Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

zdarec tak pokračování reklamace zatím bezvýsledně, servis zatím neraguje. Nikdo nevolal a měli kdy přijedou se podívat na auto technici ze škodovky. Mělo to být příští týden i s lakováním nárazníku. Tak asi zapoměly na mě :-D. Jinak včera sem psychycky už nevydržel navštívil techcentrum a pořídil luxus věc na vrzání stálo to celých 53 kč a v autě naprostej klid. doufám že vydrží aspoň týden - pokuď ano kupuju celou krabici :)) množstvím sem neštřil.

post-84774-0-40573000-1399466896_thumb.j

Editováno: , autor: d.novakd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové těsnění dveří je z výroby ošetřeno speciální vrstvou,kterou smíte mazat pouze spec.olejíčkem co dodává škoda,jinak znehodnotíte ochrannou vrstvu těsnění.Jo a hlásím předem není to levná záležitost,a hlavně se nesmí použít žádný silikon???

Když to dělaj západky dveří --přehodí se západka na sloupku levá za pravou a měl by být klid. :kol-25:

Editováno: , autor: hollywood.2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc dobre to vim :-) ale specialni olejicek vydrzel 3dny a opet vrzani. Reklamace se u me uz tahne od minuleho roku ve 2servisech a porad bez vysledku. Zacinam bejt podrazdenej kdyz mi tohle nekdo rekne ze to znehodnotim. Kdyby to nekdo v servisech resil jak se ma, tak tu vsici nezkousime kdejakou kejdu aby nam to uklidnilo nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude zase nějakej velkej materiálovej nebo dodavatelskej problém, protože v ETCE jsou nově další dvě provedení předních vodících profilů, takže je jich už celkem 5. Zajímalo by mě, čím se liší a který se má dát jako náhrada poškozeného.

Radši nějaký vrzání nesleduju, protože bych se z toho musel picnout..... Ale stejně to dopadne jako v případě silentbloku. Tvrdím vám, že mě to nic nedělá a za pár dnů či týdnů otočím a připojím se k vrzalům. Vidím to fakt "optimisticky".  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hollywoode: A pise se neco snad v navodu ze se nesmi v ramci udrzby? Nepise. A protoze mam jedny nervy tak ti na to pecu. Pokud tam beco z vyroby bylo uz to tam stejne neni. Tesneni u dveri jsem vzdy hlavne na zimu mazal silikonem a nikdy se s nim nic nestalo predchozi O1 jsem mel 6 let. Az budes svoji lestenku pouzivat vice a zacne ti to vrzat cely auto pak jsem zvedav jak to budes resit. Uz bych rekl je toho trochu dost u novyho auta ( mam 5 reklamaci uznanych, 24tis km, 15 mesicu stare) Tak nejak me uz prestava bavit byt za testovaciho kralika automobilky. SA chrly jeden novy model za druhym, chvastaji se tim v TV, ale to ze to jsou nedomrdly sunky uz nezminuji. A co pak ja posloucham od servisnich techniku ? To je normalni, to si musi sednout atd. atd. a clovek az cumi co si dokazou vymyslet za vymluvy a keci pri snaze neco reklamovat. Navic me dokaze dostat kdyz mam ja vice informaci nez servis (viz. silentblok,ktery jsem resil od vanoc) . Ja nemuzu porad travit svuj cas po servisech, to jsem si nemusel kupovat nove auto. Ty asi muzes pac ty tam delas, ale ja ne. Ja musim delat abych mohl jeste 1,5 roku splacet toto " uzasne" auto. Jinak nic prori tobe, vim ze za to ty nemuzes jen jsem uz trochu vice podrazdeny nez d.novak

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dal tu praci. V navodu k vozu na str. 113 v odstavci osetrovani pryzovych tesneni se pise. Osetreni vhodnym prostredkem se prodluzuje zivotnost tesneni, jeho vlacnost a v zimnim obdobi jeho zamrzani. Tedy povidacky ze se to nesmi osetrovat jsou liche. Hedine o cem muze byt polemika je co si predstavit pod pojmem vhodny prostredek, ja si pod tim predstavuji prostredek k tomu urceny. Tedy pokud pouziji silikonovy olej s houbickou primo urceny k osetreni tesneni. Nemuze mi nikdo rict ani popel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to docela přijde, že to tam Škoda dala schválně.Všichni to napatláme olejíčkama a pak nás při reklamaci pošlou do háje.Už jsem asi přišel na to co to zapříčiňuje (aspoň tedy u mne).U mne to bude tím, že auto myju na ruční myččce, tj.wapkou a ten proud vody se asi částečně dostane pod těsnění a "vysuší" ho.Měl jsem těsnění namazané bílou vazelínkou a bylo ticho.Včera jsem byl na wapce a jedny dveře už zase malinkou vržou.U mne to bude určitě tím.To ale samozřejmě neomlouvá "kvalitu" těsnění.Pokud ale Škoda aplikuje na těsnění ten bezbarvý lak či co, tak to přeci musí jít sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se možná blbě: ty zvuky, co vydává těsnění dveří je fakt vysloveně vrzání nebo spíš jakoby šustění. Na jihočeských echt záplatovaných okreskách a rallyové vložce šumavskými lesními silničkami na objížďce u Vyššího Brodu se mi totiž ozývalo u dveří řidiče takové š-š-š-š-š. Ten zvuk ale znám z OCT I a dělal to rám dveří, které byly volné v zámku a dělaly mikropohyby (daly se vysledovat i prstem, přiloženým do přechodu mezi dveřním rámem a těsněním).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...