Jump to content

Infotainment Navigační systém COLUMBUS

Recommended Posts

Tak jsem provedl update, ale bylo potřeba udělat změnu v jednotce - nastavit nový kód.

Jinak tam vyskakovala chyba 1555 v jednotce 5F, kterou nešlo vymazat.

Postupoval jsem podle instrukcí na http://mib-helper.com/im-so-xory/

Nyní tam je už release 1440.

Trvalo to cca 10minut.

Díky za informace.

IMG_20220625_112615.jpg

Edited by graun

V 22. 6. 2022 na 20:28, martondra napsal:

Čau. Poradíte mi jak aktivovat smart link na O3 R.v.2016

Díky

smartlink.jpg

To vím naprosto přesně. Koupíš si za 5tis Kč CD se 3 klíči, které Ti v ŠA servisu aktivují a pak to pojede. Tak mi to dělali ve Fabii na Amundsenu. Ale možná umí někdo jiný postup.

Před hodinou, graun napsal:

To vím naprosto přesně. Koupíš si za 5tis Kč CD se 3 klíči, které Ti v ŠA servisu aktivují a pak to pojede. Tak mi to dělali ve Fabii na Amundsenu. Ale možná umí někdo jiný postup.

Ten klíč si tam nemuzu zadat sam ?

Ne, to nelze. Jedná se o SWaP klíč. Lze aplikovat patch na jednotky Columbus a Amundsen (tedy jednotka se dvěma sloty pro SD kartu). Při patchovani hrozí nenavratne zničení jednotky, ale riziko je malé.

Proč by to nešlo, diagnostika obd 11 umí vkládat i swap klíče.

Jak bylo řečeno lze oficiálně dokoupit a po domluvě se servisem nainstalovat, částka samozřejmě není úplně příjemná ale zas pokud by se někdy s rádiem něco stalo a bylo by ho potřeba vyměnit tak do nového rádia v servisu stáhnou zálohu i s koupeným smartlinkem

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/smartlink/p/000054830A

Druhá cesta je zmíněný patch kde buď lze na internetu najít postup a nic to nestojí nebo jsou i firmy nebo lidi kteří ví co dělat.

Patch je samozřejmě neoficiální věc a škodou rozhodně nepodporovaná (přece jen jim tím uchází potenciální zisk). Další nevýhoda, funkce v rádiu jsou aktivované jen tak na oko takže pokud by se rádio aktualizovalo oficiální cestou nebo jak už bylo zmíněno bylo by ho potřeba vyměnit tak o smartlink zase přijdete.

před 2 hodinami, Krosta napsal:

Ano, to s tou SVM chybou je normální po jakekoliv aktualizaci SW. Zadáním nové hodnoty se chyba odstraní.

Škoda, že jsi to nezmínil dříve. Mohl si mi ušetřit hodinu bádání a nepříjemných otázek ženy, co tam tak dlouho zase dělám 😁

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Ahoj, ze zajímavosti jsem je kouknul, co mám v autě za verzi, protože mám jednu z prvních FL O3 a mám verzi 1125. Pokud jsem správně četl, tak bych tam mohl dát 1440 tedy? Je někde nějaký seznam změn? Má to cenu upgradovat, když infotainment tak nějak funguje?

20220708_175216.jpg

Edited by Kllrt

Ano, určitě je možné jej dát na 1440. Neviděl jsem nikde nějakou "historii aktualizací/změn", každopádně také bych to viděl stejně. Pokud vše funguje, zbytečně bych asi neaktualizoval. Kdybychom věděli, co tam je přesně za změny, tak to je jiná :D 

• Like 1

• 3 weeks later...

ahoj, nakonec jsem nahrál nesestříhaný průběh aktualizace na verzi SW MU: 1440 na Youtube https://youtu.be/VyAQL_8iIno, aby případní zájemci viděli, že to není nic hrozného, za tu hroznou hudbu se omlouvám, ale už jsem neměl sílu vybírat něco jiného - nemluvím tam, takže zvuk jde vypnout :D

nástin změn co daná aktualizace mění na té předchozí jde vidět vždycky před spuštěním aktualizace, ale moc se z toho člověk nedozví, jako např. u mě bylo aktualizováno něco v MMX2, IOC, komplet RCC, MUTnrRef atd., ale tímto jsem se už dál nezabýval

a ještě jednou díky za pomoc tady na fóru

@virtual barevná grafika, náhledy v médiích se teď zobrazují u všech alb, předtím se mě nezobrazovaly u některých alb, zdá se mi lepší funkčnost, když mi někdo volá přes Android Auto, ale může to být placebo efekt, já telefon k telefonování používám spíše okrajově, já mám Columbusa z 99 procent jen na Android Auto, zbytek skoro nevyužívám

a na tuto verzi se dá doinstalovat MIB More Incredible Bash, ale nevím jestli to má pro mě cenu, Andoid Auto/Apple Car mám aktivované, kdybych neměl tak by to mohla být cesta, jak to udělat zdarma , teda aspoň myslím :)

@virtualještě jsem si vzpomněl, při zapnuté zadní kameře, v případě že se objeví nějaká překážka a zobrazí se model auta se zobrazenými senzory, se již nezakrývá černým pozadím okolí modelu auta, ale to je průhledné (viz. obrázek), tohle mi občas vadilo, když jsem neviděl část výstupu kamery, je toho určitě ještě víc :)

PXL_20220728_040237461.jpg

V 29. 7. 2022 na 17:01, alda81 napsal:

@virtualještě jsem si vzpomněl, při zapnuté zadní kameře, v případě že se objeví nějaká překážka a zobrazí se model auta se zobrazenými senzory, se již nezakrývá černým pozadím okolí modelu auta, ale to je průhledné (viz. obrázek), tohle mi občas vadilo, když jsem neviděl část výstupu kamery, je toho určitě ještě víc :)

Tak z továrny mám fw. 1240 a ten tmavší pruh (kvůli čitelnosti zobrazení?) mi to hází taky. Myslím, že žlutý i červený ukazatel překážky musí být vidět i bez tmavého pruhu. Columbus pozná, jestli je aktualizace kompatibilní s verzí HW?

Ano, Columbus to pozná, ale není tam limitace v HW, takže to vezme bez problémů. z 1240 se může jít rovnou na 1440 bez jakýchkoliv problémů :) 

Pokud by s tím přeci jen náhodou měl Columbus problém, tak by o tom napsal potom, co bude kontrolovat metainfo :) 

• Upvote 1

ahoj, včera jsem aktualizoval infotainment v Superbu a doba aktualizace jednotky byla delší než 30 min, původně jsem nevěděl, jestli nedojde k automatickému vypnutí rádia po 30 min jako je tomu u aktualizace map, ale naštěstí se tak nestalo, tak kdyby se toho taky někdo obával, tak dávám tuto informaci na vědomost :)