Přejít na obsah

Podsvětlení přístrojů


Pastelka

Doporučené příspěvky

Zkoušel jsem to tou baterkou při zapnutých potkávacích světlech a intenzita podsvícení přístrojů se zvyšuje a snižuje jak u budíků, Swingu tak i u Climatronicu. Nejznatelnější je to u Swingu a nejméně u Climatronicu, který sám o sobě má velkou intenzitu.

Mám MR2013 a nemám Maxidot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak teď sem dám možná něco mimo téma, ale je to taky podsvětlení budíků. Nevím jak u Liftbacku, ale u spacebacku to reaguje ještě dalším způsobem....
Když je den a máte zaplé jen denní svícení (poloha 0), tak mám podsvětlené budíky, zřejmě kvůli lepší čitelnosti. Protože mám u druhého auta automatické svícení, tak jsem si říkal, že když bude už trochu tma, budu zapomínat přepínat světla, ale je to celkem pěkně vymyšlené. Když už je horší světlo, budíky zhasnou a rozsvítí se teprve tehdy, až zapnu potkávačky. Viz video, co jsem natočil. Jen upozorňuji, mám xenony, ale myslím si, že to bude u všech stejné.... Možná to všichni už dávno vědí, jestli ano, tak pardon za spam....

 

Tak... a nedaří se mě to video sem vložit.... pošle mě někdo SZ jak sem dát video z yotube?...

 

http://youtu.be/u-CRlVC8p1M

Editováno: , autor: g0dric
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď sem dám možná něco mimo téma, ale je to taky podsvětlení budíků. Nevím jak u Liftbacku, ale u spacebacku to reaguje ještě dalším způsobem....

Když je den a máte zaplé jen denní svícení (poloha 0), tak mám podsvětlené budíky, zřejmě kvůli lepší čitelnosti. Protože mám u druhého auta automatické svícení, tak jsem si říkal, že když bude už trochu tma, budu zapomínat přepínat světla, ale je to celkem pěkně vymyšlené. Když už je horší světlo, budíky zhasnou a rozsvítí se teprve tehdy, až zapnu potkávačky. Viz video, co jsem natočil. Jen upozorňuji, mám xenony, ale myslím si, že to bude u všech stejné.... Možná to všichni už dávno vědí, jestli ano, tak pardon za spam....

Tak... a nedaří se mě to video sem vložit.... pošle mě někdo SZ jak sem dát video z yotube?...

Máš maxidot, že jo? Mám to taky tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GRRRRRRRRRR, to je teda neskutečný, ŠA změnila nastavení podsvícení budíků. Já jsem to na linku péče o zákazníky panu XY psal hned v květnu (kopie zde: http://forum.skodahome.cz/topic/123968-propojen%C3%AD-osvitu-p%C5%99%C3%ADstroj%C5%AF-p%C5%99i-denn%C3%ADm-sv%C3%ADcen%C3%AD/#entry1770910 , že mě to s... (štve), že v létě v tmavých brýlích a při denním svícení nevidím ciferníky. A odpověděli mě, že je to správně, aby to řidiče donutilo rozsvítit hlavní světla za snížené viditelnosti. A ejhle je to tady. Zajímalo by mě, jestli je to jen s MAXIkem nebo standardní nastavení od nového m.r. u všech výbav. Poradí někdo od zdroje?

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám liftback 03/2013 s MaxiDotem bez xenonů a dokud nezapnu alespoň parkovačky, tak se čísla na budících nerozsvítí ani kdybych se modlil...

 

Ale je fakt, že nějaká automatická regulace míry podsvícení tam bude (zkoušel jsem svítit na spodek otáčkoměru, ale nepřišlo mi, že by se něco změnilo).

Když přijedu v noci ke garáži, tak svítí budíky normálně (neoslňují), pak otevřu dveře (stropní světlo zasvítí, nějaké čidlo zareaguje) budíky se rozsvítí na max a pak když zase zavřu dveře (a stropní světlo zhasne), tak lze zřetelně vidět jak postupně ubírají na podsvícení aby neoslňovaly :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den pane XY.
Oživuji znovu svůj dotaz na téma podsvícení přístrojů při denním svícení. Od ostatních uživatelů vozidel RAPID jsem se dozvěděl, že auta nynějšího modelového roku mají funkci kompletního podsvětlení přístrojů (ciferníky i ručičky) i při denním svícení a při poklesu hladiny vnějšího osvětlení budíky zhasnou, aby byl řidič upozorněn na nutnost
zapnout hlavní osvětlení. Toto je opravdu dobrá funkce a jsem rád, že i moje postřehy k této změně napomohly. Ptám se tedy, zda je možné tuto funkci do mého vozu dokódovat např.změnou softwaru komfortní jednotky tak, aby byly do ní přidány nové funkce. Velice bych možnost této změny ocenil. Sice v nynějším období jezdím s plným osvětlením, ale v létě je podsvětlení přístrojů při denním svícení prostě nutností.
Krásné Vánoce a vše nejlepší do Nového roku přeje
Miklisek

 

Vážený pane Miklisku,
v této záležitosti došlo zřejmě k nedorozumění. V Návodu k obsluze vozidla Škoda Rapid, edice 11/2013, uvádíme: "Funkce denního svícení zajišťuje osvětlení přední části vozidla." Pokud by u MR 2014 Škoda Rapid došlo k rozšíření o funkci - osvit přístrojů při aktivovaném denním svícení - zcela jistě by byla tato funkce zahrnuta v textu této tiskoviny.
S pozdravem, XY, PST - Péče o zákazníka ŠKODA AUTO a.s.

 

To je odpověď hodná královny Koloběžky První. Poslal jsem odkaz na to video na tytrubko. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...