Přejít na obsah

Kontrola činnosti DPF


lars

Doporučené příspěvky

Ved pisal vyssie, ze skusi premerat ci sa nahodou nezapne vyhrievanie zadneho skla pri regeneracii :)

Ja viem ze octa nie je mitsubishi, ale na fore mitsubishi som natrafil na to, ze pri rege sa automaticky pripne vyhrievanie zadneho skla pre vyssiu zataz motora, ale original kontrolka nesvieti.Chlapi na to zapojili inu led a pri rege sa im tato rozsvieti a spolahlivo to funguje.Nemoze byt nieco podobne aj na skode...?

 

Milan ma predbehol :kol-28:

 

Inak ja na to stale tiez myslim, ze by som aspon pocas regeneracie skusil nadychat na zadne okno, ked nic viac, ale ta svina sa nechce regenerovat uz vyse 2t km :D

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite dam vediet, no aj ked by to tak nebolo, uz viackrat som mal pocit /pri rege/ akoby cvaklo nejake rele pod palubovkou, mozno to bola blba nahoda, zvycajne mi hra v aute radio a to cvaknutie je dost tiche,ale... Najst tak ktore rele cvakne...Este mi napadlo ci by nahodou nemohlo zopnut ten ptc clanok, ten ma dost velky odber, ved pri tom sa zdvihnu otacky na cca 1000..Neviem len tak uvazujem,ale to okno premeriam .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes z práce domov regenerácia a máš bohužial pravdu..merák celý čas zapojený a nič.. No aj tak mi to nedá, veď pri tej regenerácii musia byť splnené nejaké podmienky, okrem teda teploty a tuším niečo s EGR ventilom,..musí sa niečo zapnúť alebo spustiť ! Okrem teda dostreku nafty do valcov, len to "niečo" nájsť a nejak to čo najjednoduchšie využiť .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

našiel som ten popis, tak čitajte :

 

klasicka regeneracia pozostava z 4/5ciklov
pasivna-aktivna-kontrolka fitra-pomocou diagnostiky-uz len samotna vymena filtra

pasivna regeneracia: prebieha bez toho aby uzivatel o tom vedel. pri pasivnej regeneracii sa nezapaja ziadna RJ do procesu. robi sa samovolne napr. pri jazde po dialnici alebo ustalenou rychlostou kedy sa filter samovolne nahreje na 300-550Cels. filter je zaneseny cca od 10gram-18gram
aktivna regeneracia: prebieha bez toho aby uzivatel o tom vedel(aspon sa o to snazi riadiaca jednotka motora, ale vy to mozete trocha pocitit) cize pri aktivnej regen. sa uz zapaja RJ motora, cize, odstavi sa ventil egr cize neprudia do motora vyfukove plyny, natoci sa skrtiaca klapka aby sa zvysil tlak a mnozstvo kysliku, zacne motor davkovat naftu vo stvrtom takte cize vo vyfuku pri pohybe piestu nadol -sekundarny vstrek- nafta nezhory len sa zvysi teplota a nasledne zhory az vo filtry. taktiez pri aktivnej regeneracii sa natocia lopatky turba a v niektorych pripadoch sa aktivuju zhavice aby sa zvysila teplota(to by malo byt iba pri pouziti keramickych zhavicov) teplota DPF sa dosiahne na cca 600-650Cels.
takze vy o tom by ste stale nemaly vediet (aspon) mozete citit zapach cim viac syry v palive tym zapach je intenzivnejsi a taktiez moze ventilator motora bezat aj cca 15min po vypnuti zapalovania.
tato regeneracia prebieha pri zaneseni filtra na cca 18gram-24gram

ak RJ vyhodnoti vecsie zanesenie na zaklade snimaca rozdielu tlakov G450 ale na zaklade castych PRERUSENYCH pasivnych/aktivnych ciklov, vas vyzve RJ na regeneraciu ktoru musite spravit vy, cize rozsvieti sa kontrolka dpf filtra
takze ked vam svieti kontrola neznamena to "PANIKU" !!! icon_smile.gif len musite spravit regeneraciu vy icon_smile.gif
cize min 2000ot/min, 4-5prevodovy stupen, plynula jazda cca 10-15km. ja byt vami neignorujem to lebo viac ignoracii moze to viest k problemu. touto regeneraciou sa moze zanesenie filtru klesnut aj na upne minimalnu hranicu. takze zase vsetko od znova icon_smile.gif
tento treti krok, cize rozsvietena kontrolka sa uskutocnuje pri zaneseni filtra cca 24gram-40gram

