Přejít na obsah

Motor 1.2 HTP běží na 2 válce


Alan 07

Doporučené příspěvky

Skusil som aj to dal som vstrekovac z 1 na druhy stale vypisuje chybu na prvom dal som to znova  ako to bolo a skusil som prehodit 2 s 3 stale rovnaka chyba.Takze vstrekovac je v poriadku.Ako som uz vravel uz som aj vymenil vsetky 3 indukcne cievky .Mam podozrenie ci to nemoze byt v hlavnom kablovani ktore ide od riadiacej jednotky k induckam,strekovacom....atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zkus prozvonit. Připoj se multimetrem na pin konektoru od indukční cívky a zkus ho najít na konektoru řídicí jednotky. Taky zkontroluj, jestli uvnitř konektorů není nějaká oxidace. Jestli nic nenajdeš, tak pak už asi jenom osciloskop. Ta řídicí jednotka byla zkoušena v jiném autě zatepla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riadiacu jednotku som poslal na odtestovanie pripadnu opravu do firmi co sa specializuje na taketo veci,avsak ty mi ozamili ze je vsetko v poriadku skusali to niekolko krat.Ziadnu chybu nenasli.

Co ma dost prekvapilo bolo v akom stave boli kable po pootvoreni plastov su dost zaoxidovane po vonkajsku.Mam podozrenie ci pokial je motor studeny a v kabloch je aka taka vlhkost vsetko ide ako ma a vsak po nahriati motora a odpareni vlhkosti niekde nie je dostatocny prechod prudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Skontroloval som kable krok za krokom nenasiel som ziadnu chybu.Ktosi mi poradil aby som skusil si kupit cistic na lambda sondu.Prestiekal som obe poriadne a na moje velke prekvapenie auto slape ako hodinky ;-)))))

Musim dodat ze na pocitaci mi ukazovalo ze obe sondy pracuju ako maju pred vycistenim.Neviem si to vysvetlit ale auto ide ako ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
rubaspavel

Mám taký istý problém stále mi vyhadzuje na vagu chybu 16685 - Valec 1 Zjisteno zapalovani vynechava P0301 - 35-10 - - - Sporadicky.

Okrem toho som zmeral tlaky a sú ok. Tak neviem v čom môže byť chyba, či v káblovačke. Prosím mohol by mi niekto poradiť??? Už fakt neviem čo to môže byť. Za rýchlu odpoveď ďakujem. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

i já mám podobný problém. Rok výroby 2005, motor 40 KW, najeto 93 000 km. Při jízdě je vše ok, avšak při ponechání nastartovaného motoru na volnoběh se za chvíli rozbliká oranžová kontrolka diagnostiky, pokud ihned neprošlápnu plyn, rozsvítí se trvale a vypadne jeden válec. Vypnutí motoru a znova nastartování vše odstraní a motor jede v pohodě dál, jen kontrolka diagnostiky zůstane svítit a to do doby, kdy motor úplně nevychladne. Potom je vše v naprostém pořádku a vše funguje do doby, kdy to zase nechám jít na volnoběh. Co s tím? Mám strach, že mě taky čeká repas hlavy...... 

Editováno: , autor: Radek Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ve tvém případě bych si dovolil trvdit s naprostou jistotou, že máš v háji ventily, podle příznaků co jsi popsal. Nech si změřit tlaky, ale už s tím dopředu počítej. V točkách to tolik nepoznáš, ale na volnoběh ano, jak se to zhoršuje, tak elektronika začne problematický válec odpojovat aby nedošlo k průniku nespáleného paliva do katu ... takže typicky tvé příznaky :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Myslím že to nebude souviset s benzínem, jen ti odešla jedna cívka na válci ... VAG, zjistit která, vyměnit a frčíš dál :kol-47: . Pokud nemáš VAG, tak metoda pokus omyl, vyměňovat od jednoho k druhému a narazíš na tu správnou, někdy poznáš i pohledově, která je proražená, špatná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Tak vag nenapsal nic.Vyndal jsem tedy zapal.civky,premeril jsem je davali 400 jen na 1 a 4 pinu,ale na 2 a 3 pinu byla hodnota jen 16ohmu coz je divne,protože ta hodnota 400ohmu by mela bejt namerena na druhem a tretim pinu.To me hlava nebere,nicmene vyndal jsem svíčky a po vizualnim prozkoumani a přichicení na kostře jsem protočil motor a prostřední dávala jiskru nepravidelne,tak letela do koše.Nahradil jsem novou,tak se zdalo,že cívky a svíčky jsou v pořádku.Vysal jsem tedy hadíčkou benzín,byla prochlastaná.Našroubuju svíčky,nandám cívky,jdu nastartovat,natáhne benzín,točí točí ,ale nechytá..co dal?meřit kompresy?Obávam se,že ji budu muset nakonec nechat vyndat hlavu,a měnit ventily :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, po tvé "opravě" už to nejede ani na dva válce.

1,zdálo se mi....... ty musíš mít jistotu a ne že se ti něco zdá

2, Vag nic nehlásí. -to taky musíš něco umět a vědět a ne čekat na obecnou chybovou hlášku.

3, vysál jsem hadičkou benzín, byla přechlastaná..-odkud ????

 

Ale ať jen neprudím. 47Kw motor netrpí na ventily. Hledal bych to v zanedbané údržbě. (svíčku jsem vyndal a vymenil).. Takže naprostý základ. Svíčky, vzduchový filtr,palivový filtr-kdy byly měněny.

Zjistit tlak paliva, udělat pořádnou diagnostiku přes měřené hodnoty. Pokud hledat souvislost s benzínem za 200,- přicpaný filtr bordelem z nádrže, špatný benzín......

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...