Přejít na obsah

superb 1,8 TSI 7DSG "cukání"


pajos2

Doporučené příspěvky

Tak jsem volal na tu infolinku VW. Bylo to k ničemu, ale tušil jsem to, v opak jsem jen doufal. Slečna o žádném obecném problému nic nevěděla a jediné, co mi nabídla bylo, že na základě mého vin kódu ověří, jestli se na mě nějaká akce nevztahuje. VW nic prej obecnýho aktuálně neřeší. Takže z nich vytáhnu max tu akci s výměnou olejů v převodovkách co teďka proběhlo a i tady to někdo psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, já se v jednom už ptal. Nemají od VW zatím vůbec nic a údajně by to pak mělo probíhat tak, že ty majitele vozů, kterých se to týká, je budou ti, kteří jim původně fungl auto prodávali, kontaktovat (ufff, to byla složitá věta!! :-D  ) Když to přeložím do svého mateřského jazyka, tak nebude nikdy nikdo kontaktovat nikoho.

Editováno: , autor: maca02
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdravim vespolek, taky bych potreboval poradit:)

 

klasika sub2 1.8, tsi dsg, 130tis km, ale dela mi to kdyz se rozjizdim ,, za studena,, , kdyz mi auto stoji treba dva-tri dny, cuka kdyz ma nahodit 2-3 rychlost, jednou vydal divnej zvuk jakoby vytacel otazky ale nenahodil rychlost, parkrat se mi rozsvitila kontrolka motoru, zastanu vypnu nakopnu a vse v poradku, jakmile se zahreje olej jedu jako po masle. v mem servisu prej je to na vymenu oleje v prevodovce pry ten starsi jak jsou mraziky vic zatuhne, tak cekam co bude az se tam dostanu ale jak ctu tak to mozna bude jen chvilkova radost:)

 

dekuji za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli to může být stejný problém, se kterým se tady všichni potýkáme.

 

U mýho Golfa VW vyměnil spojku. Normálně by to bylo za asi 25.000,- s prací, já dostal slevu 100% na materiál a 50% práce, přičemž tu práci si mají vyřídit s CarGarantem. Jak to dopadne (s tím CarGarantem) nevím, ale je to relativní pakatel než kolik z toho původně koukalo.

Po vibracích a vrnění ani památky, vše bez problémů. Dle fóra v DE se problém ale bude opakovat nejspíš každých 20-30 tisíc km, opravdu radost! :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to:bodyparts

a kdy jsi naposledy měnil olej v DSG?

pokud máš najeto 130 000 km,tak jsi už přetáhl,výměna oleje se dělá nejpozději po 60 000 km,tudíž nejpozději na 120 000 km a nedoporučuje se ten nájezd km přetahovat,tudíž ty jsi už 10 000 km za hranicí životnosti oleje a tudíž u tebe pokud jsi olej nevyměnil tak by to mohlo pomoci.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Superba II 1.8 TSI 2013 mám v manuálu, takže se omlouvám, že moje zkušenosti není se supíkem, ale mám ještě 6°DSG v Octavii RS FL 2.0 125kw a přesně tento problém s kovovým cinknutím a cukáním z 1. na 2. stupeň jsem měl taky (v cca 30k km), v prvním servisu jim to neudělalo, ale v druhým pán mechanik zjistil, jak problém uměle vyvolat (těsně po přeřazení rychle přidat plyn - toto vyvolá i zvukový projev). Výměna spojek nezabrala, výměna mechatroniky také ne, ale do třetice všeho dobrého mi na záruku vyměnili celou převodovku a teď paráda (ťuk ťuk). Tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mne se projevovala opotrebena spojka skakanim otacek pri zrychlovani na 4ku, ale zadne trhani. V diagnostice bylo take ulozeno, ze je spojka dosahla meznich hodnot. Po vymene spojky uz otacky neskacou, ale neco mi udelali spatne a pri zrychleni, brzdeni a hlavne prudkem zatoceni se mi ted nekde neco kovoveho ozyva. Jako kdyby byla nekde velka vule a zmenou sil ta vule davala o sobe vedet. V servisu si nevi rady.

 

Na spojku jsem najel cca 170tis km hlavne po nemecke dalnici, takze mam pocit, ze spojka je na 1.8TSI DGS dost poddimenzovana, protoze jsem ji rozhodne spis setril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...