ak sa vam rozsvieti kontrolka dpf a kontrolka zhavenia alebo chcek motora az potom muste navstivit servis vtedy cez diagnostiku sa spusti regenracia, ktora moze trvat aj cca 4hodky icon_smile.gif
vtedy je zanesenie dpf filtra cca od 40gram-45gram
ak sa vam rozsvieti dpf filter a aj check motora nemusi to byt este problem, zo skusenosti len odyde snimac rozdielu tlakov vyfukovych plynov G450 (dnu odyde taky piezo pasik icon_smile.gif ) po vymene snimaca treba urobit zakladne nastavenia v RJ a potom je vsetko ok

ak je zanesenie filtra pevnych castic nad 45gram pomoze uz len samotna vymena tam uz nepomoze nic, snad demontovat a vycistit su na to prostriedky a tekutiny ale uz to tak nevydrzi ako novy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som si prečítal, ako pracuje EGR ventil, že závisí od teploty, zaťažení motora atď, sekundárny dostrek tiež "nezistím" tak asi najistejší spôsob ako zistiť, že prebieha regenerácia je naozaj len merať tú teplotu samotného filtra a rozumným spôsobom to "dostať" niekde na prístrojovku. Inak fakt neviem..  :kol-32:

Editováno: , autor: jules365
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte.

Trochu by som sa vrátil k tejto téme, lebo po dlhšom čase sa mi podarilo niečo zistiť..

Keďže cez android je dostupných strašne veľa aplikácii, dostal som sa k apkám merajúcich informácie z diagnostiky auta priamo počas jazdy. Cez aliexpress som si objednal najprv lacnejší obd adaptér, cca 6euro, no s ním mi to nefungovalo.Tak som to riskol a objednal OBDLink LX bluetooth, stál cca 60euro s poštovným, ale s ním sa mi podarilo konečne to čo som potreboval. Do tabletu som si stiahol platenú aplikáciu DPF VAG COM, asi 4,20 euro. Mám za sebou aj prvú regeneráciu a zatiaľ to funguje perfektne. Adaptér OBD strčím do konektoru obd II v aute a po prvom spárovaní cez bluetooth s tabletom, treba urobiť nejaké nastavenia v aplikácii ako typ motora, atď., potom už len stačí otvoriť aplikáciu a behom 2-3 sekúnd sa to automaticky spojí a vidíte v reálnom čase údaje merané riadiacou jednotkou na displayi, ako teploty z čidiel pred a za filtrom, ubehnuté km a čas od poslednej regenerácie a stav egr, a samozrejme aj stav naplnenie filtra. A pri vypalovaní filtra aj ďalšie dostreky nafty. Takže konečne presne viem čo sa s filtrom deje , KEDY sa blíži stav naplnenia a KEDY vypaľuje. Možno, že to niekomu pomôže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

clerfayt to nemá vůbec smysl řešit, mě se pouštěla regenerace po 750 km ujetých km a po regeneraci (zpravidla při jízdě po dálnici) mi to hodilo soot mass obvykle na 2-3g calc. mass dokonce na -8g (mínus 8 gramů) a stejně 260K km a DPF z ničeho nic K.O nutná  výměna.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clerfayt: Mě 115,-:D Nevím to byla první regenerace ale cca 200km a bude další takže ti pak řeknu.

 

Nejvíc se děsím OIL ASH to je to co se nedá spálit a jakmile bude cca 70g měl by být konec DPF

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ovce napsal:

Nejvíc se děsím OIL ASH to je to co se nedá spálit a jakmile bude cca 70g měl by být konec DPF

 

Přesně tak a konec nastává mezi 250k a 290k km nezáleží na reálném stavu. Je to nějaká hodnota kterou nějak vypočítává počítač. pak to hodí kontrolku DPF nouzák a servis oznámí že je nutný nový DPF filtr. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...