Přejít na obsah

Rosení a mlžení oken


rogerer

Doporučené příspěvky

 

bojler: to je sice všechno fajn...ale když je venku 10 stupňů a já mám zapnutý climatronic na auto s A/C na 20st. tak spotřeba na volnoběh je 1,1 litru/h, když vypnu A/C tak to klesne o půlitru....tak nevím jeslti to je jen 2% výkon...každopádně nezpochybňuju mód auto A/C...už na to peču a jezdím s tím taky :) Nevím přesně jak to funguje

 

 

Když je venku 10 stupňů a vevnitř máš nastaveno 20, tak může být klidně potřeba chladit. Stačí, aby trochu svítilo slunko. A evidentně to taky při spotřebě 1,1l/h chladí. Já mám u stojícího auta po zahřátí mezi 0,6 až 0,8l/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim proc, ale tohle se mi proste nedeje. Ted 14 dni neparkuju v garazi a rano kdyz sednu do auta, tak nemam okno zamlzeny vubec. Behem jizdy pouzivam climatronic na auto, ale bez A/C a sklo se nemlzi. Uvidime az teploty spadnou k nule. Ale ted fakt nic.

Akorat, kdyz sem auto poprve myl, tak sem okno lestil Clinem na okna...

Editováno: , autor: vlakras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dříve Clin a noviny, potom ubrousky Sheron, houbička, ubrousky a zase Clin a noviny. Při tlačítku 13 max okno a tlačítku  18 A/C je okno čisté během pár vteřin a dále jsem přepnul (a to byla asi ta chyba) na tlačítko 14 proudění vzduchu na skla (AUTO i A/C vypnuté)(jak jsem byl zvyklý ve vozech bez klimatizace) a už se to mlžilo a mlžilo. Naposledy AUTO a A/C a po půl hodině A/C vypnuté a pouze AUTO a už to bylo lepší. Vaše příspěvky mě nasměrovaly a povzbudily, tak snad už to zvládnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já u aut s mechanickou klimatizací, nebo i bez klimatizace měl taky vždy ofuky puštěný na přední sklo. Ovšem těch pár let co jezdím s firemní fábii s automatickou klimatizací a teď s Rapidem, tak mám vždy A/C zapnutý, nastavenou automatiku a jen měním teplotu. A s mlžením skel jsem problémy neměl a nemám. Taky doufám, že to tak zůstane :-)

Editováno: , autor: Permonek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mňa tiež problem z rosenim a zahmlievaním. Po troch dnňoch nervov som umyl predné okno jarovou vodou (cca 3l a 2 kvapky jary) z vonka aj z vnútra a vyleštil kuchynskými utierkami. Ale kedže sa opeplilo tak zatial neviem posudit či to pomohlo, dúfam že ano. A chcem sa spýtať či tak možem umyť aj zadne sklo, ktoré sa tiež hrozne rosi, aby som nahodou nepoškodil vyhrievanie skla. Plus mam problem popisaný tu:

http://forum.skodahome.cz/topic/122804-%C4%8Deln%C3%AD-sklo/

a nakoľko mi došla už zmes v ostrekovačoch tak som ju vymenil ešte za letnu ale zatial bez zmeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar rapiďáci, k tomu vašemu mlžení oken připojím jen drobný poznatek:

 

-zjistil jsem, že existuje docela dost lidí, kteří mají rychlost ventilátoru nastavenou trvale na 0 resp. mají vypnutý ventilátor. Např. jeden můj známý tak jezdí i v zimě a furt šudlá okna zevnitř nějakým hadrem. Když jsem mu řekl, že stačí mít ventilátor na 1.stupeň, a když jede víc lidí nebo je větší rozdíl teplot tak někdy stačí po počátečním 3.-4.stupni jet na 2. tak mi řekl, že ten ventilátor zvyšuje spotřebu auta a je moc hlučnej (má Felicii)... no, takže pokud náhodou trpíte podobným názorem, tak ho zkuste překousnout a uvidíte jak se najednou rozjasní. :) V počasí co je teď je normální, že uvnitř auta se udržuje vlhkost, proto je prostě potřeba větrat a foukat a ne mít vypnutej větrák. Já ve svý OI když jedu v tomhle počasí, tak před koncem cesty (třeba na posledních 100-200m) otevřu okýnka naplno ať vyženu to vlhký teplo z auta ven a okna se mi nepotí (a to jsem je zevnitř umýval asi tak někdy v 2011). Pokud ale máte klimatronik, tak to asi bude o nějakým mačkání čudlíků a v tom vám neporadím, bo klimatizace v mých autech je jen jednočudlíková :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ventilator mam na auto :)

 

Vycisteni fakt pomohlo nicmene dnes bylo 6 stupnu rano a na oknech rosa (zvenci) zevnitr OK nez jsem tam vlezl...po zapnuti odmlzeni max to hned zmizl oa pohoda pak celou cestu ale slo mi o to ze jak jsem to dejchanim zamlzil tak se tam zas objevily ty kruhy v obilí (kruhy od drzaku kdyz tam to sklo davali..asi) nevim ja kse toho zbavit teda :D

 

jinak pocituju zvysene mlzeni zadnich bocnich a zadniho skla - ty jsem jeste necistil tak se na to hned chystam o vikendu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mě se rosí také, měl jsem romstera všechny modely fabie a octavie kromě trojky a v žádném to nebylo tak markantní, celkově se mi zdá že je ten větrací systém slabý v octavii II facelift když jsem pustil větrák na plno tak mi vlály vlasy, tady když to nepusíte naplno tak to do kabiny skoro nefouká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Proti zamlžení jsem používal přípravek  Prozor(určeno na dioptrické brýle ) na zadní boční okna na Fab l.

U Rapidu se musí používat ventilátor,jelikož nemá sací otvory pro ventilaci mezi spodní hranou čelního skla  a hranou kapoty ,aby fungovala tzv,náporová ventilace(malé proudění vzduchu do kabiny bez pomocí ventilátoru.)jako u Fab l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

tak dneska trochu sněžení a deště...nastoupíme do auta a mlžící se oblaka hned začly....jel jsem půl hodiny a vždycky když jsem vypnul Sklo max tak se to začalo mlžit...no zkusím to večer zas umejt snad to na pár týdnů opět pomůže ale už mě to s*re :) nemůžu furt jezdit na přední sklo max...je mi pak vedro. dlouhodobě jezdím s climou v režimu auto takže vzduch se určitě vysušuje....

(kabinový filtr je tam od výroby 7/2013, 7tis km - nepředpokládám jeho nutnou výměnu)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divné, já takové problémynemám. Jo sem tam se to zamlží nebo orosí, je to le hlavně při prudkých změnách teplot, což se mi dělo a děje i v jiném autě. Já o víkendu filtr po roce a 19tis vyndal a pěknej bordel v tom byl. Vyklepal, vysál a dal zpět. Po 8tis mi ho stejně budou měnit v servisu, doufám (to si zkontroluji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...