Přejít na obsah

Klakson - problémy


libor68

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat ohledně dvojtonového klaksonu z oktavky - asi bych si ho chtěl sehnat na vrakáči, mám stejný problém s fabii zvuk je jen obyčejný tůt:). Je velký problém ho napasovat do fabie, popřípadě je objímka na něj ve fabii stejná jak v oktávce, aby nebyly velký problémy s montáží? Má s tím někdo prosím zkušenosti? Do dvou klaksonů a do složité montáže se nechci pouštět...děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Je v něm voda - buď jsou jen zoxidované kontakty, nebo zamrznul. Proudem tekoucím přes cívku i vibracemi se uvolňuje a ohřívá, proto po několika pokusech troubí normálně. Buď ho vyměň úplně za nový, nebo ho musíš rozebrat, vyčistit a vysušit a utěsnit - budeš možná po zpětné kompletaci muset doladit membránu předpínacím šroubem, aby bylo dosaženo původního tónu a ne nějakého škvrčení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy - VŠECKO se dá rozebrat. Druhá věc je, jestli se to po tom rozebrání dá zase zpětně zkompletovat tak, aby to fungovalo. Ale válečkovýma kleštěma (speciální vercajk, historická dílna opravující rychloměry do lokomotiv) už jsem "zapertloval" několik takových zdánlivě NEROZEBÍRATELNÝCH houkaček... Samozřejmě, pokud je něco vyráběno se záměrem "Poškodilo se ti to? Tak to vyhoď a kup nové!" a není přístup ke speciálním pomůckám a vercajku, nezbyde nic jiného než jít a koupit novou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Hledal jsem, ale nenašel, proto se ptám a budu vděčný za odpověď.

Chystám se na FI classic vyměnit základní houkačku, která má zvuk skoro jako Š105 za dvoutónový klakson z Octavie. Dělal jsem to již na Felicii, ale dočetl jsem se, že fábie má klakson přes řídící jednotku v níž je pojistka na 20A (snad to nepletu). To mě trochu vystrašilo, proto se radši ptám: je možné vyměnit houkačku za dvoutónový klakson aniž by hrozilo riziko zničrní řídící jednotky? Myslím si že jo, že to bude lektricky udělané v classicu jako ve vyšších verzích, které tu dvoutónovou měly, ale pro sichr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim,

před několika dny se mi stalo, že mi přestal troubit klakson. Při zatroubení (držení volantu) to jen lehce troublo a nic. Myslel jsem, že praskla pojistka, ale je OK. A při zmáčknutí volantu to cvaká (asi to relátko). Tak nevím, čím to može být...

Nevíte, kde je to relátko umístěné???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti to cvaká, tak je relátko ok. vyzkoušíš to jednoduše - odklapni levou mřížku v nárazníku vedle mlhovky, z houkačky odpoj konektor a buď ho proměř voltmetrem (samozřejmě musí být stisknuta houkačka) a nebo do konektoru zastrč dráty se žárovkou 12V a řekni někomu ať ti "zatroubí". pravděpodobně zjistíš, že šťáva tam jde a přestal fungovat samotný klakson.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

cawte,

potreboval by som poradit... stalo sa mi uz niekolko krat, ze som potreboval zatrubit a zaregistroval som, ze klakson ma dva tony. jeden taky jemny (vyssi ton) a jeden taky hrubsi (seriozny / hrozivy :kol-31: ) Neviem, od coho to zavisi... od rychlosti? od toho na aky spinac na volante zatlacim, alebo od coho... fakt tomu nerozumiem :kol-32: vsetko bolo trubenie v meste, cize rychlosti podobne... ze by bola truba dvojhlasna? Na starej fabke to stale trubilo rovnako, bol tam iba ten hruby ton..

FI 16V 74kW ellegance 2006

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, jinde jsem odpověď nenašel. Máme F1 MR2003, klakson funguje, pojistka je taky dobrá, tu jsem kontroloval, co je tedy můj problém, správně by měla houkačka troubit jakmile se zmačkne volant kdekoliv, že? Nám to troubí pouze v případě, že zmačkneme jeden z vyznačených klaksonů na volantu a ještě to musíme zmačknout festovně. Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Špatný kontakt na volantu?

Díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...