.

 

PS: TO je len moja myšlienka čo som sa dočítal na Internete nemusí to vôbec byť pravda.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

loni jsme koupili Fabii z bazaru, je to 1.4 16V 2008 a od začátku jí zlobí startování, v 90% nastartuje OK, ale hlavně když je venku vedro, tak se jí startovat nechce a nastartuje až na několikátý pokus. 

když startovat nechce, vypadá to takto: startér pomalu točí a nenaskočí, až na několikátý pokus se začne startér točit normálně a naskočí.

celou zimu jsme startovali ok, ale ted pře léto jak byly vedra tak se závada projevovala, a to jak na studeném, tak i na zahřátém motoru.

ve Škoda servisu nic nezjistili (klidový odběr ok, baterka ok, kostra motoru ok), v neautorizovaném servisu mi řekli, že to jsou hydroštely, prý že je to slyšet po startu.

není tu někdo kdo má ten motor naposlouchaný a z videa by poznal jestli to jsou hydroštely?

ten zvuk je traktorovitý, ale co jsem koukal na jiná videa, tenhle motor po startu prostě tak zní...

stav 182 000 km, serviska

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wc-C36lDjAs

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravdu povediac ten zvuk je na 100% rovnaký ako má môj motor, ja mám 195tkm a niektoré zdvíhatká sú asi už KO pretože pri miernom plyne to neskutočne klepe ani olej nepomohol, takže pri ďalšej výmene oleja pôjde 16ks nových zdvíhatok. Tento problém som mal aj ja s tým štartovaním mne sa to stalo tak 3krát za mesiac ale teraz si nespomeniem či to bolo v lete alebo v zime.

 

PS: pri zohriatom motore nemáš pri volnobehu taký divný dunivý zvuk motoru, pri zvýšení otáčok to zmizne. Tu je video kde je to počúť na prvých sekundách videa čo myslím, treba si to dať nahlas.

https://www.youtube.com/watch?v=LL6SDqQb1-M

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak jak píšeš.. Odteď do května nebudou problémy :)

 

Jak nad tím přemýšlím, to co napsal Marfan o odvětrávání nádrže dává největší logiku a sedí to naprosto dokonale na náš problém. V motorovém prostoru je 90 stupňů, takže tam se okolní teplota 25°C neprojeví. Ale na nádrži už ano. I když je vadný prvek v motorovém prostoru, pokud nepraží slunko na nádrž a neprohřeje ji, nic se neděje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Froggy já nevím je to možné ,ale já mám auto v garáži sluníčko na něho nepraží a též mi to v parnech chytlo až na podruhé . Sice jsem v servisu byl ,když to udělalo poprvé ,ale nic jsem s nimi neřešil jen se přišel zeptat čím by to mohlo být .jelikož mám servis škodovky u baráku a už jsem od nich měl novou feldu tak mě znají a jednají se mnou dobře .Jakmile prý to bude dělat mám přijít ,ale je mi zcela jasné ,že by na nic nepřišli ,tak jsem tam už nešel. Během léta mi to několikrát udělalo ,ale musím taky říci,že nejezdím každý den a tak to moc neřeším. Vždy si vzpomenu co to byl za horor ,když jsem v zimě jezdil do práce a snažil se natočit škoda 105 . Proto tento malý problém zatím neřeším a počkám jak to bude dál.Kdybych ale auto nenatočil vůbec ,tak to bych byl asi v servisu hodně nepříjemný .

Editováno: , autor: kesounam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já od minulého víkendu..nebo pátku startuju bez problému každý den...i když je teď odpoledne přes dvacet stupňů...takže ráno i odpoledne..jinak vážně nevím čím to je..ale vyjel jsem původní benzín do dojezdu nula..vzal jsem 6litrů vervy100 ty jsem vyjel a vzal znova další čtvrt nádrže .......a prostě od té doby startuju.....nemám si důvod nemyslet že je to i benzínem..prostě to vidím...až přestanu opět startovat i na tento benzín pak se tu omluvím.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem vám chlapi závidím. Mě se to horší právě padající teplotou. Vžy jsem měl problém buď po delším stání nebo po startování ráno za chladna. Teď když ráno sednu do auta, tak okamžitě chcípne a pak je cítit, že misím trošku déle točit aby to chytlo a motor naskočí. Jen se pak docela klepe. Koukal jsem na to se zvednutou kapotou a přibližně co sekundu s ním silněji škubne.  :kol-32:  Asi nezbyde nic jiného než servis a tam zaplatím nemalé peníze za práci a stejně mám strach, že na nic nepříjdou. :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,v jiném vlákně jsem loni popsal stejné problémy se studenými starty,bud mi motor hned chcípl,nebo se třásl jak na dva válce,vymněnil jsem palivový filtr,odvzdušnovací ventil, svíčky,zmněřený tlak v palivovým systému,vzduchový filtr a pořád žádná změna k lepšímu tak jsem zavezl auto do dvou servisů,prý vše OK jen v druhém vyčistili škrtící klapku a starty se zlepšili asi o 80%,tak jsem dal na radu jednoho ze zdejších diskutéru,vyjel jsem nádrž do rezervy a natankoval 100 okt. vervu no a od té doby (už je to rok) starty perfektní(jak za veder tak za chladného počasí).Můžu se jen domnívat ,že klasický B95 má v sobě hodně bios...y,která zanese klapku a změní nastavení,takže se změní poměr benzínu a vzduchu,ale řídící jednotka dostává(posílá) jiná data vstřikovačům.Sice mám 1.4 16V fabku předělanou na LPG,ale veškeré starty jsou automaticky na benzín,takže přestavba by na tyto problémy nemněla mít vliv.Tohle je má osobní roční zkušenost s vervou,netankuji vervu pro zvýšení výkonu motoru ,ale pro čistotu  palivového systému,nikomu ji nevnucuji a nikoho se  ohledně používání vervy nezástávám.Jinak jezdím denně autem do práce 30km. tam a 30km zpátky takže startů habaděj........

Editováno: , autor: Kimber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Můžu se jen domnívat ,že klasický B95 má v sobě hodně bios...y,která zanese klapku a změní nastavení,takže se změní poměr benzínu a vzduchu,ale řídící jednotka dostává(posílá) jiná data vstřikovačům.....

 

Mně to dělá od novoty, kdy se mohu jen domnívat, že byla škrticí klapka čistá... U starších aut se může klidně jednat o úplně jinou příčinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jem měl po 15 letech erekci a jelikož jsem si dal na večeři celý celer ,tak se mohu domnívat ,že je to tím. S prominutím jdi už s tou vervou do prdele.

Kdyby to tak bylo ,tak je to napsáno  v příručce ,že tam máme tankovat jen tu tvoji vervu. 

 

Jinak se omlouvám za sedací orgán,ale to se nedalo jinak komentovat.

Editováno: , autor: kesounam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...