Přejít na obsah

VCDS - Dá se něco dokódovat do Rapida?


Woody

Doporučené příspěvky

Mě tedy funguje změna časového intervalu třeba u nerychlejšího cyklovače (nejkratší pauza = 1 poloha voliče intervalů cyklovače) tak, že když stojím, je pauza mezi setřením o cca 1sec delší než za jízdy. U ostatních to bylo podobně. Vyzkoušet rychlost stírání během jízdy a při zastavení se mi zatím nepodařilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vadilo mi to pipnuti i kdyz za mnou nebyla zadna prekazka. Nekdy clovek musi vic krat zaradit zpatecku a to se clovek napipa :) Jako upozorneni jestli manzelka zaradila jednicku nebo zpatecku mi to prijde zbytecne. Pokud nechtic zaradim zpatecku, tak vidim kam se rozjizdim. Navic po zarazeni zpatecky vidim na radiu, ze mam zpatecku (kdyz uz bych teda chtel manzelku kontrolovat). Jako diagnostika jestli senzory funguji mozna OK, ale nikdy necouvam bez toho, abych se skutecne podival jestli tam neco nemam, zase na to tak nemuzu spolehat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som ti napisal ze vdaka pipaniu som prisiel na to ze ma zaradenu spiatocku. Zena jazdi na automate a raz za cas ma vozi opiteho s Rapidom :) takze mne pipanie vyhovuje aj ked sa to stalo iba raz. Ozaj a co mas so spiatockou ze musis viac krat zaradovat? Nejaky problem, ci nevis trafit? ;)

Pohladaj nieco zauiimavejsie co sa este da nakodovat, o com sa tu este nepisalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozaj a co mas so spiatockou ze musis viac krat zaradovat? Nejaky problem, ci nevis trafit? ;)

Ze zacatku byl sem tam problem, ze bylo treba na vic krat zaradit zpatecku, ale myslel jsem to tak, ze kdyz je uzke parkoviste a treba se otocit, tak je nekdy treba zaradit jednicku, zpatecku, jednicku, zpatecku, jednicku... :)

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferdo, pokud to znamená přehrání SW řídící jednotky ABS, tedy by mi zmizel tebou nakódovaný HHC, tak to nechci, děkuji. 

Já bych řekl, že zmizí. Viz u mě už jedno přehrání softu ABS v rámci výměny budíků a problémů s čidly, HHC taky zmizel. VASil pak prostě nakódovat HHC nepustil kvůli blokování určitých částí v rámci zaplaceného výbavového stupně a příplatků v rámci mégho VIN...... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto říká obecná obecná učební pomůcka:

Asistent rozjezdu do svahu vychází ze zařízení ESC. Jednotka ESC musí být vybavena snímačem podélného zrychlení, který systému zprostředkovává informaci o poloze vozidla. Snímači podélného zrychlení ukazuje statickou složku tíhového zrychlení a detekuje pohyb vozidla.

 

Asistent rozjezdu do svahu se aktivuje na základě těchto předpokladů:
- stojící vozidlo (informace snímačů otáček),
- zavřené dveře řidiče (informace řídicí jednotky systému Komfort),
- běžící motor (informace řídicí jednotky motoru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem, mam novy poznatok ohladne vyhrievania zadneho okna a mozno aj zrkadiel. Dal som si pred mesiacom pri preberani auta dokodovat vyhrev zadneho okna spolocne so zrkadlami. Kedze sa teraz zopsul cas, bolo treba vyhrievat a zistil som, ze mi nereaguje tlacidlo na vyhrev okna, resp. nevedel som ci teda po dokodovani spolocneho ohrevu so zrkadlami ma svietit tlacidlo alebo nie. Dneska som navstivil mechanika, ktory zistil, ze mam naprogramovane automaticke vyhrievanie zadneho okna na zaklade okolitej teploty. Kedze je popri tomto kodovani nakodovane aj automaticky vyhrev zrkadiel po zapnuti vypinaca (ktory teda je neaktivny), neviem ako sa spravaju zrkadla, ci tiez automaticky rozmrazuju alebo tie treba aktivovat packou na dverach. Ma niekto podobnu skusenost? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak automatické nastavení vyhřívání okna či zrcátek tady ještě řeč nebyla, ani zmiňka, že by to mělo umět. Pro tyto dotazy je dobré vždy uvést auto (Rapid, SB) MR (modelový rok) popř. rok výroby, když tonemáš uvedeno v podpisu, tyto elektronické fičury se dost mění a to co nemají auta vyrobená dnes, mohou mít auta vyrobená za měsíc když to přeženu.  Zdejší kódeři a to i z řad profi, ti pak snad na to odpoví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím automatickým vyhříváním zadního okna na zakladě okolní teploty se mi to nějak nezdá. Pokud si pamatuji dobře,tak se tu někde sice psalo u vyhřívání zrcátek že nevyhřívají když je teplo - dokonce snad i stupně od kdy se vyhřívají tam byli uvedeny.

Ale když si v letních měsících např.po dešti představím zamlžené zadní okno tak mi nemožnost výhřevu (vzhledem k okolní teplotě) přijde docela jako nesmyslná. :kol-64:

Nedovedu si to v praxi ani představit - nemít fyzicky kontrolu nad vyhříváním zadního okna. :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...